Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

mówisz o poborze minimalnym ?

 

W katalogu jest taki parametr : moc wejściowa -dokładnie 1,86kW w F

U siebie przy pomiarach kiedy modulacja była w okolicach 19-20Hz w tych okolicach właśnie miałem zużycie.

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu jest taki parametr : moc wejściowa -dokładnie 1,86kW w F

U siebie przy pomiarach kiedy modulacja była w okolicach 19-20Hz w tych okolicach właśnie miałem zużycie.

 

A jeśli możesz to zbadałeś pobór przy 40 , 50 , 60 i na fulll HZ ?

Edytowane przez toommm
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ma sprężarkę która na maxa jest w stanie pobrac 6,85 kw zeby się zmodulowac do 0,8kw musiała by zejsc na 12% to nawet seria h na tyle noe schodzi.

Jeszcze nie wyrokuje ale albo podlicznik albo?

 

Cudów (niestety) nie ma-na 99.99% jest to wynik przekłamania opomiarowania w samej PC.Nie zmienia to faktu jednak o potwierdzonych bardzo wysokich parametrach podczas badań w różnych jednostkach badawczo-naukowych (certyfikowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusfoto,

w jakim czasie miałeś ten wynik ?Ok-doczytałem ,4 czy 5 h to wystarczająco długo.

Ja wykonuję pomiar co 0,01Gj -zajmuje to ok 25/30 min.

Pomiar masz tylko z ciepłomierza w PC ?

Pzdr

Pomiar oddany tylko z ciepłomierza PC ale jest on dość miarodajny bo był porównywany na początku po instalacji przez kilka dni z ciepłomierzem wstawionym w obieg. Natomiast zużycie z osobnego podlicznika 5/80 z prądem rozruchu 0,2%

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-cap 9kW rzeczywiście raczej nie może pobierać 0,8 kW.

Z tego co pamiętam w F min pobór mocy to coś ok 1,8 kW.

A czemuż to mówimy o wersji H? Sprężarka pyrka 19-20Hz,obiegówka daje wtedy około 12l, pobór spada do 0,8 a produkcja w zależności od temp. zewnętrznej -5/~3 a powyżej 3 - 4 stopni poniżej ~4 nie spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam, czytam i czytam ten temat od jakiegoś czasu, ponieważ zastanawiam się nad wymianą eko groszku na jakiegoś panasonica( tym bardziej, że są fajne dopłaty) i mam pytanie: czy jest ktoś kto żałuje instalacji pompy i już by nie założył jakiejkolwiek pompy, bo koszty ma za wysokie. Ja na eko muszę rocznie wydać od 3 do 3.5 tysiąca, piec mam 10 lat ( wytrzyma może jeszcze 5). Pompa będzie mnie kosztować rocznie pewnie 2-2.5 tys. (dom 150 m2 do grzania po połowie podłoga i grzejniki), różnica w zakupie pompa- piec na eko jakieś 20 tys. czyli na zwrot będę czekał 20 lat( licząc dopłatę dobre 10). Czy naprawdę to taka rewelacja jak mi się na początku wydawało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to mówimy o wersji H? Sprężarka pyrka 19-20Hz,obiegówka daje wtedy około 12l, pobór spada do 0,8 a produkcja w zależności od temp. zewnętrznej -5/~3 a powyżej 3 - 4 stopni poniżej ~4 nie spadnie

 

A czy ten cieplomierz w pompie nie mierzy przypadkiem na zasadzie pobor prądu (króry oszukuje w różne kierunki ludzie na foeum już o tym mówili zależnie jaką ktos ma jakość prądu itp a przy 3f to juz calkiem moga byc przeklamania),temperatura na wylocie i na powrocie(co też może być przeklamane) i danych z pompy z jakimi obrotami sie kręci bo jak tak to może calkowite glupoty pokazywać a to że przypadkiem w jakiś tam warunkach się zgadzalo z cieplomierzem nie znaczy ze jest tak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam, czytam i czytam ten temat od jakiegoś czasu, ponieważ zastanawiam się nad wymianą eko groszku na jakiegoś panasonica( tym bardziej, że są fajne dopłaty) i mam pytanie: czy jest ktoś kto żałuje instalacji pompy i już by nie założył jakiejkolwiek pompy, bo koszty ma za wysokie. Ja na eko muszę rocznie wydać od 3 do 3.5 tysiąca, piec mam 10 lat ( wytrzyma może jeszcze 5). Pompa będzie mnie kosztować rocznie pewnie 2-2.5 tys. (dom 150 m2 do grzania po połowie podłoga i grzejniki), różnica w zakupie pompa- piec na eko jakieś 20 tys. czyli na zwrot będę czekał 20 lat( licząc dopłatę dobre 10). Czy naprawdę to taka rewelacja jak mi się na początku wydawało?

 

Jak masz już znane jakieś zurzycie to sprawa jest prosta

3500zl za ekogroch to podziel przez cene za jaką kupujesz ,ilość ton pomnóż przez sprawnosc twojego kotła jak czesto sie pali w okolicach mocy nominalnej to 80 procent jak wiecej na malych mocach i w podtrzymaniu to 70 procent .Wyjdzie Ci ile ton idzie na chate a ile w komin to pomnóz przez ilość kwh jakie ma twój eko groch .nastepnie podziel te kwh przez 3 i wynik x 51gr i masz ile będzie to kosztowalo jak pokombinujesz trochę z taryfami to wyjdzie trochę taniej.

I ty se musisz odpowiedziec czy np.za 1000zl na sezon wolisz czytac gazetę czy latać z workami. Najtaniej jest w kotle za 2tys i kradzionym drzewem,ale trochę roboty przy tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobilitas:

TV kiedy Ci się zwróci? Wcześniej niż pralka, a później niż mikrofala? Dlaczego źródło ciepła ma się zwracać, a np. lodówka już nie? Otóż nie zwraca się żaden z tych przedmiotów, one kosztują a potem do nich się tylko dopłaca. Skoro liczysz tylko pieniądze to leżysz... będziesz palił do końca życia w piecu i oglądał mecze na czarno-białym kineskopowym tv, bo lepszy się po prostu nie zwróci.

Jest też drugie dno. Świadomość, wygoda, komfort. To nieprzeliczalne. Ja jakoś w XXI wieku nie widzę fedrowania łopata w kotłowni, palenia węgla, smrodzenia po okolicy, zwłaszcza, że sprawność takiego pieca to ile? Noszenie worów, zapylona kotłownia, popiół, etat palacza... żona by się ze mną rozwiodła już dawno. A przede wszystkim precyzyjne sterownia i temp w domu oraz czas, czas i wolny czas! Bezcenne. Skoro innym się opłaca, a muszą jeszcze przecież wykonać ogrzewanie podłogowe. Oczywiście sumują wszystkie zyski i straty, a nie tylko pieniądze.

Przy "zwracaniu" się źródła ogrzewania niezmiennie najtańszy jest śmieciuch, palenie drzewem z lasu, śmieciami w lecie by podgrzać wodę. Śmieciuch pewnie za parę stówek wstawisz. Zejdziesz do 500 złociszy na rok. "zwróci" się migiem. Ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten cieplomierz w pompie nie mierzy przypadkiem na zasadzie pobor prądu (króry oszukuje w różne kierunki ludzie na foeum już o tym mówili zależnie jaką ktos ma jakość prądu itp a przy 3f to juz calkiem moga byc przeklamania),temperatura na wylocie i na powrocie(co też może być przeklamane) i danych z pompy z jakimi obrotami sie kręci bo jak tak to może calkowite glupoty pokazywać a to że przypadkiem w jakiś tam warunkach się zgadzalo z cieplomierzem nie znaczy ze jest tak zawsze.
Chcesz powiedzieć że przepływomierz w wrsji H oraz czujniki na zasilaniu i powrocie w tej pompie to jakiś badziew niegodny naszej uwagi? Co do liczników zużycia było już wiele razy mierzą poprawnie tyle że nie wszystkie elementy są w niego wpięte. (karter, obiegówka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sa to tylko zabawki dla uzytkownika bo ludzie lubia na takie cos patrzeć i się jarać wysokimi Copami i poteierdzać w przekonaniu że dobrze zrobili kupując pompę.Nawet w instukcji pisze ze są to dane tylko orientacyjne.

A co np.w sytuacji kiedy przymkna ci sie np.termostaty i opór w instalacji wzrosnie opór pompka bedzie sie kręcić z taką samą prędkością a przemieli np.20% mniej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko legalizowane cieplomierze na powrót i zasilanie i prawdziwy licznik (nie podlicznik) i jakies drogie atestowane termometry.

Reszta to tylko zabawy obarczone róznymi błedami nieraz mniejszymi nieraz wielkimi.

Nawet rzeczywista temperatura powietrza przeplywajacego przez wymiennik a wskazania jskiegos termometru zewnetrznego moze byc obarczona kosmicznym błedem

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...