Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie jak startuje pompa po długim postoju kiedy już woda wystygła w instalacji to zwalnia tak obiegówkę żeby odrazu na grzejniki puszczać np.45stopnim i wtedy powrót ma np.25 stopni czy obiegówka zasuwa normalnie a temperatura pomalutku rośnie żeby zachować deltę 5stopni między zasilaniem a powrotem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w podręcznym menu wymuszenie pracy grzałki. Można to tylko załączyć przy wyłączonej pompie ,więc jeśli Ci system na to pozwoli to tak.

Jeśli np jednostka zewn. będzie powodować wyłączanie różnicówki , to cała pompa będzie wyłączona , więc wszystko zależy ,co to będzie za awaria. Jakby gaz wyleciał to na pewno się da , ale jak już sprężarka będzie robiła zwarcie to niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo chyba będę wybierał między panasonic a lg ,ceny za to czy za to takie same ,lg właśnie sie tym reklamuje że jak jakaś lekka usterka to dalej pozwala sprężarce pracować jak coś poważnego to wyłącza jednostkę zewnętzną i pozwala na grzanie samymi grzałkami( 6kw w tych słabszych modelach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo chyba będę wybierał między panasonic a lg ,ceny za to czy za to takie same ,lg właśnie sie tym reklamuje że jak jakaś lekka usterka to dalej pozwala sprężarce pracować jak coś poważnego to wyłącza jednostkę zewnętzną i pozwala na grzanie samymi grzałkami( 6kw w tych słabszych modelach).

 

no w LG tryb awaryjny to dość często się zdarza, ale na wszystkie awarie jakie miałem w LG to w sumie nigdy się nie przydał bo zawsze padło coś co itak zatrzymywało pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jest ikona grzałki w razie awari jednostki zewnętrznej. Składał ktoś wniosek z programu" czyste powietrze " na dofinansowanie zakupu pompy ciepła?

 

Nie składałem ale na stronie:

https://portal.wfosigw.katowice.pl/warunki-dofinansowania

 

piszą tak:

 

  • Przedsięwzięcie nie może zostać zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie

 

Czyli jak już masz pompę założoną i nią grzejesz....przedsięwzięcie zostało zakończone... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składałem ale na stronie:

https://portal.wfosigw.katowice.pl/warunki-dofinansowania

 

piszą tak:

 

  • Przedsięwzięcie nie może zostać zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie

 

Czyli jak już masz pompę założoną i nią grzejesz....przedsięwzięcie zostało zakończone... :-/

 

Ja złożyłem wniosek na tydzień przed montażem pompy do roku można się starać o dofinansowanie nawet jeśli masz już pompe i grzejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...