Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy ktoś kto posiada zwykłego panasonica SDC może potwierdzić czy pompa po np.2godzinach postoju przy minus 17 wystartuje czy dopiero jak temp. spadnie do minus 10 ??????

 

oczywiście że wystartuje, kto napisał że nie to pewnie nawet przy tej temperaturze nosa z domu nie wyciągnął.

Przecież pompa przy każdym defroście się zatrzymuje i potem znów startuje, teoretycznie działa do -20C a na prawdę nawet poniżej tej temperatury pracuje i czerpie energię z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto posiada zwykłego panasonica SDC może potwierdzić czy pompa po np.2godzinach postoju przy minus 17 wystartuje czy dopiero jak temp. spadnie do minus 10 ??????

 

Ja potwierdzam . Tego roku przy -15-16 , postój 13 godzin start bez problemu na zasilanie 30 , powrót przy starcie 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że wystartuje, kto napisał że nie to pewnie nawet przy tej temperaturze nosa z domu nie wyciągnął.

Przecież pompa przy każdym defroście się zatrzymuje i potem znów startuje, teoretycznie działa do -20C a na prawdę nawet poniżej tej temperatury pracuje i czerpie energię z powietrza.

 

To ciekawe dlaczego Panasonic w karcie erP(czyli coś co już producenta do czegoś zobowiązuje a nie broszura reklamowa) podaje dla swych pomp SDC3kw i 5kw(nie sprawdzałem dla innych) jako temperature graniczną pracy TOL=-10"C gdzie np.lg -15 czy ariston-20

I nie deklaruje już żadnej mocy i cop dla -15 czy -20 a jako temperaturę biwalentną podaje Tbiv=-10'C czyli jak dobrze rozumiem poniżej tej temperatury pompy powinny być już wspomagane grzałkami .

Może tak jest że one chodzą i przy minus 20 ale może bez grzałek nie jest to dla nich najzdrowsze i zalecane.

Ale oczywiście bezpośrednio na infolini takich żeczy nie można się dowiedzieć bo o tych sprawach każą się dowiadywać u swojego instalatora

a sorry ale instalator nie jest dla mnie jakimś wyznacznikiem wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe dlaczego Panasonic w karcie erP(czyli coś co już producenta do czegoś zobowiązuje a nie broszura reklamowa) podaje dla swych pomp SDC3kw i 5kw(nie sprawdzałem dla innych) jako temperature graniczną pracy TOL=-10"C gdzie np.lg -15 czy ariston-20

I nie deklaruje już żadnej mocy i cop dla -15 czy -20 a jako temperaturę biwalentną podaje Tbiv=-10'C czyli jak dobrze rozumiem poniżej tej temperatury pompy powinny być już wspomagane grzałkami .

Może tak jest że one chodzą i przy minus 20 ale może bez grzałek nie jest to dla nich najzdrowsze i zalecane.

Ale oczywiście bezpośrednio na infolini takich żeczy nie można się dowiedzieć bo o tych sprawach każą się dowiadywać u swojego instalatora

a sorry ale instalator nie jest dla mnie jakimś wyznacznikiem wiedzy

 

To weź sobie z zapasem mocy pompe np 9 kw te co podałeś to pewnie na cieplejsze klimaty są ile razy w roku jest mróz np -15,-20 kilka dni tylko nawet jak byś na grzałce to opędził to nie zbankrutujesz, cały luty przy wykończeniu domu grzałem nagrzewnicą 3kwh i 360 zł zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewny jestes ?

Wlacz ja w menu, ustaw temperatre minimalna zalaczenia grzalki(taka zeby byla wyzsza od aktualnej zewnetrznej) i podczas odszraniania na pewno sie wlaczy.

Do rozmrażania nie jest już używany!

 

Czy muszę pokazywać miernik mocy podłączony do rezerwowych wartości zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki...

macie włączoną funkcję dezynfekcji zbiornika CWU?

Mam to wbite w harmonogram (raz w tygodniu) i wiedzę, że wtedy grzeje też grzałka.

Grzeje mi do 60* - taką temp utrzymuje przez jakiś czas.

Masz grzałkę w zasobniku czy korzystasz z tej w pompie? Przy jednym i drugiej się załącza ale w nieco inny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...