Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy ktoś z Was miał problem ze po awarii prądu service cloud niczego nie pokazuje? Tak jakby moduł przestał wsyłać dane. Odpowiada jednak na pingi i ma przydzielony poprawnie adres IP, czyli połączenie z internetem jest.
Pingujesz wewnątrz sieci czy z zewnętrznej?. Odłącz na chwilę zasilanie pompy i załącz ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problem ze po awarii prądu service cloud niczego nie pokazuje? Tak jakby moduł przestał wsyłać dane. Odpowiada jednak na pingi i ma przydzielony poprawnie adres IP, czyli połączenie z internetem jest.

 

A Twój instalator widzi moduł w swoim module serwisowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twój instalator widzi moduł w swoim module serwisowym?

Nie będzie też widział. Nie wiem co żółtki tam porobiły ale czasem to się zdarza właśnie przy zaniku napięcia lub chwilowym braku internetu. Wygląda to tak że w sieci wewnętrznej urządzenie jest widoczne a z zewnątrz nie. U mnie też czasem taki przypadek się przytrafi. Wszystkie urządzenia wstają a temu czasem coś odbije. Znacznie się poprawiło po nadaniu stałego IP w sieci wewnętrznej ale i tak czasem się to zdarza. Zgłaszałem to do Panasonica już dwa lata temu nawet mi wymienili Smartclouda ale nic to nie dało i w dodatku nic z tym nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module serwisowym czyli service cloud? Sam jestem swoim instalatorem i tez nie widziałem pompy. Pingi z sieci wewnętrznej.

 

plusfoto - dzięki za radę z restartem, spróbowałem zmienić połączenie na Wifi i przełączyć znów na LAN, pomogło i bez restartu.

 

Doczytałem najnowszego posta - fakt że statyczne IP pomaga podpowiada mi, że winne są jakieś założenia po stronie Panasonica - router wstaje chwilę później niż Panasonic, panasonic dostaje adres IP ale nie może połączyć się z siecią, DNSy są aktywne chwile później ale panasonic raz sobie zaznacza "brak internetu" i więcej nie sprawdza.

 

Stałe IP pomaga bo wtedy też podajesz na stałe adres serwera DNS.

Edytowane przez PrzyszłyBudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie....

Brakło mi ciepłej wody w buforze

Włączyłem ręcznie tryb grzania wody (H SDC)

Po 35-40 min poszedłem do kotłowni i widze ze temp podskoczyła o 10stopni ale działa też grzałka (dodatkowa w zbiorniku CWU). PO 55min woda osiągneła 49* (start przy temp 30*)

Temp na dworze -2*

 

Czy to normalne że PC wspomaga się dodatkową grzałką by podgrzać wodę?

Nigdy nie włączałem ręcznie grzania CWU wiec dla mnie to nowośc że grzeje też grzałka.

Zużycie prądu wtedy to 5,8 kWh

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika

sprawdź czas włączenia grzałki

 

Jak tam wejdę to podswietla mi sie ZEWNETRZNY i dalej 20min.

IMG_20190324_202350.jpg

IMG_20190324_202402.jpg

Czy to oznacza ze przy każdym grzaniu CWU na 20 min włącza się grzałka?

Jesli tak, to czy tak musi być?

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wejdę to podswietla mi sie ZEWNETRZNY i dalej 20min.

[ATTACH=CONFIG]428421[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]428422[/ATTACH]

Czy to oznacza ze przy każdym grzaniu CWU na 20 min włącza się grzałka?

Jesli tak, to czy tak musi być?

 

To jest opóźnienie włączenia grzałki.

a czemu masz ustawioną zewnętrzną? Masz dodatkową grzałkę w zbiorniku CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...