Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Harmonogram ten sam od 4 miesięcy i nie mam sterownika internetowego. Temperatura spadla do 26 stopni. Delta 8 a ustawione 42. Czy to ma zwiazek że pogoda się zmieniła na ponad 20?

 

Pogoda nie ma znaczenia, jak 4 miesiące działało dobrze to może ktoś spuścił wodę, albo ktoś spuścił chwilę po tym jak skończyło się okienko do grzania.

 

obserwuj, jak będzie się powtarzać to wtedy warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wciśnięciu na programatorze przycisku Check pojawia się temperatura powrotu wody, czy wyświetlany z lewej strony symbol H20 oznacza błąd nieprawidłowa praca pompy wody czy jest ona standardowo wyświetlana. Jeśli to błąd to czym może byś spowodowana.

[ATTACH=CONFIG]428659[/ATTACH]

 

a chemię miałeś w szkole podstawowe?

Nie pamiętasz jaki jest symbol chemiczny wody?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie trzydzieści lat temu miałem chemię, symbol wody pamiętam. Sam sobie problemu nie wymyśliłem. Autoryzowany serwisant Panasonic z Torunia pewnie nie zna symbolu wody albo na pewno nie zna się na robocie na którą ma "poważne kwity" bo to on powiedział że jest wyświetlany błąd H20 i jest problem z pracą pompy wody. Cieszę się że to standardowe wyświetlanie temperatury wody wchodzącej, tak mi się wydawało, że tak było od początku pracy pompy stąd pytanie na forum.

To teraz pytanie - poszukuję autoryzowanego serwisu Panasonic znającego się na swojej robocie (szczególnie pompa z wyświetlaczem F) z okolic Inowrocławia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie trzydzieści lat temu miałem chemię, symbol wody pamiętam. Sam sobie problemu nie wymyśliłem. Autoryzowany serwisant Panasonic z Torunia pewnie nie zna symbolu wody albo na pewno nie zna się na robocie na którą ma "poważne kwity" bo to on powiedział że jest wyświetlany błąd H20 i jest problem z pracą pompy wody. Cieszę się że to standardowe wyświetlanie temperatury wody wchodzącej, tak mi się wydawało, że tak było od początku pracy pompy stąd pytanie na forum.

To teraz pytanie - poszukuję autoryzowanego serwisu Panasonic znającego się na swojej robocie (szczególnie pompa z wyświetlaczem F) z okolic Inowrocławia!

 

Z okolic inowrocłąwia to powinno coś by w Bydgoszczy, potem masz jeszcze moją firmę ale my już ze starogardu gdańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Jednostka wewnętrzna wydaje dźwięki. Najwięcej podczas odmrażania - wtedy pompa obiegowa wkręca się na max i to już słychać. Poza tym czasem słychać lekki gwizd od przepływu czynnika. Też mam sypialnię obok pralni, gdzie jest jednostka wewnętrzna i w nocy przy otwartych drzwiach jest to wyraźnie słyszalne. Na szczęście po zamknięciu drzwi problem znika. Proponuję podjechać do kogoś i posłuchać na żywo. Dla jednego to może być nic nie znaczący odgłos, a innemu może to przeszkadzać. Wcześniej miałem kocioł elektryczny i tam pompa obiegowa była bardziej cicha, ale przepływ był teź zdecydowanie mniejszy.

Obawiam się, że z racji przepływu każda pompa będzie hałasować jak pompka obiegowa wkręci się na max,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzną jednostkę słychać. Co prawda tylko w nocy, ale słychać. Niesie się przez ściany (beton komórkowy) i wędruje kanałami wentylacji (reku razem z jed. wewnętrzna w kotłowni). Przy sypialni sobie jej nie wyobrażam. Będzie słyszalna jak dla mnie nie do zaakceptowania.

 

To trochę niefajnie. Co prawda mam silikat i reku w innym pomieszczeniu więc liczę, że będzie ciut lepiej.

Ale z tego co piszecie może wyjść różnie.

Jesteś pewien, że to jedn. wew hałasuje a nie reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdziecto wyczytales że seria j ma gorsze bebechy niż seria h

A coś takiego napisałem ?

 

Porównuję swojego siepackiego, starego już bo produkcja z końca 2012r T-CAP-a z brzydkim wyświetlaczem do cud miód malinek z nowoczesnymi rozwiązaniami typu sterowanie przez neta czy licznikami zużycia i przeplywomierzami, kolorowymi wyświetlaczami i innymi bajerami i to w tych nowkach sztukach za większą cenę jest więcej tzw baboli lub dziwnych rozwiązań chociażby z defrostem niż w moim praktycznie bezobslugowym, starym i dobrym T-CAP-ie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia miał być nowy cennik i nim seria J All In One. Ale coś cisza. Reszta modeli podobno ma się pojawiać z czasem i wcale nie jest powiedziane, że wszystkie w tym roku. Ale moje informacje mogą być też błędne.

Podobno w tym roku tylko 5 i 7 kW.

Sporo modeli wejdzie dopiero w następnym a nawet w 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...