Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie uzytkowania pompy Panasonic Aquarea All in one 9kW.

Aktualnie nie potrzebuję ogrzewać domu, nie korzystam również z grzania CWU.

Czy pompę lepiej odłączyć od zasilania? Czy może po prostu być włączona i nie pracować?

Czy lepiej zostawić na harmonogramie żeby co jakiś czas sobie chodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od września jesteśmy posiadaczami pompy Panasonic 9kw trzyfazowej serii H i pojawił się problem. Wyskakuje błąd F23 nadmierny prąd wejściowy do sprężarki. Wyskoczył już 8 raz i coraz częściej się pojawia. Jaka może być przyczyna wyskakiwania tego błędu?? Po wyłączeniu zasilania i uruchomieniu pompa znów działa bez zarzutów, aż do następnego błędu... Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mały zład wody nie możliwe ponieważ mamy bufor 300l i podłogówki 150m2, a wężownica to w bojlerze?? bo mamy 300l bojler ale jaka wężownica to nie mam pojęcia. Instalator mówi, że to płyta jednostki zewnętrznej, bo wychodziły wadliwe i ma wymienić. Ale ja już się zaczynam obawiać jak to mi się będzie tak psuć to o ile na gwarancji niech naprawiają ale później na nasz koszt to już masakra :( I ile lat wytrzymują takie pompy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. problem z płytą jednostki zew. lub sprężarką - mało prawdopodobne ale mozliwe

2. mała powieżchnia weżownicy

3. Zbyt mały zład wody.

 

Skąd #2 i #3 się wzięło?

 

3.31. F23 – nadmierny prąd wejściowy do sprężarki

Warunki stwierdzenia usterki:

 

Jeżeli podczas operacji chłodzenia lub grzania prąd DC wykryty przez obwód pomiaro-

wy płyty PCB jednostki zewnętrznej przekracza 40,1 ± 5,0 A (modele: UD07~09CE) lub

 

44,7 ± 5,0 A (modele: UD12~16CE).

Przyczyny usterki:

1. Uszkodzona płyta PCB jednostki zewnętrznej.

2. Uszkodzona sprężarka.

Uznanie stanu za nieprawidłowy:

Gdy wystąpi 7 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od września jesteśmy posiadaczami pompy Panasonic 9kw trzyfazowej serii H i pojawił się problem. Wyskakuje błąd F23 nadmierny prąd wejściowy do sprężarki. Wyskoczył już 8 raz i coraz częściej się pojawia. Jaka może być przyczyna wyskakiwania tego błędu?? Po wyłączeniu zasilania i uruchomieniu pompa znów działa bez zarzutów, aż do następnego błędu... Pomocy

 

Zadzwoń do instalatora, niech wymieni Ci płytę główną jednostki zewnętrznej.

Miałem to już 2 razy dzieje się tak jak masz jakieś zwarcie między L a uziemieniem które pójdzie na płytę, po wymianie płyty problem ustępuje.

Ale radzę sprawdzić instalacje elektryczną żeby nie powtórzył się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...