Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Też tak zrobiłem , no i teraz po 4 miesiącach już rotametry są żółte. Dodatkowo musiałem spuścić część wody ( odstawiłem zbiornik cwu , bo płytki w kotłowni są kładzione ) spuściłem 40l wody ,( co mnie mocno zdziwiło ,że w wężownicy jest aż tyle wody ) , no i dolanie tyle z kranu znowu spowoduje ,że będzie jeszcze gorzej. Stąd myślę o jakimś inhibitorze ,czy coś coś takiego stosował ? Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Czy ktoś mi może pomóc w temacie grzania cwu?

Mam pompę serii H. Ustawiłem na wyświetlaczu po lewej stronie ikonkę baterii (grzanie cwu). Po prawej stronie ekranu ustawiłem temp. wody na 48. No i i tak sobie pompa chodzi już któraś godzinę i mam max 36 stopn cwu a temperatura pompy to też 36. Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mi może pomóc w temacie grzania cwu?

Mam pompę serii H. Ustawiłem na wyświetlaczu po lewej stronie ikonkę baterii (grzanie cwu). Po prawej stronie ekranu ustawiłem temp. wody na 48. No i i tak sobie pompa chodzi już któraś godzinę i mam max 36 stopn cwu a temperatura pompy to też 36. Jak sobie z tym poradzić?

 

W pierwszej kolejności dzwoń do instalatora, on zna układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem , bo jednak NTC musi mieć rezystancję 2000Ohm przy 25st ( a nie jak wcześniej najpisałem 2200Ohm..).

Ja swój zrobiłem sam , czujnik z elektronicznego sklepu lub z allegro za 1PLN , do tego dolutowć przewód ,i rurka do wkręcenia w zbiornik z nierdzewki z aliexpress : coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/50-250mm-gwint-ze-stali-nierdzewnej-1-2-NPT-do-czujniki-temperatury-J04-dropshipping/32848374679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38755c0fxixT4L

.Na czujnik pasta termoprzewodząca i na koniec zalać klejem.

Ewentualnie skontaktować się z tym człowiekiem: https://allegro.pl/uzytkownik/Hala128?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=seller-more&bi_c=Product&bmatch=baseline-var-cl-n-uni-1-4-0312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem , bo jednak NTC musi mieć rezystancję 2000Ohm przy 25st ( a nie jak wcześniej najpisałem 2200Ohm..).

Ja swój zrobiłem sam , czujnik z elektronicznego sklepu lub z allegro za 1PLN , do tego dolutowć przewód ,i rurka do wkręcenia w zbiornik z nierdzewki z aliexpress : coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/50-250mm-gwint-ze-stali-nierdzewnej-1-2-NPT-do-czujniki-temperatury-J04-dropshipping/32848374679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38755c0fxixT4L

.Na czujnik pasta termoprzewodząca i na koniec zalać klejem.

Ewentualnie skontaktować się z tym człowiekiem: https://allegro.pl/uzytkownik/Hala128?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=seller-more&bi_c=Product&bmatch=baseline-var-cl-n-uni-1-4-0312

 

czy ten https://allegro.pl/oferta/czujnik-termistor-ntc-2k-regulator-silikon-8061090709 będzie odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór,

Kto mądry powie mi na czym polega problem.

Właczam pompę 9kW seria H na grzanie CWU ustawiona na 50C. Pompa działa do jakichś 46C odczytu z czujnika potem się wyłącza i tłoczy w kółko wodę dopóki ta się nie wychłodzi. Nie osiąga tych 50C z odczytu z czujnika i znowu się włącza, pompuje i się wyłącza a potem jeszcze raz. W efekcie do podgrzania wody mam 3 start-stopy.

Co zmienić i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór,

Kto mądry powie mi na czym polega problem.

Właczam pompę 9kW seria H na grzanie CWU ustawiona na 50C. Pompa działa do jakichś 46C odczytu z czujnika potem się wyłącza i tłoczy w kółko wodę dopóki ta się nie wychłodzi. Nie osiąga tych 50C z odczytu z czujnika i znowu się włącza, pompuje i się wyłącza a potem jeszcze raz. W efekcie do podgrzania wody mam 3 start-stopy.

Co zmienić i gdzie?

 

pewnie za mała wężownica,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie za mała wężownica,

 

Zrzut ekranu z 2019-05-20 15-03-55.jpg

 

Tak to wygląda. Ustawione grzanie wody na 55C a dogrzało do 51C i skończyło. W międzyczasie 3x start stop sprężarki. Nic nie zmieniałem w hydraulice. Jeszcze niedawno grzało do 50C bez problemu. Nie wiem czy to ma wpływ ale ostatnio jeden wieczór i pote rano woda śmierdziała tak, jak przypalone sprzęgło w samochodzie. Pierwszy raz w tej instalacji tak śmierdziało. Używamy wody na bieżąco, nie było przestojów. Pompa jest podłączona do zbiornika z nierdzewki Joule 300l, dwie wężownice w nim połączone razem, więc powierzchnia wymiany jest duża.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...