Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy ktoś mi pomoże jak włączyć wygrzewanie zbiornika CWU w T-cap H 9kW? Chodzi mi o wygrzewanie do 65C w celu profilaktyki przeciwko Legionelli.

Załączam w ustawieniach instalatora "wygrzewanie".

Potem "tak" w ustawieniach użytkownika.

I nie włącza się w oznaczonym czasie...

Ktoś pomoże krok po kroku jakie warunki muszą być spełnione? Mam pompę 2 lata i jeszcze nie udało mi się tego załączyć a mój instalator mnie olewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrych cementowy 28-30 dni

Jastrych anhydrytowy ok 14 dni

 

No to jestem w czarnej terminowej d....

A można to skrócić bez większego szwanku dla jakości.

Ja wiem, ze najlepiej nie kombinować i robić ze sztuką, ale skoro wielu nie wygrzewa i "nic się nie dzieje" to może jakiś skrócony okres i tak będzie '100 razy lepiej niż bez wygrzewania i kilka razy gorzej niż te 30dni'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w czarnej terminowej d....

A można to skrócić bez większego szwanku dla jakości.

Ja wiem, ze najlepiej nie kombinować i robić ze sztuką, ale skoro wielu nie wygrzewa i "nic się nie dzieje" to może jakiś skrócony okres i tak będzie '100 razy lepiej niż bez wygrzewania i kilka razy gorzej niż te 30dni'?

 

Jak to mówią "jest ryzyko, jest zabawa". Jakie ma byc wykonczenie posadzki?, ile schnie naturalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ktoś używa PANASONIC AQUAREA T-CAP 12KW (model WH-MXC12H6E5) lub Daikin Altherma 3H 14 kW na R-32 (EPGA14DV+EAVH16S23D9W)? Stoję przed wyborem pompy i zastanawiam się nad tymi dwoma opcjami (dom o pow użytkowej 231,6 m2, bryła prostokata, 10 cm XPS + 10 EPS pod, ściany 20 cm grafit, wełna lub celuloza dach, okna trzyszybowe). Macie jakieś rady sugestie?

Z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "jest ryzyko, jest zabawa". Jakie ma byc wykonczenie posadzki?, ile schnie naturalnie?

 

Montaż pompy i start wygrzewania to kwestia lipca.

Ale w dniu montażu pompy jastrych będzie miał 4 tygodnie schnięcia.

Wykończenie to płytki ceramiczne oraz panele podłogowe (laminowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agb, Przepraszam, ale nic nie zrozumiałem.

 

Pytanie czy mogę wygrzewać krócej niż 30 dni i o ile krócej to wciąż przyzwoicie?

Muszę się przeprowadzić we wrześniu i nie stać mnie na wygrzewanie do połowy sierpnia.

 

Przy wygrzewaniu jastrychu jak i przy innych pracach budowlanych nie wystepuje pojecie przyzwoitosci. Nikt nie da zadnej gwarancji ze nic sie nie stanie z gresem czy panelami.

Owszem niektórzy nie wygrzewali i nic złego sie nie stało, ale schniecie naturalne trwało znacznie dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4 tygodnie naturalnego schnięcia + 4 tygodnie wygrzewania powinno być wystarczające?

 

PS Jeżeli dyskusja o wygrzewaniu jastrychu w wątku pt. "Panasonic-Aquarea" jest już zbyt długa i offtopicowa to jakiś mod może przenieść, nie chcę robić zamieszania.

 

Tak wystarczy ale to takie absolutne minimum.

Wiedzy nigdy za duzo i na tym watek o wygrzewaniu jastrychu mozna zakonczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ktoś używa PANASONIC AQUAREA T-CAP 12KW (model WH-MXC12H6E5) lub Daikin Altherma 3H 14 kW na R-32 (EPGA14DV+EAVH16S23D9W)? Stoję przed wyborem pompy i zastanawiam się nad tymi dwoma opcjami (dom o pow użytkowej 231,6 m2, bryła prostokata, 10 cm XPS + 10 EPS pod, ściany 20 cm grafit, wełna lub celuloza dach, okna trzyszybowe). Macie jakieś rady sugestie?

Z góry dziękuje !

 

Poczytaj inne wątki,. Zrób OZC. wybierz jak chcesz grzać, w zależności od podejścia i OZC może 9kW nie-t-cap wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy ale to takie absolutne minimum.

Wiedzy nigdy za duzo i na tym watek o wygrzewaniu jastrychu mozna zakonczyc

 

Ja w zeszłym roku wymieniałem na połowie domu grzejniki na podłogówkę. A że mieszkałem ,to chciałem (musiałem) to zrobić szybko. U mnie 6 cm wylewki 3 tygodnie schło samo a później 1 tydzień wygrzewania. Połóżyłem panele i nic się nie stało. Codziennie na noc kładłem folie około 50cm x 50cm i sprawdzałem czy tworzy się rosa. Po 6 dniach grzania folia była sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...