Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ktoś montował ostatnio tę pompę na Śląsku i może polecić montażystę?

 

Odradzam Piotra Gnezę z Łazisk. Chętnie sprzedaje pompy i reku, robi wrażenie kompetentnego, przeglądy płatne drogie (w porównaniu z informacjami z tego wątku) też chętnie robi. Niestety nie mogę się go doprosić mimo wielokrotnych prób o sprawdzenie poprawności działania pompy w ramach gwarancji, wtedy dojazd do klienta dla niego drogi, nie ma czasu, musi ludziom zapłacić itd. W chwili obecnej zastanawiam się nad tym jak wyegzekwować serwis gwarancyjny u tego sprzedawcy, bo serwisantem nie można go nazwać. To nie jest klimatyzator za 2 tys. tylko pompa za 25 tys. i takie podejście jest niedopuszczalne.

W ogóle uzyskanie pomocy w zakresie sprawdzenia poprawności działania pompy Aquarea graniczy z cudem, również w Panasonicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z T-CAPem 12kW. Wygrzewam wylewki, a pompa uparła się, żeby nie dawać więcej w podłogę niż 37 stopni. Niezależnie czy ustawione wygrzewanie z programu czy ręcznie. Ogólnie nie miała problemu z przejściem z 30 na 35 stopni. Zajęło to chwilę. Przy przejściu z 35 na 40 doszła do 37 też momentalnie i od ponad 24h nie rośnie. Chodzi sobie leniwie produkując od ~10.5 do prawie 14kW pobierając przy tym 1.6 do 2.4kW i ani myśli podnieść temperaturę. Mimo iż powinna dawać obecnie 45 stopni. Chodzi sobie na delcie 4-5 stopni. Jakieś pomysły?

 

ASVp0S8.png

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z T-CAPem 12kW. Wygrzewam wylewki, a pompa uparła się, żeby nie dawać więcej w podłogę niż 37 stopni. Niezależnie czy ustawione wygrzewanie z programu czy ręcznie. Ogólnie nie miała problemu z przejściem z 30 na 35 stopni. Zajęło to chwilę. Przy przejściu z 35 na 40 doszła do 37 też momentalnie i od ponad 24h nie rośnie. Chodzi sobie leniwie produkując od ~10.5 do prawie 14kW pobierając przy tym 1.6 do 2.4kW i ani myśli podnieść temperaturę. Mimo iż powinna dawać obecnie 45 stopni. Chodzi sobie na delcie 4-5 stopni. Jakieś pomysły?

 

ASVp0S8.png

 

Skoro chodzi z pełną mocą i nie daje rady ponieść, to wniosek prosty, żeby osiągnąć więcej niż 37C potrzeba więcej niż 14kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ktoś używa PANASONIC AQUAREA T-CAP 12KW (model WH-MXC12H6E5) lub Daikin Altherma 3H 14 kW na R-32 (EPGA14DV+EAVH16S23D9W)? Stoję przed wyborem pompy i zastanawiam się nad tymi dwoma opcjami (dom o pow użytkowej 231,6 m2, bryła prostokata, 10 cm XPS + 10 EPS pod, ściany 20 cm grafit, wełna lub celuloza dach, okna trzyszybowe). Macie jakieś rady sugestie?

Z góry dziękuje !

 

Daikin nistety to hydrosplit, czyli trochę przekombinowane rozwiązanie.

Tutaj ja stawiałbym na Panasonic tyle że Split a nie monoblok. Znacznie bezpieczniejsza praca, lepsze parametry i większy spokój zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi z pełną mocą i nie daje rady ponieść, to wniosek prosty, żeby osiągnąć więcej niż 37C potrzeba więcej niż 14kW.

 

Wniosek może i prosty, ale wątpliwe, że prawidłowy. Bo w pewnym momencie PC postanowiła podnieść temp i w 10 min podniosła bez problemu o 1.5K. Nie wierzę też, że od 30C do 37C podnosiła momentalnie i nagle przy 37C miała ścianę i nie mogła nawet trochę ruszyć dalej przez >24h... Obecnie daje 39.5C generując 9.6-10.4kW i też nie wygląda jakby planowała podnieść do zadanych 45C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi z pełną mocą i nie daje rady ponieść, to wniosek prosty, żeby osiągnąć więcej niż 37C potrzeba więcej niż 14kW.

 

Nie napisał, że chodzi z pełną mocą.

 

U mnie podobny problem od jakiegoś miesiąca. Nagrzewałem wodę w zbiorniku wcześniej do 55 a na pewno do 52 z tego co pamiętam, a obecnie przy ustawieniu na 55 dochodzi do 49-50 i pompa się wyłącza. Mój instalator od siedmiu boleści odezwał się wreszcie ponaglony zdaje się z Panasonica, do którego się zwróciłem o pomoc, bo tak to dalej byłbym bez serwisu. No i zobaczymy co dalej. Od przedstawiciela Panasonica usłyszałem, że w wysokich temperaturach zewnętrznych pompa może się przegrzewać i nie osiąga swojej wydajności. Ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pompa podniosła temp do 40C, wyłączyła jeden wentylator i generuje ~10.6kW. Dlatego nie wygląda to na problem z mocą, a programowy.

 

Nie mam ogromnego ciśnienia z wylewkami, więc nie jest to być, albo nie być, ale ciekawi mnie po prostu dlaczego się tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mocno wietrzę, więc przy obecnej pogodzie nie oczekuję już, że 45C będzie szło w podłogę.

 

Z mocą, jeżeli wierzyć w to co podaje cloud, w ogóle nie ma problemu. Ta oscyluje wokół nominalnej z tendencją do przekraczania jej. Zazwyczaj podaje 12-14kW, co w parze z niskim poborem energii daje COP 5-7. Obecnie 6.86 (11/1.6kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy ten stelaż pod jednostkę zewnętrzną występuje w rożnych rozmiarach (stelaż między fundamentem/podłożem a są jednostką)?

 

Oraz jaka jest minimalna dopuszczalna odległość jednostki od podłoża?

 

Stopy fundamentowe wykonałem równo z gruntem, który jak się spostrzegłem będę musiał trochę podnieść/wyrównać. Tym samym pewnie zakopię kawałek stelaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jaka jest minimalna dopuszczalna odległość jednostki od podłoża?

Poczytaj ; https://forum.muratordom.pl/showthread.php?340244-Jakich-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-unik%C4%85%C4%87-przed-monta%C5%BCem-pompy-ciep%C5%82a-jak-przygotowa%C4%87-budynek

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...