Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mojej "kotłownia" (czyli pralnia z pompa ciepła w narożniku) to funkcjonalnie i wizualnie bliżej do łazienki niż typowej kotłowni.

Dlatego myśl czy czasem nie "zamurować" przygotowanego odpływu w podłodze? A czy w ogóle potrzebne takie zabezpieczenie, ani to ładne, nie doleje do syfonu to śmierdzieć pewnie będzie. Stąd pytanie i rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie nie dałem kratki chociaż w pomieszczeniu jest główny zawór wody, filtr, zmiękczacz i pralka. Ostatnie 20 lat miałem pralkę w kuchni gdzie też nie było kratki i nigdy nie nastąpiła awaria przy której kratka byłaby potrzebna. Dodatkowo planuję dołożyć w swojej "kotłowni" czujnik zalania, być może sprzężony z zaworem odcinającym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży użytkownik Panasa Aquarea i delikatny zgrzyt/zawód lub nieumiejętność obsługi.

 

Program wygrzewania/suszenia betonu.

Po zaniku napięcia pompa po wstaniu nie wraca do programu betonu tylko startuje normalne (chyba) ostatnie ustawienia użytkowe (czy to grzanie czy cwu).

 

Biorąc pod uwagę, że wygrzewanie betonu odbywa się na placu budowy na którym z reguły się nie mieszka to spore niedopatrzenie :(

 

PS Do jakiej maksymalnej temperatury wygrzewaliście posadzki jastrychowe (miksokreta)?

Edytowane przez giman
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czasu. Szukam rozwiązania na szybko i dobrze :)

29 dni łomatko ;/ planuję skrócić i trzymać kciuki.

 

pytanie:

A wiecie może gdzie kupić tacę odciekową, która będzie pasować i nie będzie kosztować jak oryginał za 1300zł, kurde to kawałek blachy.

Edytowane przez giman
pytanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie głośność jednostki wewnętrznej (Panas ADC 9kW 1f lub podobny)?

Czy to może przeszkadzać, będę miał ja w pralni, co prawda nie jest to sypialnia, ale też nie jest to kotłownia/garaż.

Sypialnia jest tuż obok.

To nie wydaje dzwięku

Niestety, ale hałasuje trochę. Tak jak pisał Szklara i pare innych osób.

 

Mam pytanie o nową generację J pompy. Porównywałem tabelkę COP dla pompy o mocy 9kW gen. J vs H i stara generacja wypada lepiej. O co chodzi?

 

Nie wiem jakiej fazowości porównywałeś, ale 9kW 1f to gen.J ma wyższe współczynniki.

H.vs.J.JPG

Ma ktoś dane dla -15*C ?

 

Także nisadze żeby Panasonic widząc co robi konkurencja się podnosil z serią H chyba że u instalatorów podrozeje :)

Oczywiscie J będzie droższa.

 

Seria J w tej samej cenie co H, ale czy to na pewno lepsza pompa?

Edytowane przez giman
pyt. -15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chyba nie działa w wygrzewaniu/suszeniu betonu (Świeży Panas 9kW 1f).

Ustawiełm na 16 dni (wiem, że mało, ale ja nie o tym). od 25 st.C max 42 przez kilka dni i potem spadek.

W międzyczsie wyłączyli prąd więc ustawiłem ponownie tyle, że na 14 dni startujac od 30St.C, czyli zachowałem plan.

 

1. Czy przy suszeniu betonu cały czas powinna na wyświetlaczu być informacja, ze to suszenie i ze etap taki a taki jest obecnie czy też po jakims czasie wraca do ekranu głownego i pokazuje temperatury (na środku duża temperatura zasilania)?

 

Zauwazyłem, ze pompa zatrzymała się na 36 st.C (ten głowny ekran).

Po 2 takich dniach uznałem, ze może coś sie zresetowała i ponownie ustawiłem suszenie (na 11 dni start od 40st.C - kontynuacja).

Jeszcze przez dwie godziny od włączenia zdązyłem zauwazyć, ze temp zasilania rosnie do 37 i 38 st.C

 

Niestety nastepnego dnia rano ponownie ekran głowny i wielką czcionką 36st. C zasilania.

 

Co jest nie tak albo co robię nie tak?

 

PS Tak zdzwonię do instalatora, ale może tu też się czegoś dowiem od użytkowników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i bardzo szybkie odpowiedzi:)

Złośliwość naprawdę zbędna czytałem o dobijaniu do temperatury.

Ale 36 st.C to torchę mało jak na maxa i mój max ustawiony to własnie 42, czyli to co osiągnąłeś u siebie.

Moje pytanie było bardziej o to czy ma wracac do ekranu i jak się zachowuje, dostałem odpowedź już wiem.

 

Pytałem sąsiada i braku prądu nie było, więc albo jakiś lokalny brak u mnie, albo jakas wada pompy ;/ Czas dodzwonić się do instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...