Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

kiedyś trafiłem na instrukcję serwisową aquarea i tam był taki zapis skoro masz klimakonwektory to chcesz chłodzić wieć bufor pełni funkcję sprzęgła

 

"Jeśli pompa obiegowa nie wytwarza rekomendowanej objętościowej prędkości przepływu

wody przez wymiennik, należy zastosować sprzęgło hydrauliczne. Zastosowanie

sprzęgła hydraulicznego jest również rekomendowane dla systemów mających pracować

w funkcji chłodzenia!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem TCAP 9kW 3f. Jakie macie zabezpieczenia elektryczne ? W instrukcji zalecają wyłączniki różnicowoprądowe 3f i 1f - jednak one znajdują się w pompie - więc po co dublować ? Czy macie zainstalowane czujniki zaniku fazy ?

 

W rozdzielni mam tak :

-B25 cała PC

-B20 grzałki

-C20 sprężarka

Do tego czujnik zaniku fazy+stycznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozdzielni mam tak :

-B25 cała PC

-B20 grzałki

-C20 sprężarka

Do tego czujnik zaniku fazy+stycznik

 

 

Dziękuję za odpowiedź. U mnie nie ma możliwości podłączenia zabezpieczenia osobno na sprężarkę. Zabezpieczyć można 2 obwody - 1 trójfazowy na całą PC oraz jednofazowy na grzałkę. Dałem zabezpieczenia wg instrukcji B20 3p. i B16 1p. Dałem też czujnik zaniku faz - chociaż przy inwenterze chyba nie jest potrzebny. Nie wiem po co zalecają jeszcze zabezpieczać różnicowoprądowo skoro różnicówki są w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. U mnie nie ma możliwości podłączenia zabezpieczenia osobno na sprężarkę. Zabezpieczyć można 2 obwody - 1 trójfazowy na całą PC oraz jednofazowy na grzałkę. Dałem zabezpieczenia wg instrukcji B20 3p. i B16 1p. Dałem też czujnik zaniku faz - chociaż przy inwenterze chyba nie jest potrzebny. Nie wiem po co zalecają jeszcze zabezpieczać różnicowoprądowo skoro różnicówki są w pompie.

 

Dodam jeszcze , że mam czasówkę ok 30 po pojawieniu się zasilania-chodzi o tzw piki zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze , że mam czasówkę ok 30 po pojawieniu się zasilania-chodzi o tzw piki zasilania.

 

Chyba pompa sama z siebie zanim się załączy to czeka dość długo , jedynie to pompy obiegowe od razu ( no prawie od razu) się załączają. Także takie dodatkowe zabezpieczenie wydaje się "nadgorliwością" , ale czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pompa sama z siebie zanim się załączy to czeka dość długo , jedynie to pompy obiegowe od razu ( no prawie od razu) się załączają. Także takie dodatkowe zabezpieczenie wydaje się "nadgorliwością" , ale czemu nie.

 

Wolę nie testować PC na piki-sriki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pompa sama z siebie zanim się załączy to czeka dość długo , jedynie to pompy obiegowe od razu ( no prawie od razu) się załączają. Także takie dodatkowe zabezpieczenie wydaje się "nadgorliwością" , ale czemu nie.

 

Żadna nadgorliwość. Ja założyłem przekaźniki nadzorcze które w momencie zbyt wysokiego lub niskiego napięcia rozłączają wszystkie fazy. Mają zdefiniowaną zwłokę po powrocie zasilania - chodzi o sytuację kiedy podczas pobliskiej burzy, między momentami zaniku zasilania - pojawia się wiele "pików" napięcia. Są one niebezpieczne dla elektroniki - oczywiście przepięciówka plus uziom swoją drogą.

Jednostkę zewnętrzną też uziemiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,który model pompy waszym zdaniem lepszy 9 kW AQUAREA T-CAP generacji H model WH-SXC09H3E8 + WH-UX09HE8 czy

AQUAREA o mocy 12 kW typu split, serii High Performance, generacji H, model WH-SDC12H9E8 + WH-UD12HE8

Podstawowe wyniki obliczeń budynku:

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 232,0 m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 716,3 m3

Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 6862 W

Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 2010 W

Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8872 W

Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 8872 W

całość domu to podłogowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL:8872 W

-Całość domu to podłogowka

Jeżeli grubość wylewek jest mała rzędu ; 6 do 8 cm

- to TCap 9 kW ponieważ;

- Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada

.......Na Temperatury > - 2 C ,

- Będziesz zmuszony do grzania cało-dobowego,

- Nie wykorzystasz w pełni nadmiaru mocy z pompy 12 kW,

- Przy 0 C, moc cieplna budynku to ; 4436 W

- Przy + 5 C, moc cieplna budynku to ; 3327 W

 

Ilość godzin z daną temperaturą dla Łodzi

ŁÓDŹ.jpg

 

- dla - 13 C - jest 0,0 h,

- dla - 12 C - jest 5,0 h,

-dla - 11 C - jest 16 h,

- dla - 10 C - jest 20 h

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...