Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A spróbuj zwiększyć sobie deltę na np.8 stopni i zjedz z temperatura o 2 stopnie i zobaczysz czy Ci starczy wody może bedzie się załączać tylko 2 razy jak starczy to jeszcze w dół a jak nie to wrócisz do poprzednich ustawień.

U mnie jak chodzila samopas to tez sporo wiecej ciągła bo wtedy dogrzewa czesto juz ciepłą wodę copy wtedy ma tragiczne wiec sporo ciagnie do tego im wyższa temp.w zbiorniku tym większe straty do otoczenia.

 

tak zrobiłem, jeszcze wczoraj przestawiłem, delta 8 stopni i obniżyłem temp. poobserwuję, nic nie mówię, zobaczę, czy moje dziewczyny coś zauważą, czy im komfort spadnie. Poobserwuję z tydzień i napiszę, czy coś to dało

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowania CWU-u naszej kuzynki odpaliliśmy już monoblok T-cap H (na razie tylko CWU) z zasobnikiem Termica WW300PCE z nierdzewki.

Najpierw wsadziliśmy czujnik CWU do otworu w dolnej części zbiornika (ok 30cm od dołu)-nie jest to w tej aplikacji najlepszy układ dla 4 osób.

Pomimo tego ,że nie ma tam cyrkulacji i ustawiliśmy najmniejszą temperaturę CWU (40st) oraz największą histerezę (-12K) -to nadal zużycie było za duże (ok 3kWh) przy temp na zbiorniku u góry ok 50st.

Zastosowałem zatem plan B-w miejscu wyjścia ze zbiornika przyłącza cyrkulacji (ok połowy wysokości zbiornika) wkręciliśmy mosiężną tuleję pod czujnik (fi 8mm).

Po kilku próbach ustawiłem w PC 41st i histerezę -9K i na razie zużycie spadło do ok 2kWh/dzień , przy temp na zasobniku ok 48-49st

Zasadniczo widzę ,że CWU powinna być sterowana z dwóch czujników :

-dolny , ok 30cm od podstawy

-górny ok 50-70% wysokości

W takim przypadku PC powinna zagrzać w T2 max ilość ciepłej wody i załączyć kolejny cykl dopiero przy zadziałaniu górnego czujnika w T1 (w tedy w T1 nagrzewa tylko do zadziałania górnego czujnika).

Oczywiście kiedy słup wody będzie pomiędzy dwoma czujnikami , a będzie odpowiedni czas w T2 -zawsze można dogrzać zapas od dolnego czujnika.

Podobnie działający układ mam u siebie (zbudowałem prosty układ z czujnikiem kapilarnym) w starym T-capie F -ale tylko latem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś rano poddałem się. Termostat pokojowy ustawiony na grzanie i daje sygnał pompie do pracy, a booster się włączył o 7;00 rano.Na pompie ust.TANK. Temp. zadana 46oC.

Jakaś porażka z tym Panasem-tyle zachodu, żeby grzał wodę sprężarką a nie grzałką. W sezonie grzewczym było ok, ale teraz jak mieszkamy i korzystamy z CWU to nie bardzo.

Wyłączyłem więc rano na pompie tryb remote i puściłem pompę samopas zobaczę ile prądu pociągnie, i czy włączy się booster rano.

Licznik CWU na pompie pokazuje 517kWh, temp. 43oC Rodzina po kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cyrkulacja nie jest w stanie wymieszać tej wody tak ,że temperatura na czujniku siądzie ?

 

Ale jak? Cyrkulacja co najwyżej wypchnie Ci ciepłą i chłodniejsza dojdzie do czujnika i włączy grzanie CWU. Wtedy i tak możesz nie mieć już ciepłej w zasobniku zanim się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś rano poddałem się. Termostat pokojowy ustawiony na grzanie i daje sygnał pompie do pracy, a booster się włączył o 7;00 rano.Na pompie ust.TANK. Temp. zadana 46oC.

Jakaś porażka z tym Panasem-tyle zachodu, żeby grzał wodę sprężarką a nie grzałką. W sezonie grzewczym było ok, ale teraz jak mieszkamy i korzystamy z CWU to nie bardzo.

Wyłączyłem więc rano na pompie tryb remote i puściłem pompę samopas zobaczę ile prądu pociągnie, i czy włączy się bo oster rano.

Licznik CWU na pompie pokazuje 517kWh, temp. 43oC Rodzina po kąpieli.

 

A jaki konkretnie masz model pompy.

Widzisz najmondzejsi instalatorzy z forum cicho siedzą jakbys nie mial pompy to by doradzali z nadzieja ze zamówisz pompe albo ozc ;)

To pewnie jakies bledne ustawienia priorytetu grzania albo cos podobnego ja mam serie h podaj model to moze cos wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka zakończyła prace, pobrała ok 1 kWh. Może wyłączyć boostera w ogóle? Rachunek za dziś to 12 kwh.

 

Sprawdz pozycje nr5 w menu tam jest czas grzania cwu moze masz ustawione za malo np.15 min i pompa uznaje ze nie zdazy nagrzac wody i zalacza grzalki przestaw ten czas na maksa chyba 1 godz.

Jak nie to to ja sie poddaje nie wiem jak Ci pomóc ale wylacz ta grzalke dodatkową bo to bez sensu.

U mnie grzeje raz dziennie zbiornik 200l do 46stopni tylko pompa pracuje normalnie na dobę ciagnie ok.0.7kwh,pracuje na 35hz ok.30minut jak zurzyje caly baniak ze leci juz zimna woda to wtedy pracuje na 60hz ok.45min i pociagnie ok.1,3kwh.

A ten kto Ci montowal nie pomoże Ci z tym moze jakis reset do ustawien fabrycznych.

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam ustawione grzanie |CWU na 1,35h czyli max. Wyłączę boostera zaraz zobaczymy co jutro będzie. Dzięki za pomoc. Najdziwniejsze że w trybie Heat +TANK nie zaobserwowałem takich jaj no ale wtedy nie mieszkałem jeszcze. Cały lipiec i sierpień tak zleciał bo przeprowadzka z zagranicy , zmiana pracy i jak znalazłem trochę czasu to wyszło to na jaw.

 

Jak nie pomoże wyłączenie to będę dzwonił do montażysty, na razie sprawdzam czy to nie ja jestem głupi.

 

EDIT: Booster wyłączony w h****.

 

Kto z was ma w ogóle boostera włączonego?

 

pozdrawiam

Edytowane przez byggmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Dziś rano sprężarka włączyła się sama przy temp. ok 38oC, częstotliwość 35 boster wyłączony. Pobrała ok 1 KWh, a nie 11kWh na grzałce by dobić z temp. do 46oC. Ja mam termometr u góry zbiornika. Pytanie czemu pompa puszczona samopas z włączonym boosterem (ale opóźnienie ustawione było na max. możliwe) i spadku temp do 38oC nie działała prawidłowo.

 

Może Panowie instalatorzy mają jakieś pomysły? Pompa chodzi w trybie TANK. bez termostatu , z termostatem nie było różnicy zresztą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zwiększyć sobie deltę na np.8 stopni i zjedz z temperatura o 2 stopnie i zobaczysz czy Ci starczy wody może bedzie się załączać tylko 2 razy jak starczy to jeszcze w dół a jak nie to wrócisz do poprzednich ustawień.

U mnie jak chodzila samopas to tez sporo wiecej ciągła bo wtedy dogrzewa czesto juz ciepłą wodę copy wtedy ma tragiczne wiec sporo ciagnie do tego im wyższa temp.w zbiorniku tym większe straty do otoczenia.

 

obserwacje z 4 dni (pn-pt) zużycie średnie 2,77 kW, załączała się 3 razy, czyli rzadziej, ale o ile temp wyłączenia była ok (woda gorąca) to temp załączenia pompy za niska, dziewczyny narzekały, że woda chłodna. Ustawiłem 35 - 42 (delta 7*, nie 5 jak wcześniej)

Ale inna dobra wiadomość. Zapisuję zużycie odkąd mieszkam (7 lat) w okresie zimowym, gdy CWU szło z ekogorszka zużycie dzienne energii el. średnio 11 - 12,5 kW, w okresie letnim (CWU - grzałka w bojlerze) średnio dziennie 17-18,5 kW. W ubiegłym tygodniu przyszedł rachunek, za dwa miesiące średnie dzienne zużycie 12,9 kW

Edytowane przez TINEK
poprawienie błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest to ciśnienie w instalacji ogrzewania podłogowego?

To będa dwie rózne instalacje - CWU oraz ogrzewanie - gdzie są ciśnienia jednego i drugiego w trakim razie?

 

Na tym zegarze pompa jak nie chodzi albo chodzi na ogrzewaniu pokazuje cisnienie na obiegu c.o jak sie przelaczy na grzanie cwu bedzie pokazywac cisnienie w obiegu cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyłączeniu boostera jest ok. załącza się ok raz na 1,5 dnia i pobiera ok 2kWh-nie mam dokładnego pod-licznika a ten z pompy pokazuje z dokładnością 1kWh.Pompa załącza się przy 36oC, wyłącza przu 46oC.Tyle, że teraz nie mam sterylizacji baniaka. Zostaje ręczna sterylizacja(nastawa). Jak to u was działa ze sterylizacją?Stosujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...