Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ten, problem w tak dużym stopniu jest tylko przy maluchach 3 i 5kW, ona mają bardzo małe częstotliwości minimalne których licznik nie zlicza, i wtedy wychodzą takie dane.

Przy pompach 7kW i większych jest już dobrze, a aktualizacje oprogramowania rozwiązują po woli takie problemy.

Panasonic jest liderem i większość z tych rozwiązań wprowadził jako pierwszy dlatego czasem wymagana jest aktualizacja oprogramowania by takie problemy rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi wyzej sie chyba niedoprosze ,mozesz jeszcze sprawdzic czy na pompie w tych slupkach np.za wrzesien zgadza sie z tym co smart cloud pokazuje za sierpień.

Chodzi o miesiac z sama cwu.

Mi zaniza o 100% moze jak zaczne grzac na c.o pompa bedzie dluzej chodzic może ta rozbierznosc bedzie mniejsza.

Albo moze na smart pokazuje w miare dobrze to moze bym sobie założył.

Jak ze sterowaniem ze smarta on tez bazuje na tym termostacie co jest razem z pompą?(czyli histeryza 1st)

Nie mozna sobie ustawic tak żeby w domu np.od godziny tej do tej bylo 22,5 a od innej do innej 22 czy 21,5 ? Jedynie chyba tylko grzanie z krzywą i najwyzej podbicie albo obnizenie tej krzywej w jakis godzinach?

 

Sorki ale byłem poza domem dopiero wczoraj powrót.

Tak mam wersję H T-Capa 9kW 1F.

To samo co na pompie jest w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, problem w tak dużym stopniu jest tylko przy maluchach 3 i 5kW, ona mają bardzo małe częstotliwości minimalne których licznik nie zlicza, i wtedy wychodzą takie dane.

Przy pompach 7kW i większych jest już dobrze, a aktualizacje oprogramowania rozwiązują po woli takie problemy.

Panasonic jest liderem i większość z tych rozwiązań wprowadził jako pierwszy dlatego czasem wymagana jest aktualizacja oprogramowania by takie problemy rozwiązać.

 

Ja mam 7kw i oszukuje od 50do100% w wysokich temperaturach zewnetrznych typu ponad 25st.

Teraz sie ochlodzilo do 15st i sie poprawilo oszukuje z 15% a chodzi przewaznie tak samo na 35hz wiec czestotliwosc nie bardzo tu ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7kw i oszukuje od 50do100% w wysokich temperaturach zewnetrznych typu ponad 25st.

Teraz sie ochlodzilo do 15st i sie poprawilo oszukuje z 15% a chodzi przewaznie tak samo na 35hz wiec czestotliwosc nie bardzo tu ma znaczenie.

 

A przecież klient zapłacił za dobrze wskazujące oprogramowanie .... Ciekawe czy sprzedawca/ montażysta uświadomił ( uświadamia bo nadal są w sprzedaży ) klienta że musi sobie sam wymyślić algorytm matematyczny prywatny strikte pod swoją jednostkę aby dowiedzieć się ( obliczyć ) ile tak na prawdę PC pobrała prądu itd bez inwestowania w pod licznik .

 

W końcu informacje o źle wskazujących jednostkach były zaraz po pierwszych montażach wersji H nawet tu na forum ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciepłomierz wg mnie jest dość wiarygodny, dwa miesiące przed założeniem pompy miałem CWU na grzałce z podlicznikiem i produkcja pompy mniej więcej pokrywa się z tamtymi wynikami. Zresztą problem z liczeniem zużytej energii to nie problem modułu pomiarowego tylko oprogramowania które te wyniki obrabia... a błędy są tym większe im mniejsze jest zużycie a ponieważ produkcja ciepła jest kilkakrotne większa od zużycia to przy niej błędy z zaokrągleń są mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież klient zapłacił za dobrze wskazujące oprogramowanie .... Ciekawe czy sprzedawca/ montażysta uświadomił ( uświadamia bo nadal są w sprzedaży ) klienta że musi sobie sam wymyślić algorytm matematyczny prywatny strikte pod swoją jednostkę aby dowiedzieć się ( obliczyć ) ile tak na prawdę PC pobrała prądu itd bez inwestowania w pod licznik .

 

W końcu informacje o źle wskazujących jednostkach były zaraz po pierwszych montażach wersji H nawet tu na forum ..

 

Przecież od dawna już wiadomo że dane podawane przez Panasonica H można traktować jako bezużyteczny gadżet , bo nie mają żadnej wartości pomiarowej i jak komuś zależy na monitoringu zużycia energii to lepiej zainwestować w podlicznik energii i dokupić u urządzonko do monioringu zużycia (PVMonitor).

 

Tyle że problem jest taki że wielu dopłaca i to nie mało do Panasonica i do tych tak naprawdę bezużytecznych bajerów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z tego licznika energii elektrycznej mogą pochodzić co najwyżej z inwertera, czyli "prostownika" ,który zasila sprężarkę. A najprędzej pochodzą z prostych przeliczeń częstotliwości - dla odpowiedniej częstotliwości jest w tabelce odpowiednia wartość mocy i prądu.

Natomiast licznik wyprodukowanej energii - ciepłomierz ( czujnik przepływu plus dwa termometry) to urządzenie dość dokładne.

 

Pytanie do kolegi CNC_Pompy_Ciepla , czy faktycznie aktualizacje są , i jeśli tak to przebiegają automatycznie poprzez moduł sieciowy , czy aktualizować trzeba ręcznie przez serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi CNC_Pompy_Ciepla , czy faktycznie aktualizacje są , i jeśli tak to przebiegają automatycznie poprzez moduł sieciowy , czy aktualizować trzeba ręcznie przez serwis ?

 

Witam, w module Aquarea Smart Cloud jest przycisk aktualizacji, z tego co wiem trzeba ręcznie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w module Aquarea Smart Cloud jest przycisk aktualizacji, z tego co wiem trzeba ręcznie to zrobić.

 

Witam, w module są trzy przyciski : WPS , Register/Reset i Check.

Jest też w instrukcji modułu ,że funkcja Firmware update uruchamia się sama ,raz na dzień...

Tyle ,że Firmware modułu Aquarera Smart Cloud a Firmware samej płyty głównej to wg mnie dwie różne i niezależne rzeczy. To o czym piszą to tylko aktualizacja modułu. Pytanie , czy moduł może przeprogramować płytę główną , i jak sprawdzić wersję oprogramowania płyty głównej.

 

EDIT: Bo tak naprawdę liczenie energii jest w programie płyty głównej ( bez modułu Smart Claud jest to w stanie robić dalej , niezależnie).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, to aktualizuje tylko moduł smartclouda, a ten tylko prezentuje pomiary z PC.

 

Co do ciepłomierza, to stawiam, że liczy on z przepływu i delty. Przepływ jest podawany dosyć dokładnie, do setnej l/s. Pytanie na ile dokładnym jest ten pomiar. Delta z kolei liczona jest z dwóch temp podawanych z dokładnością 1/4 oC. Tutaj znów pytanie, na ile pomiar jest dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki temperatury z tej samej partii mają tą samą odchyłkę.

Może ktoś ma zewnętrzny ciepłomierz dla porównania.

 

EDIT: Poza tym dokładność co 0,25stopnia jest raczej ok , bo najdokładniejszy PT100 czy PT1000 użyty w ciepłomierzu mógłby mieć tolerancję najwyżej +-0,1 stopnia.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjąć że cieplomierz jest ok to łączny Scop od zalozenia pompy u mnie (grzana tylko cwu do 46 ,grzalka wylaczona ,dezynfekcja wyłączona) pompa ma 1,5miesiaca, wynosi wg licznika pompy 5,1 wedlug podlicznika 2,74 wiec szalu nie ma a bylo cieplutko nawet upały teraz bedzie juz tylko gorzej.

Zimą czuwanie pompy bedzie mozna zaliczyć do c.o ;)

 

Wskazania ile energii wyprodukowala też sa podawane z dokładnością 0,2 kwh więc przy małych produkcjach dziennych tez może to powodowac jakies niedokladnosci.

Do podsumowania miesiecznego pewnie podlicza wskazania dzienne które są już z błędem od 0do0,2kwh wiec błąd się powieksza do max 6kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...