Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów jestem świeżym posiadaczem t-cap 9 w modernizowanym domu po kopciuchu i instalacji mieszanej

Potwierdzam to co wyżej sterownik na dzień dobry wskazuje zła temperaturę około 2-3 stopnie do gory chyba wszystkie modele z tego roku tak mają. To samo się tyczy obsługi pompy obiegowej na termostacie działa non stop chyba że przeskoczy o jeden stopień temp. do góry tylko że sterownik ma mniejszą histerezę.

Edytowane przez BACZEK102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem świeżym posiadaczem t-cap 9 w modernizowanym domu po kopciuchu i instalacji mieszanej

Potwierdzam to co wyżej sterownik na dzień dobry wskazuje zła temperaturę około 2-3 stopnie do gory chyba wszystkie modele z tego roku tak mają. To samo się tyczy obsługi pompy obiegowej na termostacie działa non stop chyba że przeskoczy o jeden stopień temp. do góry tylko że sterownik ma mniejszą histerezę.

Super że wymieniłeś kopciucha na pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może być spowodowane skroplenie się wody pod jednostka wewnętrzna?

Miałem nakapane na płytkach. Obejrzałem od spodu i widać kropelki wody na rurach od wodnych jak i tych gazowych.

 

Ile masz ustawione ćiśnienie wody? Daj max 4 bar bo jak więcej ustawisz to będzie wywalać na zbiorniku wyrównawczym. Pod jednostką wew nie powinno się nic skraplać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to kapie że środka. Jak gdyby z tego styropianu co tam jest w środku. Bardziej po lewej stronie jednostki.

Może mi ktoś coś doradzić?

Jutro będę dzwonić do serwisu ale boję się co będzie przez noc.

 

Może to być "defrost". Wczoraj pierwszy raz w tym sezonie u mnie się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Prawdopodobnie mam lekko zapowietrzony układ podłogówki. Jako, że nie uśmiecha mi się odpowietrzanie każdego obiegu z osobna chce spróbować odpowietrzyć układ przez pompą ciepła. W menu jest taka opcja jak odpowietrzanie. Próbował ktoś tak odpowietrzać ? Ma to sens i racje bytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to kapie że środka. Jak gdyby z tego styropianu co tam jest w środku. Bardziej po lewej stronie jednostki.

Może mi ktoś coś doradzić?

Jutro będę dzwonić do serwisu ale boję się co będzie przez noc.

Brzmi jakby to był problem który miałem. Wzywaj serwis. U mnie pęknięty był jeden z dolnych zaworów kulowych. Awarię zlokalizowałem trochę za późno i trochę wody nakapało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Prawdopodobnie mam lekko zapowietrzony układ podłogówki. Jako, że nie uśmiecha mi się odpowietrzanie każdego obiegu z osobna chce spróbować odpowietrzyć układ przez pompą ciepła. W menu jest taka opcja jak odpowietrzanie. Próbował ktoś tak odpowietrzać ? Ma to sens i racje bytu?

 

IMO musisz i tak każdą pętlę po kolei. Wątpię aby obiegówka wbudowana w PC była w stanie odpowietrzyć wszystkie pętle jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od 13 września jestem posiadaczem pompy panasonic aquarea 5kw monoblok. Mam pytanie w zakresie COP. Wczoraj przy temperaturze +2 COP było na poziomie 1.66 - 2. Wydaje mi się że zdecydowanie za mało. Temperatura zasilenia 33 stopnie. Dom 100m2, 70%,podlogowka +3 grzejniki. Dom dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam wychodzi dobowe zużycie prądu (wg. licznika pompy) na te ostatnie temp. ?

 

Wiadomo każdy ma różne ustawienia,inny metraż, ocieplenie i sama temp. wew. - nie mniej jednak zastanawia mnie to jak koresponduje moja pompa tcap 9 kw na 154 m2, 100 % podłogówki w stosunku do podobnych instalacji ? U mnie to drugi sezon - pierwszy wygrzewanie, teraz zaczynam też bawić się krzywą 26/10 i 33/-15 bez reżimu taryfowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...