Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam,

posiadam pompę serii H. Ogrzewam taryfą G13 zgodnie z zadanym harmonogramem grzewczym. W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwe aby po wyłączeniu pompy o żądanej godzinie na wyświetlaczu sterownika wyświetlały się w dalszym ciągu podstawowe informacje takie jak: temperatura wewnętrzna i zewnętrzna (żeby np. wyłączała się tylko strzałka przy słoneczku)?

Edytowane przez Kurani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam pompę serii H. Ogrzewam taryfą G13 zgodnie z zadanym harmonogramem grzewczym. W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwe aby po wyłączeniu pompy o żądanej godzinie na wyświetlaczu sterownika wyświetlały się w dalszym ciągu podstawowe informacje takie jak: temperatura wewnętrzna i zewnętrzna (żeby np. wyłączała się tylko strzałka przy słoneczku)?

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam pompę serii H. Ogrzewam taryfą G13 zgodnie z zadanym harmonogramem grzewczym. W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwe aby po wyłączeniu pompy o żądanej godzinie na wyświetlaczu sterownika wyświetlały się w dalszym ciągu podstawowe informacje takie jak: temperatura wewnętrzna i zewnętrzna (żeby np. wyłączała się tylko strzałka przy słoneczku)?

 

Normalnie nie wyswietla Ci sie temp.wewnetrzna tylko temp.wody na zasilaniu.

Jesli Ci sie wyswietla wewnetrzna to jedziesz na termostacie wewnetrznym wtedy mozesz ustawic na harmonogramie w godzinach poza szczytem np.22 a w .szczytowych np.19atopni w domu (jesli Ci do takich temp.nie spada w domu) i wtedy sterownik bedzie caly czas wlaczony a pompa nie bedzie grzala.

Jesli nie jedziesz na sterowniku wew.mozesz spróbowac ustawic tak harmonogram ze w godzinach poza szczytowych ustawiasz grzanie tylko cwu.na 40stopni i duza histeryze (niewiem do ilu Ci stygnie baniak)tak żeby Ci sie nie zalaczylo te grzanie cwu a pompa bedzie czuwac wiec sterownik bedzie wlaczony.

Kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wyswietla Ci sie temp.wewnetrzna tylko temp.wody na zasilaniu.

Jesli Ci sie wyswietla wewnetrzna to jedziesz na termostacie wewnetrznym wtedy mozesz ustawic na harmonogramie w godzinach poza szczytem np.22 a w .szczytowych np.19atopni w domu (jesli Ci do takich temp.nie spada w domu) i wtedy sterownik bedzie caly czas wlaczony a pompa nie bedzie grzala.

Jesli nie jedziesz na sterowniku wew.mozesz spróbowac ustawic tak harmonogram ze w godzinach poza szczytowych ustawiasz grzanie tylko cwu.na 40stopni i duza histeryze (niewiem do ilu Ci stygnie baniak)tak żeby Ci sie nie zalaczylo te grzanie cwu a pompa bedzie czuwac wiec sterownik bedzie wlaczony.

Kombinuj

Małe sprostowanie - w/g Panasonica zasilanie to woda wejściowa do pompy (czyli to co powraca z podłogi) a wyświetla się to co idzie w podłogę. I druga sprawa to jeśli tak ustawi to duże prawdopodobieństwo że obiegówka będzie się bujać 24 h/doba choć przy pracy w trybie termostatu powinna stanąć, ale kilka osób już tu pisało że tak się nie dzieje. Można przełączyć ewentualnie po za cyklem grzania CO tylko na CWU ale istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie grzał wodę w bliżej nie określonym i trudnym do przewidzenia czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - w/g Panasonica zasilanie to woda wejściowa do pompy (czyli to co powraca z podłogi) a wyświetla się to co idzie w podłogę. I druga sprawa to jeśli tak ustawi to duże prawdopodobieństwo że obiegówka będzie się bujać 24 h/doba choć przy pracy w trybie termostatu powinna stanąć, ale kilka osób już tu pisało że tak się nie dzieje. Można przełączyć ewentualnie po za cyklem grzania CO tylko na CWU ale istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie grzał wodę w bliżej nie określonym i trudnym do przewidzenia czasie.

 

U mnie na pompie seri H jak wejde w temperatury wody to pokazywana jest temperatura zasilania i powrótu i temp.zasilania jest ta wyższą czyli zasilajaca c.o i ją też wyswietla sterownik.

Co do termostatu wewn.to jak ustawi np.19 w godzinach szczytowych a bedzie mial 22 w domu to stanie i pompa i obiegówka dopiero jak w domu spadnoe na 19 to sie zalaczy obiegówka i bedzie mielic 24g az temp.wzeoanoe do 20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Prawdopodobnie mam lekko zapowietrzony układ podłogówki. Jako, że nie uśmiecha mi się odpowietrzanie każdego obiegu z osobna chce spróbować odpowietrzyć układ przez pompą ciepła. W menu jest taka opcja jak odpowietrzanie. Próbował ktoś tak odpowietrzać ? Ma to sens i racje bytu?

Ja mogła się podlogowka zapowietrzyć? Chyba nie była odpowiednio odpowietrzona na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam wychodzi dobowe zużycie prądu (wg. licznika pompy) na te ostatnie temp. ?

 

Wiadomo każdy ma różne ustawienia,inny metraż, ocieplenie i sama temp. wew. - nie mniej jednak zastanawia mnie to jak koresponduje moja pompa tcap 9 kw na 154 m2, 100 % podłogówki w stosunku do podobnych instalacji ? U mnie to drugi sezon - pierwszy wygrzewanie, teraz zaczynam też bawić się krzywą 26/10 i 33/-15 bez reżimu taryfowego.

Przy ostatnim zimnym weekendzie w nocy -3 w dzień może 5 agresywny wiatr to z licznika średnio 15 kw co i cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam wychodzi dobowe zużycie prądu (wg. licznika pompy) na te ostatnie temp. ?

 

Wiadomo każdy ma różne ustawienia,inny metraż, ocieplenie i sama temp. wew. - nie mniej jednak zastanawia mnie to jak koresponduje moja pompa tcap 9 kw na 154 m2, 100 % podłogówki w stosunku do podobnych instalacji ? U mnie to drugi sezon - pierwszy wygrzewanie, teraz zaczynam też bawić się krzywą 26/10 i 33/-15 bez reżimu taryfowego.

 

Od 1.10 do 12.10 na CO 54 kwh, CWU 27 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie mogę dać rady z odpowietrzeniem zbiornika CWU... Za każdym razem jak przełączy się na zbiornik słychać bulgoty , później szum bąbelków na pompce.

Bobrow , kiedyś pisałeś o tym ,że miałeś tak ,że po przełączeniu na CWU układ jakby Ci się zapowietrzał , rozwiązałeś ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego pompa ma kompletnie w dupie to, co jej ustawię ze smart clouda czy też na sterowniku? Sytuacja z dzisiaj, choć nie pierwszy raz

sorlnaN.png

 

Do 10:00 miała ustawione 33oC. Dawała ciągle 34.25-34.5. Po co? Dla testu czy sytuacja się powtórzy dałem 32oC. Jak widać wyłączyła się i tylko mieliła wodę przez 6h nie wiadomo na co. Wszystko po to żeby o 16:00 się włączyć i dawać 33.25 oC Po co takie ustawianie skoro i tak robi co chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewa sie,jest za duza na dane warunki.

Np.jest w stanie najmniej dac w tych warunkach 3kw a twoj dom tego nie zdąza odebrac.

Temp.powrotu rosnie pompa sie ratuje przed wylaczeniem podnoszac zasilanie nieraz ten stopien starcza zeby sie jeszcze utrzymac ale jak znowu odbior zmaleje to sie w koncu wylaczy bo ma pozwolone programowo podniesienie zasilania ale np.o 1,5st.

Jak obnizyles do 30 to juz calkiem nie dala sobie rady jak podniesiesz na 35 to bedzie chodzic dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od sprawdzenia czy masz poprawnie zamontowany, to zwykły zawór ze sprężyną powrotną. Bez napięcia przepływ jest z AB do B i zakladam, ze jest normalnie założony na wyjściu cieplej wody z pompy. Do B ma być podłączona rura do grzania CO a do A rura od CWU. Jak tak jest to ok. Kable interesują cię trzy, uziemienie - standardowo żółto-zielony, niebieski - neutralny i brązowy - faza. Złącza Masz na dole płyty elegancko opisane, dajesz niebieski pod N, a brązowy pod Open, uziemienie wiadomo.. W zasadzie wszystko jedno czy podepniesz pod sterowanie zaworem dwu czy trzy drogowym. Faza na Open pojawia sie tylko w czasie grzania CWU po jej zaniku sprężyna ma przełączyć zawór na grzanie domu. Tyle - jak wszystko sprawne to ma działać.

Zapomniałem o dźwigni - to tylko awaryjne otwarcie zaworu na CWU przy braku zasilania. Przy takim zaworze hydraulicznie prawidłowo podpiętym nie ma szans żeby dawało ciepłą wodę na dwa wyjścia chyba, ze pakuły... po hydraulikach go blokują i sie nie domyka.

Problem u mnie rozwiązany i tkwił właśnie w błędnym podłączeniu zaworu na płycie . Otóż u mnie jednak jest różnica w tym czy podłączysz zawór pod złącze dwu czy trzy drogowe , instalatorzy podłączyli pod 2way i po przełączeniu na 3way zawór zaczął dopiero poprawnie sterować zasilania CO i CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie mogę dać rady z odpowietrzeniem zbiornika CWU... Za każdym razem jak przełączy się na zbiornik słychać bulgoty , później szum bąbelków na pompce.

Bobrow , kiedyś pisałeś o tym ,że miałeś tak ,że po przełączeniu na CWU układ jakby Ci się zapowietrzał , rozwiązałeś ten problem ?

 

U mnie bąbelki zlikwidowałem (oczywiście po odpowietrzeniu) przez zwiększenie ciśnienia w systemie do ok 2,2 bara na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u mnie rozwiązany i tkwił właśnie w błędnym podłączeniu zaworu na płycie . Otóż u mnie jednak jest różnica w tym czy podłączysz zawór pod złącze dwu czy trzy drogowe , instalatorzy podłączyli pod 2way i po przełączeniu na 3way zawór zaczął dopiero poprawnie sterować zasilania CO i CWU .

 

Oczywiście ,że jest , wyjście 2way zmienia stan przy zmianie funkcji pompy z grzania na chłodzenie i odwrotnie (można kierować ciepłą wodę gdzie indziej niż zimną) , a 3way jest do sterowania zaworem CWU i CO ( kierujesz tylko ciepłą wodę). Jak instalatorzy tego nie odróżniali to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego pompa ma kompletnie w dupie to, co jej ustawię ze smart clouda czy też na sterowniku? Sytuacja z dzisiaj, choć nie pierwszy raz

sorlnaN.png

 

Do 10:00 miała ustawione 33oC. Dawała ciągle 34.25-34.5. Po co? Dla testu czy sytuacja się powtórzy dałem 32oC. Jak widać wyłączyła się i tylko mieliła wodę przez 6h nie wiadomo na co. Wszystko po to żeby o 16:00 się włączyć i dawać 33.25 oC Po co takie ustawianie skoro i tak robi co chce?

 

Może przyjmij taką logikę , że to co ustawiasz , to jest średnia z wyjscia i wejścia ( a ta delta to zwkle ok 5 stopni) do tej średniej pompa dąży aby ją utrzymać.

 

Jeśli tak bardzo odczułeś to w temperaturze otoczenia to raczej steruj temperaturą powietrza ( najlepiej przez zewnetrzny termostat), sterowanie temperaturą wody dla Twojego domu być może nie jest odpowiednia ( np. za mały zład wody ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bąbelki zlikwidowałem (oczywiście po odpowietrzeniu) przez zwiększenie ciśnienia w systemie do ok 2,2 bara na zimno.

 

Mam ustawione 2 bary co i tak wydaje się dużo.

Z tego co pamietam pisałeś ,że układ był odpowietrzony , i zapowietrzal się sam po przełączeniu na CWU ? Możesz to jakoś przypomniec/rozwinąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego pompa ma kompletnie w dupie to, co jej ustawię ze smart clouda czy też na sterowniku? Sytuacja z dzisiaj, choć nie pierwszy raz

sorlnaN.png

 

Do 10:00 miała ustawione 33oC. Dawała ciągle 34.25-34.5. Po co? Dla testu czy sytuacja się powtórzy dałem 32oC. Jak widać wyłączyła się i tylko mieliła wodę przez 6h nie wiadomo na co. Wszystko po to żeby o 16:00 się włączyć i dawać 33.25 oC Po co takie ustawianie skoro i tak robi co chce?

 

Jeśli masz ustawioną prostą ( 33 stopnie i deltę 5 ) to żadnych anomalii w pracy pompy nie widzę. Przy ustawieniach na krzywą lub prostą obiegówka mieli zawsze 24 h/doba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...