Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czyli dobrze rozumiem że wtedy będzie spożywać trochę wiecej prądu I pewnie spreźarka będzie się częściej włączać . Ogólnie to tak mi się marzy ☺ żebym się w całym sezonie ogrzewanie i cwu zmieścił w 2500-3000 tys. I tak bym chciał dobrać pompę .

 

Ja od listopada do teraz co i cwu 900zł

Sdc 9 kwh taryfa g13 przy -15 tania taryfa nie wystarczy żeby robić do zadanych 23c ale to raptem parę dni w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada do teraz co i cwu 900zł

Sdc 9 kwh taryfa g13 przy -15 tania taryfa nie wystarczy żeby robić do zadanych 23c ale to raptem parę dni w roku

 

Donkazo, czemu namawiasz Mario15151 na TCapa, skoro nie znasz nawet obciążenia cieplnego jego domu? Danych które podał jest zbyt mało żeby gdybać czy lepszy Tikap czy Srikap. Dobrze byłoby przynajmniej oszacować przybliżone straty domu żeby cokolwiek powiedzieć. Pompy z wtryskiem pary nie są lekiem na całe zło. Szybsze nagrzewanie wylewki to nie jest żaden argument do doboru dużo większej pompy, pomijając że ta wylewka ma mieć tylko 7cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donkazo, czemu namawiasz Mario15151 na TCapa, skoro nie znasz nawet obciążenia cieplnego jego domu? Danych które podał jest zbyt mało żeby gdybać czy lepszy Tikap czy Srikap. Dobrze byłoby przynajmniej oszacować przybliżone straty domu żeby cokolwiek powiedzieć. Pompy z wtryskiem pary nie są lekiem na całe zło. Szybsze nagrzewanie wylewki to nie jest żaden argument do doboru dużo większej pompy, pomijając że ta wylewka ma mieć tylko 7cm.

 

Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy

 

Zwróć sie do porządnej firmy instalatorskiej niech oni Ci to policzą i dobiorą urządzenie albo niezależnie zleć wykonanie OZC dla twojego domu.

Jest tutaj na forum taki temat ”Dobór pompy wg OZC” to go poczytaj.

Wtedy wiele sie rozjaśni i myśli o instalacji „wungla” w nowym domu pójdą w niepamięć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy

 

Nie ma co beczeć- tak jak koledzy wspominali , trzeba poczytać. Będziesz mógł wtedy ocenić co Ci mówią instalatorzy lub "doradcy".

Poczytaj tu jeszcze kilka topiców o zmodernizowanych domach.

Ja mam na "sumieniu" dobór kilkunastu PC P/W i P/P i wszystko jest ok.

Dobrałem bez OZC czerpiąc dużo z tego forum (tj kierunki ,a nie recepty) i doczytywałem resztę w sieci (parametry PC+porównania , kalkulatory obciążenia , itp).

Powodzenia (w czytaniu , najpierw ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, temat pewnie wiele razy wałkowany ale po wstępnym zagłębieniu się w temat mam mały mętlik w głowie. Chodzi o regulator temperatury do Panasia Aquarelli 9 kw 1 faz.

Z opisanych tu na forum regulatorów prym wiedzie euroster i auraton. Zawężając do najpopularniejszego eurostera na ich stronie spodobał mi się taki typek: Euroster Q7TXRXGW bezprzewodowy ale z kolei tutaj widzę dużo osób chwali sobie Euroster 2006TXRX. Pytanie do użytkowników warto iść w Q7 ? ciekawszy design i pare bajerów w konkurencji do sprawdzonego 2006 ? Generalnie którą wersję polecacie ? a może inna firma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w service cloud od tygodnia tez macie poszatkowane wykresy pomiędzy godziną 24 a 6 ?

Nie wiem czy to kwestia zmiany operatora na Play ,czy też Panasonic ma jakiś problem ?

 

Drugi problem to sam wykres , wcześniej chyba dało się go dowolnie przesuwać , nawet kilka miesięcy wstecz , a dziś patrzę , że tylko tydzień pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Braki w zapisie to albo brak połączenia z serwerem lub brak zasilania. U Ciebie obstawiam mało stabilny internet. Dziś lub jutro w nocy między 00.00 a 6.00 nie będzie w ogóle dostępu ze względu na prace konserwacyjne ani do smarta ani do service. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kartę t-mobila i nawet po wyczerpaniu GB (inernet zwalniał do 128kB ) wszystko było ok. Teraz po przesiadce na Play w dzień internet dużo szybszy i stabilniejszy ( jeden z powodów to dużo bliżej nadajnik) ,a w nocy od północy do 6 rano poszatkowany. Cały sprzęt ten sam ( modem , router , wymieniona tylko karta).

Albo Play w nocy ma coś nie tak ( nie wiem , bo śpię ) , albo jednak Panasonic ... Zobaczymy co będzie pojutrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym zapytać Was jak zaprogramować pompę na okres zimowy aby w "miarę ekonomicznie" sobie pracowała przez ten czas.

PC SDC 9kw 1f, dom aktualnie bez ocieplenia styropianem i tak pozostanie do wiosny,tylko podłogówka - 120 m2, chciałbym utrzymywać temp w domu ok 10-15 C.

Czy lepiej ustawić nisko krzywą grzewczą a może poprzez harmonogram aby grzała powiedzmy dwa razy dziennie po 3-4h a następnie się wyłączyła? Być może ktoś z Was przerabiał ten temat i podpowie jak to ugryźć. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym zapytać Was jak zaprogramować pompę na okres zimowy aby w "miarę ekonomicznie" sobie pracowała przez ten czas.

PC SDC 9kw 1f, dom aktualnie bez ocieplenia styropianem i tak pozostanie do wiosny,tylko podłogówka - 120 m2, chciałbym utrzymywać temp w domu ok 10-15 C.

Czy lepiej ustawić nisko krzywą grzewczą a może poprzez harmonogram aby grzała powiedzmy dwa razy dziennie po 3-4h a następnie się wyłączyła? Być może ktoś z Was przerabiał ten temat i podpowie jak to ugryźć. Z góry dzięki.

 

Ustaw zeby chodzila wedlug wewnetrznego termostatu tylko nie wiem czy mozna ustawic tak nisko jak nie to jakis zewnetrzny termostat za 80zl i bedzie Ci pilnowal np.13stopni.

Dodatkowo jesli nie masz taryf to w harmonogramie bym ustawil ze moze grzac tylko od np.10rano do 18

Zawsze to cieplej na zewnatrz i czesciej mozna uniknac odszraniania jednostki zewnetrznej.

Za niskiej krzywej nie ustawiaj bo moze Ci taktowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie włączyłem tryb eko czyli -5 od krzywej grzewczej i po pracy patrzę że grzałka chodziła 2h pewnie powrót był poniżej 18 stopni... Niestety nie mam podłączonego wewnętrznego termostatu. Chyba pozostaje jedynie opcja z harmonogramem nastawienia paru godzin grzania a później zeby się wyłączyła. Bo po co mam grzać cała dobę cały sezon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie włączyłem tryb eko czyli -5 od krzywej grzewczej i po pracy patrzę że grzałka chodziła 2h pewnie powrót był poniżej 18 stopni... Niestety nie mam podłączonego wewnętrznego termostatu. Chyba pozostaje jedynie opcja z harmonogramem nastawienia paru godzin grzania a później zeby się wyłączyła. Bo po co mam grzać cała dobę cały sezon...

 

Ustaw na harmonogramie 3 godz on-off nie ma znaczeni czy termostat czy przyda na teraz spokojnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...