Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam T-CAPA SQC 12kW. Wrzucić Ci screena z podlicznika na dowód tego co piszę?

 

Nie, nie potrzebuję sobie ani nikomu nic udowadniać, napisałem, że Moja nie zejdzie z mocą na zasilaniu poniżej 1KW ( nie mówimy o częstotliwości ), ale być może, jest taka możliwość i chętnie się dowiem jak to zrobić, człowiek się uczy całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie potrzebuję sobie ani nikomu nic udowadniać, napisałem, że Moja nie zejdzie z mocą na zasilaniu poniżej 1KW ( nie mówimy o częstotliwości ), ale być może, jest taka możliwość i chętnie się dowiem jak to zrobić, człowiek się uczy całe życie.

 

Screena proponowałem koledze bobrow.

 

Niczego nie ustawiałem. Po prostu mówię jak jest u mnie. Schodzi poniżej 1kW, dlatego nie zgadzam się z Waszymi stwierdzeniami, że nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screena proponowałem koledze bobrow.

 

Niczego nie ustawiałem. Po prostu mówię jak jest u mnie. Schodzi poniżej 1kW, dlatego nie zgadzam się z Waszymi stwierdzeniami, że nie schodzi.

 

A można wiedzieć, do jakiej mocy ci schodzi i z jaką mocą wtedy grzeje i przy jakiej temperaturze. Czy jest to wskazanie z wyświetlacza pompy czy może z podlicznika, lub licznika. I jeszcze jedna informację, czy tak było od początku, czy może coś zmieniałeś w ustawieniach, lub zasilaniem.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję wszystko z pompy poza poborem energii, która jest z osobnego licznika w rozdzielnicy elektrycznej. W tej chwili:

Temp zewn. - 14C

Sprężarka - 20Hz

Produkcja energii - 5.8kW

Pobór energii - 0.87kW

Temp. zasilania 33C.

 

Niczego nie ustawiałem specjalnie w pompie. Z mocą schodzi zależnie od temp zewn. Najniżej widziałem do tej pory 4.6kW przy 7C na zewnątrz. Mówię o mocy utrzymywanej przez jakiś czas, a nie chwilowych skokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję wszystko z pompy poza poborem energii, która jest z osobnego licznika w rozdzielnicy elektrycznej. W tej chwili:

Temp zewn. - 14C

Sprężarka - 20Hz

Produkcja energii - 5.8kW

Pobór energii - 0.87kW

Temp. zasilania 33C.

 

Niczego nie ustawiałem specjalnie w pompie. Z mocą schodzi zależnie od temp zewn. Najniżej widziałem do tej pory 4.6kW przy 7C na zewnątrz. Mówię o mocy utrzymywanej przez jakiś czas, a nie chwilowych skokach.

 

To teraz zagadka, czyja pokazuje przekłamanie na wyświetlaczu, bo u mnie w chwili obecnej:

temperatura zewnętrzna na wyświetlaczu pompy 12st/c

tem. zasilania 36 st/c

sprężarka 20Hz

pobór energii 1KW

produkcja 5.4KW

COP 5.4

Ja mam wersję H i u mnie pokazuje pobór energii tylko co 02KW, więc wnioskuję, że masz inny soft ( inna wersja ), ale jak by nie patrzył, to te moce na zasilaniu musza być podobne i niżej nie zejdziemy. Żeby było śmiesznie to moja przy niższej temperaturze zasilania i wyższej na zasilani, ma niewiele gorszy COP ( nie jest to udowadnianie czyja lepsza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że poboru nie podaję z pompy, tylko z licznika. Pompa podaje 0.8kW

 

Edit:

dodam jeszcze, że u mnie PC jest 3-fazowa.

 

I jako ciekawostkę, że fazy nie są obciążane równomiernie. Te 0.87kW rozkłada się na 0.27kW L1, 0.27kW L2 i 0.33kW L3. Sumarycznie widzę, że L3 obciążana jest najmocniej, a L1 najmniej.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że poboru nie podaję z pompy, tylko z licznika. Pompa podaje 0.8kW

 

Edit:

dodam jeszcze, że u mnie PC jest 3-fazowa.

 

I jako ciekawostkę, że fazy nie są obciążane równomiernie. Te 0.87kW rozkłada się na 0.27kW L1, 0.27kW L2 i 0.33kW L3. Sumarycznie widzę, że L3 obciążana jest najmocniej, a L1 najmniej.

 

Bo prawdopodobnie na tych dwóch fazach bardziej obciążonych masz na jednej pompkę obiegową a na drugiej wentylatory jednostki zewnętrznej, których prawdopodobnie licznik pompy nie zlicza ( z tego względu ta dyskusja ) i dlatego pokazuje ci 08KW.

A prawdopodobnie w wersji T-CAP jednofazowej w wersji H, a taką mam, pompka obiegowa jest zliczana przez licznik pompy, z tego względu mam najniższe wskazanie energii na zasilaniu 1KW, a nie poniżej, jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka obiegowa nie bierze 130W. Poza tym bobrow też ma 3F, a twierdzi, że poniżej 1kW nie zejdzie.

 

Ja chyba nie pisałem o pobranej min mocy.Pisałem tylko o min mocy z PC tj 2,4kW-tyle najmniej widziałem na zewnętrznym ciepłomierzu.

No i w chałupie mam model F -a u kuzynki jest 3 fazowy H (tyle tylko, że nie mamy odczytu bieżącej mocy na podliczniku).

Zwracam tylko uwagę ,że żaden T-cap nie posiada na pokładzie typowego licznika energii-podawany odczyt jest wprost ze sterowania obciążeniem w PC.

Krótko pisząc-cały odczyt jest na podstawie obliczeń , a nie fizycznego pomiaru zużycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka obiegowa nie bierze 130W. Poza tym bobrow też ma 3F, a twierdzi, że poniżej 1kW nie zejdzie.

 

To jak czegoś nie wiesz, to poszukaj, poczytaj, a nie podpieraj się, że ktoś coś napisał.

Pofatyguj się i opomiaruj jednostke zewnętrzna ( dwa wentylatory ) i pompkę obiegową, zsumuj i będziemy mądrzejsi, nie zapomnij w tym samym czasie mierzyć poboru samej pompy ciepła ( zewnętrznym licznikiem energii ) i to wszystko w danej chwili porównaj ze wskazaniem na wyświetlaczu.

O i wtedy będziesz ekspertem, przynajmniej w tej dziedzinie

Edytowane przez michancia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może małe podsumowanie naszych ostatnich dyskusji , mianowicie dowiedzieliśmy się ,że :

-PC podają nie precyzyjne zużycie

-G12W praktycznie zawsze się opłaca wzg G11 (po za produkcją chałupniczą)

-należy prawidłowo dobrać PC , zamontować ją oraz wyregulować i ustawić cały system

 

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ,że to wszystko już .........

......wiedzieliśmy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem kuzynkę o dwie fotki ze zużyciem jej T-capa 9 kW 3 fazy H monoblok :

-409 kWh wg PC

50ACD340-6127-4E65-9748-E74A7D26C869.jpg

-834 kWh wg podlicznika

92DAE63A-C6E3-4943-BC5D-0FD402997D14.jpg

 

No i teraz zacznę „śledztwo” na nowo...

Pod ten licznik podpięta jest tylko obiegówka wtórna -wilo o mocy max 40W.

Grzałki w PC wyłączone ...

Od września do zeszłego tyg była włączona funkcja atyzamrożeniowa- ale tyle by chyba nie pociągnęło.

Sprawdzę w ciągu kilku najbliższych dni

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

ciąg dalszy mojego „śledztwa” ws wskazań mod H.

Nie wiem o co kaman - ale sterownik żyje swoim życiem...

Liczy miesięczne zużycie , ale już nie liczy rocznego...

Fotka wczorajsza- zapamiętajcie zużycie roczne 409 kWh

9D2D71C2-3F41-48EE-BAB9-8A2D0C54E436.jpg

-a poniżej dzisiejsza fotka i dalej roczne zużycie 409kWh choć doliczył dzienne

16F7520B-85F4-4B9A-BCF9-6359C49D1F29.jpg

Wg wskazania dziennego jest różnica ok 2kWh (16 PC, 18 podlicznik)

I tak to jest z tym H...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc na początek chciałbym powiedzieć Wszystkim Forumowiczom Dzień dobry/Cześć :)

Witam Towarzystwo,

ciąg dalszy mojego „śledztwa” ws wskazań mod H.

Nie wiem o co kaman - ale sterownik żyje swoim życiem...

Liczy miesięczne zużycie , ale już nie liczy rocznego...

Fotka wczorajsza- zapamiętajcie zużycie roczne 409 kWh

[ATTACH=CONFIG]436688[/ATTACH]

-a poniżej dzisiejsza fotka i dalej roczne zużycie 409kWh choć doliczył dzienne

[ATTACH=CONFIG]436689[/ATTACH]

Wg wskazania dziennego jest różnica ok 2kWh (16 PC, 18 podlicznik)

I tak to jest z tym H...

Posiadam od 3 tygodni co prawda T-CAP 9kW 1F w wersji H i na nim wygląda to podobnie.

Poszczególne zużycie miesięczne wyświetla różne wartości (u mnie są tylko dwa miesiące na razie przy czym zakończony tylko październik), natomiast jak wjedziemy na rok pokazuje zużycie w moim przypadku ostatniego pełnego miesiąca zakończonego (październik). Też się temu dziwiłem i stawiam że tak działa ten soft ( do roku zlicza pełne zakończone miesiące) ale będę to mógł potwierdzić w grudniu. Może też być błąd w sofcie i rocznie pokazuje ostatni zakończony miesiąc. Niestety na dzień dzisiejszy pozostaje mi czekać do pierwszego grudnia zeby potwierdzić dwa powyższe warianty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pokazuje w kazdym miesiacu ile jest zużyte czy wyprodukowane czy cop tak samo w bieżącym miesiacu ile aktualnie jest.

Ale do rocznego zlicza tylko pelne zakonczone miesiace wiec do wskazania rocznego trzeba sobie dodac otwarty miesiac

 

Nie zwracalem na to uwagi ale pewnie jest tak ze w aktualnym miesiacu pokazuje tez zakonczone dni

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...