Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ups-nie pamiętam czy wyłączyłem grzałkę w trybie serwisowym przy kalibracji czujników w monobloku H.

Tam są grzejniki i temp "robocze" CO 40-48st więc z defrostami nie ma problemu.A nawet jeśli akurat defrost się pojawi przed nagrzaniem systemu-to i tak sprężarka zapewni ciepło do odmrożenia (w moim F sprężarka wchodzi wtedy na 85Hz i defrost jest-zawsze trwa ok 5-7min , nie zależnie od tego trybu)-chyba ,że w modelu H nie ma tego trybu...

 

 

Przy monobloku byłbym ostrożny z wyłączaniem grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, myślę o zakupie pompy ciepła. Bardzo kusi mnie zakup i osobne zlecenie montażu, mimo wszystko może być trochę taniej.

Co powinienem kupić do zestawu, zakładam pompę ciepła split 5kw oraz zasobnik na zewnątrz. Co jeszcze z osprzętu Panasonica?

Pytanie, czy zasobnik 150l Panasonica jest ok? Ma wężownicy 1,2m, ale jest mniejszy.

Załączam link do katalogu.

https://drive.google.com/file/d/1TXVU1qc7JJjdc474S43iqzhU91Tr0R3h/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale jest to głębokie grzebanie w menu i jak dobrze pamiętam przeliczanie z ukladu szesnastkowego lub prostszy sposób to instalacja ServiceCloud.

 

Przecież w menu Strzałka w lewo+strzałka w górę+ strzałka w prawo pod pozycją 12 jest przepływ:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7762492#post7762492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w menu Strzałka w lewo+strzałka w górę+ strzałka w prawo pod pozycją 12 jest przepływ:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7762492#post7762492

 

 

Bardzo możliwe że tak jest. Wydawało mi się że jest ta wartość ale w układzie szesnastkowym. Wieczorkiem sprawdzę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że tak jest. Wydawało mi się że jest ta wartość ale w układzie szesnastkowym. Wieczorkiem sprawdzę.:)

 

Tak jest na pewno, taka możliwość, ale też, tego nie chciałem podawać, bo to ustawienia instalatora, a jak w to wejdą ludzie bez doświadczenia, to różnie się to skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa to dla mnie nowość więc mam kolejne pytanie . Pompa wyłącza się przy -28C i co wtedy zero ogrzewania czy grzeją grzałki i coś tam grzeje wodę ? U mnie to będzie jedyne źródło ze względu że korzystam z dotacji a tu jest wymóg pozbycia się węglowego. Wiem że -28c może nie przyjść ale wolę wiedzieć za w czasu żeby np. posiłkować się wtedy grzejnikami elektrycznymi. Mam panel PV więc zależy mi na PC żęby potem rozbudować PV i w 100% pokrywać zapotrzebowanie domu na prąd z PV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To menu (LEWO-GÓRA-PRAWO) jest tylko informacyjne , tu się nie da nic przestawić ( chyba że o czymś nie wiem).

 

Przy okazji zachęcam ,żeby uzupeniać informacje w poście co link podałem , może ktoś wie coś więcej.

 

Ustawienia instalatora/ustawienia serwisowe/max. prędkość pompy obiegowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie przebrnąłem przez wszystkie 470 stron ale już po półmetku. Jak już wcześniej pisałem mam grzejniki , instalator zaproponował mi bufor 50l , teraz grzeję mniej więcej 45C na zasilaniu czasami ciut więcej ale nie wychodzę poza 50C czy przy takim buforze i temperaturze wystarczy temperatury na defrosty czy będzie się parą posiłkować ? Zależy mi żeby jednak nie trwały zbyt długo i często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość żeby w Tcap wersja H pompa przy defroscie nie przechodziła w tryb 2 tylko w trybie 1 wspomogła się grzałką? Oczywiście jeżeli temp. będzie poniżej 26 st. PS. Irytują mnie defrosty w 2 trybie. Czasami niewiele brakuje żeby zmieścić się w 1 trybie. Grzałka by trochę wspomogła i po problemie. A tak stop start sprężarki i czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia instalatora/ustawienia serwisowe/max. prędkość pompy obiegowej

 

 

To ustawienie jedynie redukuje max wydajność pompy. Na więcej się po prostu nawet jak by miała taką potrzebę nie wkręci a dostęp do tego jest jedynie przy wyłączonej pompie więc sprawdzenie aktualnej wydajności w trakcie pracy jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Pompa wyłącza się przy - 28 C i co wtedy, zero ogrzewania, czy grzeją grzałki i coś tam grzeje wodę ?

2/ Mam grzejniki żeliwne, instalator zaproponował mi bufor 50 l, teraz grzeję mniej więcej 45 C na zasilaniu, czasami ciut więcej, ale nie wychodzę poza 50 C,

Czy przy takim buforze i temperaturze wystarczy temperatury na defrosty czy będzie się parą posiłkować ?

ad1/ 62-430 Powidz - to II strefa grzewcza z Tz = - 18 C - więc nie powinieneś mieć takich obaw,

ad2/ Sprawdź ile litrów wody masz w grzejnikach żeliwnych,

........a/ Bufor 50 litrów na powrocie wystarcza wg;Panasonica na defrosty bez użycia pary, przy temperaturach zasilania ok;45 C,

........b/ wg;Twoich danych, to 9 T-Cap będzie dużo za duży przy grzejnikach - gdzie należy grzać całodobowo.

.........c/ ponieważ grzejniki maja małą akumulację ciepła ( żeliwne z dużą ilością wody - mają znacznie większą ) -warto wykonać OZC budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie jedynie redukuje max wydajność pompy. Na więcej się po prostu nawet jak by miała taką potrzebę nie wkręci a dostęp do tego jest jedynie przy wyłączonej pompie więc sprawdzenie aktualnej wydajności w trakcie pracy jest niemożliwe.

 

U mnie jak chcę to mogę ustawić ok 40l/min, w chwili obecnej mam ustawiony max. przepływ 28l/min. Wszystko zależy jakie masz rury w instalacji, ja mam wszędzie CU 22mm, a przy grzejnikach 18mm, kiedyś nie żałowałem materiału, a dążyłem do odbioru grawitacją, w razie braku prądu i to działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...