Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

1,4 pomyliło Ci się z 1,9. Zasobnik owszem ma 200 ale zładu jest 180.

 

Ok. Sprawdziłem w DTR.

W all in one jest zasobnik 185 litrów z wężownicą 1,8 m2.

 

Mimo tego jednego wyjątku Panasonic dalej oferuje do swoich pomp ciepła zasobnik

WH-TD20E3E5 - 200 litrów i wężownica 1,4 m2

Fujitsu WGYK160DD9 - 190 litrów i wężownica 0,71 m2

 

Podobnie jest w Toshibie i Mitsubishi te powierzchnie są niewielkie, a nie są to wężownice miedziane tylko nierdzewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdziłem w DTR.

W all in one jest zasobnik 185 litrów z wężownicą 1,8 m2.

 

Mimo tego jednego wyjątku Panasonic dalej oferuje do swoich pomp ciepła zasobnik

WH-TD20E3E5 - 200 litrów i wężownica 1,4 m2

Fujitsu WGYK160DD9 - 190 litrów i wężownica 0,71 m2

 

Podobnie jest w Toshibie i Mitsubishi te powierzchnie są niewielkie, a nie są to wężownice miedziane tylko nierdzewne.

 

Może mają filozofie króla Szwecji mówiącego, że wyobraża sobie nowe prawo zakazujące montażu wanien w domach gdyż dla ekologii powinno się brać tylko krótkie prysznice.

Może mają filozofie z tradycji japońskiej gdzie rytuałem było nalanie 1 wanny wody i kąpiel w niej całej rodziny po kolej od mężczyzn do kobiet, od osoby najstarszej do najmłodszej. Owszem poprzedzone to jest mini prysznicem a wanna to jedyne miejsce gdzie symbolicznie równa się status społeczny Japończyków.

 

Choć ja bardziej wole teorie iż oni grzeją CWU wg. histerezy zawsze z priorytetowym CWU, kilka razy dziennie mając w poważaniu 2 taryfę i oszczędności z tym związane, zaś w krajach bogatych praca jest droga i czas cenny więc zabawa w all in one jest niewiele droższa niż w osobny zasobnik.

 

Jednak najwalniejsze jest ile tej wody trzeba dla rodziny i w jakim czasie z tego korzystają. Dla mnie istotne jest, że kąpiel z dziećmi (niebawem 2) to operacja wspólna na 1h i 175L dla mnie to za mało a nie mam czasu czekać 30-50 min na uzupełnienie zasobnika w drogiej taryfie (pal licho te 100-200zł oszczędności) ale, że jest to zasobnik droższyi i jak dla mnie nieefektywny to już problem.

 

Jak mało CWU idzie i mamy mało miejsca to all in one może być. Choć bym się zastanowił czemu rożne firmy z zasobnikami od 160-200L czyli podobnymi montują te zasobniki w cenie (różnica od PC bez zasobnika) od 2 tys do 5,5 tys? Bo raczej nie jest to różnica ceny zasobnika a pomysł firmy na sprzedaż.

 

Nie też co się wstydzić mody FM i grzania w 2taryfie bo masa Niemców tak robiła i część jeszcze robi i mają po 2 liczniki w domu i korzystając z ofert cenowych na grzanie tylko np: w nocy.

 

p.s. a co w razie awarii zasobnika, pewnie to rzadkie ale jak podchodzi się do tematu i cen z tym związanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Jak mało CWU idzie i mamy mało miejsca to all in one może być. Choć bym się zastanowił czemu rożne firmy z zasobnikami od 160-200L czyli podobnymi montują te zasobniki w cenie (różnica od PC bez zasobnika) od 2 tys do 5,5 tys? Bo raczej nie jest to różnica ceny zasobnika a pomysł firmy na sprzedaż..........

Ceny akurat bym się nie czepiał bo tutaj akurat w grę nie wchodzi sam zasobnik. All in one to akurat urządzenie kompletne niemal z wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu. Teoretycznie wystarczą cztery kawałki rurek aby działało. Przy zwykłych jeszcze kilku elementów brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny akurat bym się nie czepiał bo tutaj akurat w grę nie wchodzi sam zasobnik. All in one to akurat urządzenie kompletne niemal z wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu. Teoretycznie wystarczą cztery kawałki rurek aby działało. Przy zwykłych jeszcze kilku elementów brakuje.

 

akurat nie chodziło mi dokładnie o cenę PC z zasobnikiem kontra PC bez zasobnika i domontowanie do tego zasobnika. Chodziło mi o różnice w cenach (cenach all in one) między producentami. Jedni liczą sobie za to wg. analizy forumowicz powyżej 5500 dopłaty a inni 2000zł. Czy jest aż taka różnica w tych zasobnikach? Nie wiem bo nie sprawdzałem. Może ktoś się wypowie - pojemność mają zbliżoną.

 

Pewne różnice mogą być wg. modelu biznesowego producenta: co bardziej chce sprzedać - co bardziej promuje, ceni itp.A ta różnica w cenie (plus nasze potrzeby czyli ile chcemy CWU w L mieć) zasadniczo decyduje czy warto dokupić osobny zasobnik.

Gdyby miał mi starczyć zasobnik 175-200L a dopłata do niego-PC all in one była by 2 tys to brał bym all in one. Gdyby jednak ta dopłata miała być 5500zł to mając miejsce stawiał bym jakiś osobny zasobnik za 2500zł z montażem lub większy (300L) na zapas za 3500zł z montażem.

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o różnice w cenach (cenach all in one) między producentami.

Nie ma sensu porównywać tutaj różnych producentów.

Bo Mitsubishi bez zasobnika, kosztuje tyle co Panasonic z zasobnikiem.

Wszyscy producenci dają do all in one praktycznie to samo, a zbiorniki oscylują wokół 200 litrów.

Bierze się to z rozmiaru, jakiego przyjęto się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

W przypadku pomp Panasonic Aquarea (oprócz wersji T-CAP)

Jeśli cena all in one jest o 2tys większa od samej PW + osobny zasobnik to warto wziąć all in one. Oczywiście przy założeniu, że starczy zasobnik 200L.

 

Jeszcze jedno pytanie. W końcu jaka jest pojemność zasobnika:

hydrobox z zasobnikiem CWU 200 L WH-ADC0309G3E5 ?

 

200L czy 185L?

 

We wcześniejszych postach ktoś pisał, że jednak 185L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną pompę Aguarea T-Cap. Zasilanie do jednostki zewnętrznej idzie przez bezpiecznik różnicowy w skrzynce elektrycznej. Problem pojawia się kiedy występują ujemne temperatury: Jeżeli pompa jest podłączona do prądu wywala mi bezpieczniki różnicowe (raz jeden czasami dwa). Instalator powiedział mi że pompa ma swój bezpiecznik i zasilanie nie powinno być zabezpieczone bezpiecznikami "różnicówkami" z rozdzielni elektrycznej. Czy u was też tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnicówkę, ale u mnie nic nie wywala. Jeżeli coś takiego się dzieje to znaczy, że możesz mieć tam jakieś przebicie lub tym podobne i powinien się temu przyjrzeć instalator/elektryk. U mnie tą różnicówkę wywaliło tylko raz na początku kiedy instalator grzebał w jednostce zewnętrznej pod napięciem - i to wywaliło tą moją w skrzynce bezpieczników, więc nie wiem czy jest tam jeszcze jakieś wewnętrzne zabezpieczenie, czy po prostu to było bardziej czułe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wchodzi 185L, wężownica ma 2.1 pow. wymiany producent zachwala bardzo szybkie grzanie wody użytkowej.Na zasobnik w All in one jest 10lat gwarancji.U mnie różnica między all in one ,a typową SDC to ok.1500zł.Oczywiście wybrałem ostatecznie all in one bo na gotowo z montażem itp. wyjdzie mnie 22.000 brutto.No i duży plus ,że tam przy podłączeniu raczej instalator nic nie zepsuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i duży plus ,że tam przy podłączeniu raczej instalator nic nie zepsuje:)

 

Tego nie byłbym taki pewien;) Zaraz zamiast tych czterech rurek dorzuci Ci jakiś buforek, tu pompkę, tam pompkę ( na wszelki wypadek);) i już masz instalację bardziej rozbudowaną niż moja z oddzielnym zasobnikiem i dwoma obiegami grzewczymi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie byłbym taki pewien;) Zaraz zamiast tych czterech rurek dorzuci Ci jakiś buforek, tu pompkę, tam pompkę ( na wszelki wypadek);) i już masz instalację bardziej rozbudowaną niż moja z oddzielnym zasobnikiem i dwoma obiegami grzewczymi:D

 

hehe:D o widzisz sam ,dystrybutor Panasonica proponował hydraulikowi ,żeby zamontować buforek z 200L do mojej pompy:D od razu przypomniałem sobie co na forum o tym piszę i powiedziałem ,że tam nie ma miejsca na taki zbiornik i ,że w takim razie muszę zrezygnować z PC:D to od razu zmiana nastawienia i ,że oczywiście wszystko będzie super bez bufora ,ale on by na pewno nie zaszkodził "a zawsze by był" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim SDC09C3E8. Podczas odszraniania woda cieknie nie tam gdzie bym chciał:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=340623&d=1450090518

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=340624&d=1450090530

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=340625&d=1450090540

 

Oprócz "kranika" zamontowanego przez instalatora leci również z innych dziurek w tacy - czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Czy zasmarowanie cieknących otworów silikonem dekarskim da radę? :cool:

20151128_104200.jpg

20151128_104223.jpg

20151128_151045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka powinna odrobinkę być pochylona do tyłu a wszystkie dziurki zatkane uszczelkami.

 

W instrukcji jest napisane:

zatkać 8 otworów (ø20 mm) gumowymi zatyczkami

 

- u mnie wszystkie 8 otworów ø20 mm jest zatkane - problem jest z tymi mniejszymi pod śrubki czy pod co - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz "kranika" zamontowanego przez instalatora leci również z innych dziurek w tacy - czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Czy zasmarowanie cieknących otworów silikonem dekarskim da radę? :cool:

 

Witam!

U mnie wszystkie dziurki są zaślepione - te większe załączonymi zaślepkami, a te mniejsze sylikonem. Dodatkowo poproś o montaż podkładek antywibracyjnych, bo tak jak masz teraz to będzie przenosić Ci drgania na ścianę. Zobacz mój filmik tak od 2-giej minuty jest pokazane jak to jest zamontowane. Nie twierdzę, ze ja mam idealnie, ale działa niezawodnie już trzeci sezon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...