Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Bez żadnego problemu. Wypinasz kabel 2 żyłowy z jednostki centralnej od sterownika, podpinasz w to miejsce wypuszczony na korytarz i tyle.

 

a jak to jest z możliwością podpięcia zew. termostatu np eurostera ? mam z kostki od ich sterowniak wypuszczone 2 przewody, kiedyś ściągałem przednią obudowę i powiem szczerze nie zwróciłem uwagi co i jak tam jest podłączone. Czy ewentualnie te 2 kabelki od mojego eurostera wpinam w jakieś konkretne miejsca by pompa widziała zarówno ster zew jak i ten panel w pompie ?? Z góry dzięki z podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z możliwością podpięcia zew. termostatu np eurostera ? mam z kostki od ich sterowniak wypuszczone 2 przewody, kiedyś ściągałem przednią obudowę i powiem szczerze nie zwróciłem uwagi co i jak tam jest podłączone. Czy ewentualnie te 2 kabelki od mojego eurostera wpinam w jakieś konkretne miejsca by pompa widziała zarówno ster zew jak i ten panel w pompie ?? Z góry dzięki z podpowiedz.

Aby zamontować np euroster musisz osobno wpiąć kable z eurostera do płyty głównej w miejsce termostatu zewnętrznego. Te dwa przewody od sterownika przeznaczone są tylko do sterownika od panasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zamontować np euroster musisz osobno wpiąć kable z eurostera do płyty głównej w miejsce termostatu zewnętrznego. Te dwa przewody od sterownika przeznaczone są tylko do sterownika od panasa

 

 

Pamiętaj też że to są styki beznapięciwe i taki model eurostera powinieneś posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dodatkowy tak. Działa na zasadzie ON lub OFF

[ATTACH=CONFIG]437194[/ATTACH]

Tutaj się go podpina

 

Dzięki za foto. Tak sobie spoglądam na szybko są 4 styki, rozumiem że można rozszerzyć o jeszcze jeden regulator zew. ?

 

Ja mam model Q7 i tylko to wyczytałem u producenta: Wyjście regulatora przekaźnikowe, beznapięciowe ,SPDT (przełączne)

 

Więc chyba ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto. Tak sobie spoglądam na szybko są 4 styki, rozumiem że można rozszerzyć o jeszcze jeden regulator zew. ?

 

Ja mam model Q7 i tylko to wyczytałem u producenta: Wyjście regulatora przekaźnikowe, beznapięciowe ,SPDT (przełączne)

 

Więc chyba ok ;)

Model OK. Natomiast dwa środkowe niewykorzystane styki mają inne zadanie więc drugiego sterownika nie podepniesz. Musiał byś dokupić opcjonalną płytę sterującą do pompy. Panel główny jest podpięty w innym miejscu.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego problemu. Wypinasz kabel 2 żyłowy z jednostki centralnej od sterownika, podpinasz w to miejsce wypuszczony na korytarz i tyle.

 

Dzięki, rozkręciłem obudowę i faktycznie widzę że idą dwa przewody skrętki od sterownika do płyty głównej. Mam tylko pytanie jak ściąga się sterownik bo nie widzę żadnych zaczepów czy śrubek a nie chce drzeć na siłę by mi jakiś plastik nie pękł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozkręciłem obudowę i faktycznie widzę że idą dwa przewody skrętki od sterownika do płyty głównej. Mam tylko pytanie jak ściąga się sterownik bo nie widzę żadnych zaczepów czy śrubek a nie chce drzeć na siłę by mi jakiś plastik nie pękł :)

 

Od spodu chyba jest szpara wkladasz cos i podwazasz.

Proponuje wylaczyc calkiem pompe od zasilania bo jakas przypadkowa zwara na plycie i pa pa.

Lepiej podlacz sobie tego eurostera bo ten oryginalby sterownik jako termostat to jest lipny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuje ostatnio pracę sprężarki.

W zeszłym tygodniu, jak na dworze było koło 4-6st miałem 8godz pracy i tylko 2 wł/wył

Dziś rano (w nocy -1) 8godz pracy i 14 wł/wył

Delta 7, krzywa +15/27, -15/37 podbita w nocy o 5*

 

Czyli wychodzi, że dziś miałem kilka defrostów? - jak to mam sprawdzić?

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuje ostatnio pracę sprężarki.

W zeszłym tygodniu, jak na dworze było koło 4-6st miałem 8godz pracy i tylko 2 wł/wył

Dziś rano (w nocy -1) 8godz pracy i 14 wł/wył

Delta 7, krzywa +15/27, -15/37 podbita w nocy o 5*

 

Czyli wychodzi, że dziś miałem kilka defrostów? - jak to mam sprawdzić?

 

Jak miales -1 to na bank miales defrosty nie musisz nic sprawdzac bo nie sprawdzisz czy to byly defrosty czy taktowania.Na jeden defrost wali 2 starty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma dwa pytania:

1. Co zmieni w pracy pompy przestawienie "wymuś CWU" na WŁ?

2. Czy deltaT ustawiana przy krzywej/prostej to różnica pomiędzy temperaturą wody zasilającej i powrotnej jaką powinna utrzymywać pompa?

 

Ad1 Niezaleznie od harmonogramów itp poprostu wymusisz grzanie cwu jak to nacisniesz to zacznie grzac cwu chyba ze zbiornik jest juz nagrzany to nie.

Ad.2 Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie bardzo rozumiem grzania wody, ale leci mi to z harmonogramu więc nie będę kombinował.

Ad.2. No właśnie. U mnie bez względu jak ustawię tą deltę to różnica we/wy jest 9-10 stopni. Jest ustawiona krzywa i sterowanie wg temperatury pomieszczenia (w rzeczywistości tylko czasem pompy). I zaczyna mnie to martwić czemu zmiana delty nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...