Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak nie rozuumisz woody to jest poto np.wracasz do domu miales ustawione grzanie wody wedlug harmonogramu na ktoras tam godzine ale nie bylo pradu i Ci nie zagrzalo to wciskasz to i grzeje od razu w momencie kiedy Ty chcesz.

 

Albo jak niespodziewanie pojawi się ciocia z Ameryki to wciskasz i za chwilę ciocia sie kąpie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]437212[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]437213[/ATTACH]

 

Masz może w większej rozdzielczości?

 

... Lepiej podlacz sobie tego eurostera bo ten oryginalby sterownik jako termostat to jest lipny

 

Zaciekawiłeś mnie tym eurosterem ,na jakiej zasadzie to działa? Podpinasz go jako termostat zewnętrzny gdzieś w płytę główną i ustawia się gdzieś w ustawieniach aby pompa korzystała z zewnętrznego termostatu. Reszta leci po sterowniku standardowym pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie podlaczasz pod plyte tego eurostera w menu wybierasz termostat zewnetrzny.

Orginalny sterownik dziala tak jak dziala a ten euroster wylaczy Ci tylko pompe jak osiagniesz w pomieszczeniu ustawiaona na eurosterze temp jak sie ochlodzi o zadana histeryze to euroster Ci zalaczy pompe do grzania chyba ze akurat harmonogram na to nie pozwoli jesli jedziesz na harmonogramie .

Woda cwu dziala niezaleznie od tego eurostera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij z pompy i zamontuj w salonie do pompy daj zaślepka mam jedną na zbyciu mogę Ci wysłać ja tak mam zrobione i jest oki

 

ale to chyba trzeba kłaść jakiś kabel między jednostką wew a sterownikiem (miedzy salonem i "kotłownią")

 

bezprzewodowo to chyba tylko coś "niezależnego": euroster, salus itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to opisywalem drugi raz nie bede robi dwa starty przy defroscie

Ponownie jak nie wierzysz to Ci moge filmik nagrac

 

 

codix to może u Ciebie bo u mnie jest 1

spr.jpg

Ten niebieski pik w dół stop i start przy odszronieniu. Po zakończeniu odszronienia płynnie przechodzi do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak beda ku temu warunki to postoj przy pompie a nie przy aplikacji i zobacz ile na wyswietlaczu wskarze startów.

Ta pompa nie potrafi przejsc z grzania cwu na c.o bez ponownego startu a co dopiero przy odszranianiu.

Pompa chodzi az sie zaszroni po czym staje musi ponownie wystartowac

sprezarka aby popchac czynnik (chyba w druga stronę)w trybie odwrotnym tak jakby chlodzenia jak sie odszroni znowu staje i znowu startuje w trybie grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy dokładnie licznik wskazał 3 starty. Przy przejściu z CWU na CO i odwrotnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby stanęła sprężarka. Robi to płynnie bez żadnych zatrzymań.

 

Przypomnij jaka masz serie i moc pompy.

I jak chodzi czy na termostacie czy na probkowaniu wody ze obiegówka chodzi caly czas

U mnie sdc 7kw z c.o na grzanie cwu przechodzi plynnie ale z cwu staje mieli woda az zjedzie z tych 50st na poziom wody w c.o i dopiero startuje.

A przy defroscie tak jak pisalem 2 starty.

No i dales mi kolejny powód do rozkminy

Dziwne z tym odszranianiem bo jak przelacza tylko jakis zawor to powinna tez bez staniecia plynnie przejsc w tryb odszraniania ja caly czas myslalem ze odwraca obieg czynnika i dlatego musi stanac wiec logiczne dla mnie bylo ze staje dwa razy.

Prosil bym Cie o sprawdzenie na zywo kiedys takiego defrostu przy wyswietlaczu z wlaczona opcja podgladu czestotliwosci i czy faktycznie po odszronieniu zbija tylko czestotliwosc i grzeje .(czy to moze jakas wina softu ze nie odnotowuje tego stopu u mnie fizycznie sprezarka staje bo wychodzilem na zewnetrzny i sluchalem)

Jakies niedorobione te pompy calkiem inaczej sie zachowuja tak samo jak u niektorych 10% oszukuja liczniki a u mnie to co pompa pokaze musze zrobic razy dwa)

Coraz bardziej zaluje kupna tego panasa zadzwonisz do instalatora to rozlozy rece i powie ze tak widocznie ma byc a serwis panasa nie istnieje z nikim nie idzie konkretnie pogadac na maile nieodpowiadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dane masz TUTAJ

Jedyna zmiana to że obecnie puściłem na prostej 31 stopni w/g harmonogramu. Dziś w nocy chodziła między 2.00 a 5.45 (Czas pracy uzależniam od średniodobowej temperatury z poprzedniej doby) Skąd przypuszczenie że obiegówka chodzi cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codix to może u Ciebie bo u mnie jest 1

[ATTACH=CONFIG]437282[/ATTACH]

Ten niebieski pik w dół stop i start przy odszronieniu. Po zakończeniu odszronienia płynnie przechodzi do grzania.

 

Basowanie na wykresach ze smartclouda może być zdradliwe , bo on rejestruje dane co 5 min ( a podczas rejestracji co 1min). Więc nawet podczas rejestracji może się zdarzyć ,że po prostu Ci czegoś nie zarejestruje ( w sensie jakiejś chwilowej zmiany).

 

Poza tym możliwe ,że mówicie o różnych typach defrostu , Ty masz pewnie temperaturę powrotu mniejszą od 27 stopni , kolega może mieć większą. I to może być inaczej rejestrowane.

Rok temu się w to zagłębiałem , a teraz po prostu mam to gdzieś , ale kojarzę ,że mi też chyba jednak zlicza dwa włączenia-wył na defrost. To może być nawet wina różnych Firmware ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę sie mylić, ale wg. mojej wiedzy.

Sprężarka czy podczas grzania, chłodzenia, czy odszraniania, zawsze pracuje w tym samym kierunku ( spręża czynnik chłodniczy ), natomiast jak grzeje to zawór w jednostce zewnętrznej kieruje czynnik od parownika do sprężarki, a jak chłodzi to zawór czterodrogowy kieruje czynnik od wymiennika ( ciepło z instalacji CO ) do spreżarki. Tak samo będzie w przypadku gdy ma wykonać odszranianie ( defrost ) czynnik jest kierowany poprzez zawór z wymiennika ( ciepły czynnik ) do sprężarki i następnie na zamarznięty parownik'

Teoretycznie, gdy sprężarka pracuje, to w sprzyjających warunkach może przejść bez wyłączania sprężarki od grzania CO, do defrostu i następnie ponowne grzanie.

W praktyce tego nie sprawdzałem, bo jak do tej pory nie miałem takich warunków do szronienia (jeden czy dwa dni takie były )

Jeśli chodzi o płynne przejście z grzania CWU do CO, to na pewno przechodzi to płynnie, przynajmniej u mnie przy wersji T-CAP 9 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...