Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A tak z ciekawości jaka to pompa T-CAP, czy SDC i przy jakiej średniej dobowej podałeś zużycie 35KW, bo jak na Suwałkach, gdzie średnia ostatnia doba to pewnie 0st/c, to by się zgadzało ( choć i tak za wysokie ), ale jak taka jak u nas ostatnia doba średnia 6st/c, to więcej jak 20-25KW nie powinno być.

 

U nas ostatnio dzień 0st a noc -1 przy tym dość mocny wiatr więc odczuwalna dużo nizsza. Pompa ciepła T-Cap

Zmieniłem ustawienia delta 6, ma prostej 34 i histerezę na sterowniku na 0.4 będę obserwował jak będzie się zachowywała PC i bawił się w regulację :)

Edytowane przez Gurszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zawór musi być tak podłączony żeby zasilanie na c.o. było bez napięciowe. Dopiero podanie napięcia oczywiście przez włączenie grzania na cwu na sterowniku powoduje przesunięcie zaworu na zasilanie cwu. Nie wiem czy zrozumiale napisałem

 

Nie musi być tak podłączony(choć logiczne jest takie połączenie).

Wyobraź sobie ,że jak podajesz na c.o. zasilanie to wtedy woda płynie do c.o., odłączasz ,płynie do cwu, Też wszystko działa ,kwestia konsekwentnego podłączenia na siłowniku i rurach.

Poza tym piszesz o przypadku kiedy zawór potrzebuje zacisków L ,N i sterowania . A są też takie zawory ,które mają tylko N , oraz dwa przewody na które podaje się L albo na jeden albo na drugi , w zależności na co chcemy się przełączyć. I Panasonic właśnie pod takie zawory zrobił wyjścia ( choć nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby podłączyć ten pierwszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , podczas normalnej pracy zawór musi być przestawiony na CO. Tylko ,że da się to zrobić również sygnałem w stanie wysokim , po nawet na płycie taki sygnał do zaworu istnieje. ( Nie mówię ,że to dobre rozwiązanie , bo lepsze jest na pewno sterowanie wysokim sygnałem na CWU , piszę po prostu ,że da się to też tak zrobić i będzie działało)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba o pomoc. Narazie testuje i C.O. grzeje na termostacie pokojowym, natomiast C.W.U. ustawione na 46 stopni z hist. 6 stopni, czasami C.W.U. włączy się dwa razy na dobę. Chciałbym aby wodę użytkową grzała tylko raz na dobę w okolicach godz.15-16. Próbowałem w harmonogramie ale pomimo ustawienia na godz. 15 po wychłodzeniu o 6 stopni i tak włącza się grzanie CWU. Jak to ustawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba o pomoc. Narazie testuje i C.O. grzeje na termostacie pokojowym, natomiast C.W.U. ustawione na 46 stopni z hist. 6 stopni, czasami C.W.U. włączy się dwa razy na dobę. Chciałbym aby wodę użytkową grzała tylko raz na dobę w okolicach godz.15-16. Próbowałem w harmonogramie ale pomimo ustawienia na godz. 15 po wychłodzeniu o 6 stopni i tak włącza się grzanie CWU. Jak to ustawic?

 

Jesli chcesz grzac na c.o cala dobe a cwu o 15 to ustaw harmonogram

1.00.00 start c.o

2.15.00 start c.o+cwu

3.16.00 start c.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem pewien bo PC mam krótko, zauważyłem przez przypadek że mimo że nie grzeje CWU bo w harmonogramie mam wyłączone to temperatura na CWU rośnie... później organoleptycznie zacząłem sprawdzać temperaturę zaworu wejścia na zbiornik CWU i to potwierdziło że przy grzaniu CO zawór 3 drogowy i tak puszcza na CWU.

Jak piszesz albo jest to źle podłączone albo może ten zawór jest wadliwy albo się uszkodził bo sprawdziłem wg podanej przez Ciebie instrukcji i przy przełączaniu Zbiornik/Grzanie słychać że siłownik się uruchamia.

Gadałem już z instalatorem i po testach (zdalnych -działał coś i patrzył na service cloud) potwierdził że coś jest jednak nie tak. Ma ogarnąć na dniach.

Jak się wyjaśni co było przyczyną napisze.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. poświęcony czas i wyjaśnienia

Pozdrawiam serdecznie

Przyczyną było nieprawidłowe ustawienie zaworu w pozycji "startowej". 5 minut na przestawienie zaworu i testy i wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba o pomoc. Narazie testuje i C.O. grzeje na termostacie pokojowym, natomiast C.W.U. ustawione na 46 stopni z hist. 6 stopni, czasami C.W.U. włączy się dwa razy na dobę. Chciałbym aby wodę użytkową grzała tylko raz na dobę w okolicach godz.15-16. Próbowałem w harmonogramie ale pomimo ustawienia na godz. 15 po wychłodzeniu o 6 stopni i tak włącza się grzanie CWU. Jak to ustawic?

 

A tutaj , skoro piszesz ,że "... i tak włącza się grzanie CWU" to chyba Ci o to chodzi ,żeby to się właśnie włączyło.

 

A jeśli chodziło Ci ,że włącza się samo CO , to albo jest ustawione grzanie samego CO ( bez CO+CWU) ,albo zbiornik się nedostatecznie wychłodził ( może powinien 6+1 i jest na granicy załączenia) ,więc trzeba jeszcze zmniejszyć histerezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj , skoro piszesz ,że "... i tak włącza się grzanie CWU" to chyba Ci o to chodzi ,żeby to się właśnie włączyło.

 

A jeśli chodziło Ci ,że włącza się samo CO , to albo jest ustawione grzanie samego CO ( bez CO+CWU) ,albo zbiornik się nedostatecznie wychłodził ( może powinien 6+1 i jest na granicy załączenia) ,więc trzeba jeszcze zmniejszyć histerezę.

 

Dal pewnie od 15 cwu+co ale nie dal ze od 16 tylko co i dlatego mu sie wlacza cwu jak spadnie o te 6st.

 

Muwisz ze mozna skasowac 00.00 nie sprawdzalem tego myslalem ze z koncem doby wylaczy jak na nastepny dzien nie bedzie mial startu na 00.00 .Jak tak mowisz to bede musial zrobic porzadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj , skoro piszesz ,że "... i tak włącza się grzanie CWU" to chyba Ci o to chodzi ,żeby to się właśnie włączyło.

 

A jeśli chodziło Ci ,że włącza się samo CO , to albo jest ustawione grzanie samego CO ( bez CO+CWU) ,albo zbiornik się nedostatecznie wychłodził ( może powinien 6+1 i jest na granicy załączenia) ,więc trzeba jeszcze zmniejszyć histerezę.

Chodziło mi o to że włącza się kiedy właśnie zbiornik się wychłodzi o te 6 stopni, a nie tak jak ja chcę, czyli z harmonogramu na konkretną godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...