Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Chodziło mi o to że włącza się kiedy właśnie zbiornik się wychłodzi o te 6 stopni, a nie tak jak ja chcę, czyli z harmonogramu na konkretną godzinę

 

Żeby CWU się przełączyło samo ,to muszą być spełnoine jednoczesnie te dwa warunki :

1.Pompa włączona na CWU ( lub CWU+CO)

2. temperatura w zbiorniku spadnie z ustawionej o histerezę

 

Więc jak jest jeden spełniony a dugi nie to nie grzeje. zawsze możesz z menu podręcznego wymusić grzanie CWU i wtedy niezależnie od ustawien grzanie się wlączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie chce. Cała doba CO i tylko raz na dobę koło 15 godziny. Czyli jak wpisać w harmonogram?

 

Jak wpiszesz :

1.15.00 start c.o+cwu

2.16.00 start c.o

 

to będzie ok. Bo start 0.00 nic nie wnosi choć nie przeszkadza.Chyba ,że np chcesz ręcznie ją wyłaczać czasami , i mieć pewność ,że zawsze o północy się mimo to włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]437606[/ATTACH]

 

Tylko to jest dla zaworu trójdrożnego , któr potrzebuje stałego zasilania , a sygnał na przestawienie dostaje na trzeci przewód.

Są różne zawory i podłączenia i wcale to nie musi być tak dokładnie.

 

Wlasnie chodzi o taki zawór,na jednym przewodzie podaje napięcie i otwiera na drugim zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy się rozumiemy, ten zawór ze zdjęcia potrzebuje stale napięcia na jednym kabelku ( brązowy) i neutralnego ( niebieski) - standadowe zasilanie. I do tego dodatkowo jak jest napięcie na żółto-zielonym to przestawia zawór na CWU , znika napięcie z żółto-zielonego - przestawia się na CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy się rozumiemy, ten zawór ze zdjęcia potrzebuje stale napięcia na jednym kabelku ( brązowy) i neutralnego ( niebieski) - standadowe zasilanie. I do tego dodatkowo jak jest napięcie na żółto-zielonym to przestawia zawór na CWU , znika napięcie z żółto-zielonego - przestawia się na CO.

 

Jaki zawór? Jakiś afriso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]437606[/ATTACH]

 

Tylko to jest dla zaworu trójdrożnego , któr potrzebuje stałego zasilania , a sygnał na przestawienie dostaje na trzeci przewód.

Są różne zawory i podłączenia i wcale to nie musi być tak dokładnie.

 

To na pewno nie jest prawidłowo podłączone. Złącze do którego podpięty jest brązowy kabel służy do podłączenia termostatu zew. a nie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz :

1.15.00 start c.o+cwu

2.16.00 start c.o

 

to będzie ok. Bo start 0.00 nic nie wnosi choć nie przeszkadza.Chyba ,że np chcesz ręcznie ją wyłaczać czasami , i mieć pewność ,że zawsze o północy się mimo to włączy.

 

Ja bym wpisał inaczej bo :

ad1) jak jest CO+cwu to jak będzie temp. CWU o odpowiedniej temp. to nie będzie grzało

1)15.00 start CWU

2) 15.59 stop CWU

3)16.00 Start CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpisał inaczej bo :

ad1) jak jest CO+cwu to jak będzie temp. CWU o odpowiedniej temp. to nie będzie grzało

1)15.00 start CWU

2) 15.59 stop CWU

3)16.00 Start CO

 

A po co ma grzac cwu jesli bedzie miec dobra tempetature(wystarczy dac delte ze 2st.)

Jak tak ustawisz to jak bedzie dobra cwu to nie bedzie grzalo domu(strata czasu)

Niepotrzebny wpis stop trzeci wpis zastepuje drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zawór? Jakiś afriso?

 

Zawór to ESBE MBA130 1 1/4cala. (Na zdjęciu przewód jest przedłużony więc nie sugerować się kolorami , bo z napędu wychodzą inne) Ale nie jest to coś co polecam właśnie ze względu na podłączenie . Lepiej szukać coś takiego jak ma plusfoto podłączone ( może podaj typ tego zaworu) i mieć łatwiej ogarnięte połączenie.

 

To na pewno nie jest prawidłowo podłączone. Złącze do którego podpięty jest brązowy kabel służy do podłączenia termostatu zew. a nie zaworu.

 

Po pierwsze działa od roku, po drugie tak jak pisał plusfoto , trzeba mieć do niego zasilanie 230V i stamtąd je wziąć najłatwiej ( i ma się pewność ,żę się nie pomylli faz , bo wyobrażam sobie sytuację , gdzie zasilanie stałe podłączamy z jednej fazy ,a sterowanie wykonywane jest przy pomocy drugiej fazy.... Wolę tego nie sprawdzać.)

 

Ja bym wpisał inaczej bo :

ad1) jak jest CO+cwu to jak będzie temp. CWU o odpowiedniej temp. to nie będzie grzało

1)15.00 start CWU

2) 15.59 stop CWU

3)16.00 Start CO

 

To właśnie twoja propozycja spowoduje ,że od 15 do 15.59 CO wogóle nie będzie grzane ( nawet jak CWU będzie nagrzany to pompa się wyłączy w tym czasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?

 

Ja mam wersję H, w twojej może być inne menu

u mnie wchodzisz w: ustawienia instalatora/ustawienie działania/grzanie co/zewnętrzna temperatura dla załączenia grzałki. Jak tu ustawisz np.-10 to nie ma takiej możliwości, żeby przy wyższej załączyła się grzałka.

Skąd pewność, że ci nabiła grzałka, a nie sama pompa, jak na przykład miałeś ustawioną wysoką temperaturę zasilania ( powyżej 35st/c )

Fizycznie nie ma to nic do rzeczy czy posadzka zimna, czy nie, pompa jak jest wybrana w trybie grzania co ( bo może masz wybrane wygrzewanie posadzki ), to zaczyna grzać od startu do osiągnięcia temperatury zasilania ( ustawionej wg. prostej lub krzywej grzewczej ).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?

 

Mam generację h sdc9 kwh i na start zjadła na grzałce 40 kwh.

200 kwh to bardzo dużo ja mam tyle za cały listopad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panowie o to chodzi,moze ma ktos jak to jest podpiete,bylbym wdzieczny ,zero i uziemienie to wiadomo ale gdzie te 2 przewody fazowe?.[ATTACH=CONFIG]437634[/ATTACH]

 

2 przewody fazowe do złącz otwarte, zamknięte. Zależy jak masz wyjścia zaworu podłączone . Jeżeli będzie źle to trzeba zamienić.calosc.jpg

Edytowane przez Marek2504
dodanie zdjęcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...