Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Koledzy ja mam prąd budowlany i nie mogę tego zmienić do póki nie dokonam odbioru domu.

 

OT. do taryfy G nie trzeba odbioru domu.... Wystarczy mieć garaz blaszany na budowie. Wystąpić do urzędu o nadanie numeru nieruchomości - na wniosku urzędowym piszesz/zaznaczasz dom w trakcie budowy. Jak Ci nadadzą numer to się tam meldujesz.(trzeba akt notarialny i pismo z nadaniem numeru)..ja miałem tylko fundamenty - urząd nie sprawdza czy dom jest już wybudowany). Potem idziesz do Tauronu/Enionu itp i zmieniasz taryfe z budowalanej na normalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazlem powód moich chyba wadliwych defrostów(pod wzgledem 2startów sprezarki)

Mam 25m2 podlogowki reszta grzejniki ,podczas defrostu za bardzo spada mi temperatura wody w c.o do 19st i chyba to bedzie powodem dwóch startów.

A dzieje sie to przez grzejniki pompa tloczy zimna wode do grzejników wlatuje do grzejnika górą a ze jest zimna opada odrazu na spód i zimna wraca do pompy a reszta grzejnika dalej jest ciepla.

Poprostu niewykorzystuje cieplej wody z grzejników ma jej za mało.

Jedyne rozwiazanie jakie widze to zmienic podlaczenie grzejników na krzyżowe to by troche pomoglo szczegolnie ze bede teraz wymienial na c33 o 2metrowych dlugosciach.

A jak to nie pomoże to bufor na powrót

Jakies inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam obcykany defrost, nadmieniam, że mam T-CAP 9kW 1-faz wersja H, w innych typu SDC, może to wyglądać inaczej.

Pompa w czasie długiej pracy, przy dużej wilgotności ( dzisiaj -2/+2 ) w końcu się zaszroniła.

Temp. zadana na wyjściu 36st/c, zawsze osiąga tem. 37zasil. i powrót 34 i tak pracuje do wyłączenia przez sterownik.

W tym wypadku pracowała długo, aż się zaszroniła i na zasilaniu spadła tem. do 36st/c, a następnie COP spadł i pewnie po tych zmiennych, może i przepływie przez wymiennik ( o ile ma ) program stwierdził, że jest zaszroniona.

W tym momencie nie wyłączając pracy sprężarki zawór 4-drogowy odwraca kierunek obiegu czynnika grzewczego, w taki sposób, że ciepło jest zabierane z wymiennika jednostki wewnętrznej ( tz. tryb chłodzenia ) sprężane w sprężarce i puszczane na skraplacz ( wymiennik jednostki zewnętrznej ) i jednocześnie pompka obiegowa odwraca kierunek przepływu, bo w tym momencie miałem powrót na początku 35st/c, a zasilanie 30st/c ( dlatego tak ważna jest temperatura powrotu - min 27st/c ). W tym czasie sprężarka pracuje z modulacją 30Hz, pobiera 0.2-04kW, produkuje z 20kW, przy COP-10 ( albo i wyżej ).

Praca powyższa trwała do momentu spadku temperatury na powrocie poniżej 27st.c ( w tym wypadku dla niej to było zasilanie ) i koniec takiej pracy, sprężarka sie zatrzymała, pompka obiegowa również. Ale na wymienniku zewnętrznym pozostały resztki szronu ( dwa pasy )

I teraz nie wiem skąd ma sygnał, że proces odszraniania nie dobiegł do końca, bo nie wiem jakie by to musiały być czujniki, jak prawie całość odszroniona, więc przepływ powietrza ma, chyba że czujnik ma zamontowany na dole, a tam jeszcze był szron. Przepuszczam, że tak może byc program napisany, nieważne.

W każdym razie po zatrzymaniu procesu pierwszego, następuje drugi proces, sprężarka ponownie się załącza ( między jednym a drugim procesem szybkie przejście ) z bardzo duża modulacją 80Hz i bardzo dużym obciążeniem - ok.3kW ( wtedy nie ma produkcji energii i COP ) rurki pomiędzy jednostka są bardzo gorące i następuje zakończenie odszraniania, tylko nie wiem poco ten drugi proces trwa tak długo, bo już na samym początku wszytki szron spływa.

Cały proces defrostu trwał z 15min. w tym czasie pompa odnotowała 1 cykl pracy ( tak jest program napisany ), choć fizycznie zatrzymanie sprężarki nastąpiło 2 razy.

Sory za te wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały proces defrostu trwał z 15min. w tym czasie pompa odnotowała 1 cykl pracy ( tak jest program napisany ), choć fizycznie zatrzymanie sprężarki nastąpiło 2 razy.

Sory za te wypociny.

 

No i wez tu badz mądry u mnie sdc cykl trwa 7min kompletnie sie odszrania nie zostaje nic fizycznie 2 razy startuje i sterownik odnotowuje 2 razy .

A niektorzy pisza ze na bank tylko raz startuje ale nie wiadomo czy przesleczeli przy pompie czy tylko wykresy ze smart maja przed oczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazlem powód moich chyba wadliwych defrostów(pod wzgledem 2startów sprezarki)

Mam 25m2 podlogowki reszta grzejniki ,podczas defrostu za bardzo spada mi temperatura wody w c.o do 19st i chyba to bedzie powodem dwóch startów.

A dzieje sie to przez grzejniki pompa tloczy zimna wode do grzejników wlatuje do grzejnika górą a ze jest zimna opada odrazu na spód i zimna wraca do pompy a reszta grzejnika dalej jest ciepla.

Poprostu niewykorzystuje cieplej wody z grzejników ma jej za mało.

Jedyne rozwiazanie jakie widze to zmienic podlaczenie grzejników na krzyżowe to by troche pomoglo szczegolnie ze bede teraz wymienial na c33 o 2metrowych dlugosciach.

A jak to nie pomoże to bufor na powrót

Jakies inne pomysły?

To tak ma być, nawet jak maja podłogówke w całości, to i tak im temperatura spadnie, bo podłoga tego ciepła nie odda, w podłodze też nie maja więcej zładu niz ja mam - ok. 120l

Po prostu producent, tak program napisał, że najpierw bierze z powrotu obiegu, ale to jest za mało, a następnie praca samej sprężarki.

Tak, że dla niej nawet nie jest istotny ten powrót 27st/c, bo jak będzie mniej ( ktoś se może ustawić poniżej tych 27, byle prawdopodobnie nie poniżej tych 18st/c, co było dzisiaj poruszane ), to i tak przeprowadzi defrost spreżarką, bez udziału grzałki i wtedy to trwa zdecydowanie krócej, byc może większe zużycie energii, ale to mało istotne, bo będzie miał lepszy COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wez tu badz mądry u mnie sdc cykl trwa 7min kompletnie sie odszrania nie zostaje nic fizycznie 2 razy startuje i sterownik odnotowuje 2 razy .

A niektorzy pisza ze na bank tylko raz startuje ale nie wiadomo czy przesleczeli przy pompie czy tylko wykresy ze smart maja przed oczami

 

Tak, mogą mieć odnotowany jeden start, bo tak jest program napisany w T-CAP ( fizycznie dwa starty, a jedno odnotowanie na liczniku ), w SDC program może to tak zliczyć, że na liczniku pokaże 2 załączenia.

Jest jeszcze jedna możliwość, że maja na powrocie poniżej 27st.c i defrost od razu idzie z pracy samej sprężarki i wtedy cykl trwa te właśnie 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogą mieć odnotowany jeden start, bo tak jest program napisany w T-CAP ( fizycznie dwa starty, a jedno odnotowanie na liczniku ), w SDC program może to tak zliczyć, że na liczniku pokaże 2 załączenia.

Jest jeszcze jedna możliwość, że maja na powrocie poniżej 27st.c i defrost od razu idzie z pracy samej sprężarki i wtedy cykl trwa te właśnie 5min.

 

Kolego delikatnie tylko napiszę - większej bzdury chyba nie wymyślisz.

A cały defrost opisałem tutaj https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7876212&viewfull=1#post7876212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się skąd sprężarka bierze ciepło, wtedy kiedy sama pracuje, jak nie z obiegu, bo przecież ona tylko transportuje ciepło, czy właśnie nie z grzałki i mimo że ją wyłączyłeś ( ja też ) to ona dalej dogrzewa, tylko tego nie widać w odczycie ( bo tak se napisali program, żeby w oczy nie bolało ). Bo nie mam pojęcia, chyba, że pracując z tak wysoką modulacją wytwarza jednak sama ciepło ( straty na ciepło, tak jak w silniku ) i to wykorzystuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się skąd sprężarka bierze ciepło, wtedy kiedy sama pracuje, jak nie z obiegu, bo przecież ona tylko transportuje ciepło, czy właśnie nie z grzałki i mimo że ją wyłączyłeś ( ja też ) to ona dalej dogrzewa, tylko tego nie widać w odczycie ( bo tak se napisali program, żeby w oczy nie bolało ). Bo nie mam pojęcia, chyba, że pracując z tak wysoką modulacją wytwarza jednak sama ciepło ( straty na ciepło, tak jak w silniku ) i to wykorzystuje.

 

Nie no pradu na grzalki na bank wtedy nie pobiera bo mam dwa podliczniki a sprezarka musi chodzic przez caly cykl odmrazania bo ona przepycha gaz z jedn wewn do zewn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego delikatnie tylko napiszę - większej bzdury chyba nie wymyślisz.

A cały defrost opisałem tutaj https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7876212&viewfull=1#post7876212

 

Plusfoto a w tym opisie co dawales to piszesz ze w przypadku pracy z wysoka temp robi to bez stopu to ta wysoka temp miales na mysli jaka?powyzej 27st?

Bo ja dawalem zasil 37st powrot 32st a i tak przy sygnale do odszraniania odrazu robi stop .Masz jakis pomysl dlaczego u mnie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego delikatnie tylko napiszę - większej bzdury chyba nie wymyślisz.

A cały defrost opisałem tutaj https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7876212&viewfull=1#post7876212

 

Sorry, coś tam opisujesz, tylko, że nic z tego nie wynika, jak jest fizycznie.

Postój przy jednostce wewnętrznej i zewnętrznej i poobserwuj, a stwierdzisz, że jest dwa cykle defrostu jeden przy użyciu temperatury w CO, drugi sama sprężarka, tak jest u mnie, u ciebie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sdc09h3e8. Odczytałem z wykresu z 7 dni - utrzymuje się na niecałe 17. A może spróbować odpowietrzyć układ, jest taka opcja widzę. Ale boję się kombinować.

 

Ja mam sdc7 i mialem tam ustawione na 30l/min ale zmniejszylem se do 20l bo mi za bardzo po grzejnikach chuczalo w czasie probkowania wody przu starcie pompy ale przy defrostach i tak wali 30l .

Mozesz sobie na probe zwiekszyc

 

Ciezko Ci bedzie doradzic cos bo za malo danych na temat twoich ustawien i sposobu grzania.

Ja tez moge sobie ustawiac delte na 15st czy na 7st a mam delte 5 lub 4 a jak dlugo grzeje to 3 ale ja wiem dlaczego poprostu moje odbiorniki nie sa ww stanie oddawac tak szybko mocy i powrot mi sie za szybko cieply robi pompa nie jest w stanie utrzymac wiekszej delty.

A ty nie mozesz zmniejszyc czy zeiekszyc tej delty

Bo rozumiem ze jak pompa startuje po jakims czasie postoju to delta zmienia die troche czy caly czas jak wryta 8st

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...