Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ostatnio podłączyłem moduł smart cloud i zauważyłem, że temp. wody wyjściowej i zasilającej, gdy pompa nie działa przez dłuższy okres czasu {np.12h) zawsze różni się o pół stopnia. Czy taka różnica może na coś wpływać?
Aby sprawdzić czujniki zapuść samą obiegówkę na 10-15 min i sprawdź wskazania. Na postoju ta różnica zawsze występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wentylator, jedna faza. Ps. nie moja wina, że ta pompa nie ma normalnej nazwy (łatwej do zapamiętania) tylko jakieś literki i cyferki :p

 

Powtórzę pytanie: co zrobić aby utrzymać możliwie najniższą temperaturę grzania bez konieczności używania grzałki?

 

I przy okazji pytanie do osób, które grzeją pompą powierzchnie około 200m2, ile wam pompa zjada energii na dobę przy temp zewnętrznej 0C a w środku 20C?

Twój typ pompy potrzebuje w obiegu wodę o temp. wyższej niż 18 stopni. W przeciwnym wypadku będzie pompa pracowała na grzałce. . Podnieść prostą tak aby ten parametr utrzymać n.p. 25 stopni i grzej harmonogramem. N.p. 2-3 godziny grzania i 2-3 godziny przerwy. A tak z ciekawości - czemu masz deltę 2 stopnie? Optymalna dla panasa to 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za Chiny uruchomić wygrzewania zbiornika. Może ktoś podać jakie mają być ustawienia w menu. Próbowałem ręcznie podgrzać do 70st.ale doszło tylko do 56. Dalej powinna się włączyć grzałka, ale niestety przy różnych ustawieniach, nie startuje.

Masz prawdopodobnie nieaktywną grzałkę

menu użytkownika/ustawienia funkcji/grzałka zbiornika na wł

menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika na zew, lub wew.

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna - ptaszek w odpowiednim dniu

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/godzina

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/temp. wrzenia - max 65 stopni jeśli grzałka wew. lub max 75 jeśli zew.

menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max - 10 do 15 min.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do rysunku z podłączeniem sterownika pokojowego sprzed kilkunastu stron:

podłączenia sterownia T-cap F.jpg

Z instrukcji jeśli dobrze rozumiem sterownik podłączamy pod 9 i 12 w celu sterowania grzaniem i 9 11 by sterować chłodzeniem.

Co z 10, faktycznie niczego nie podłączamy? Z rysunku w tym wątku to niezbyt jasno wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy 25C to ja mam za gorąco.

 

Co to jest ta delta? Myślałem, że delta "2" to znaczy, że gdy ustawię stała 22C to gdy temp spadnie poniżej 20C to pompa się załączy. Deltę mam 2C, stałą na 22C, teraz jest 16C a pompa się nie włącza.

 

Masz za gorąco bo pompa chodzi non stop. Puść ją w harmonogramie. 2 godz.pracy 2-3 przerwy. Delta to różnica między zasilaniem a powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby działała tak jak piszesz to by mocno taktowała, dlatego oprócz delty ma jeszcze algorytm kiedy ma się włączyć w zależności od czasu i spadku temperatury na zasilaniu, Tak jak pisał plusfoto, zacznij grzać harmonogramem, i ustaw deltę na 5stopni bo 2 to nie jest optimum.

Czyli ustaw sobie 25, delta 5, i ustaw żeby ci grzała np, od 8 od 10 potem od16 do 18 i ze dwa jeszcze takie okienka, jak będzie zaciepło to wydłużasz przerwy, jak będzie za zimno to skracasz przerwy i masz temat załatwiony

a i mylisz deltę z histerezą,

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mam stałą 22C a powrót 16C i pompa się nie włącza (delta 2C)?

Skoro pompa może modulować moc to dlaczego ona nie może np. grzać pobierając 0,4kW cały czas a jak dobije do stałej 22C to się wyłączyć a następnie gdy temp spadnie do 20C (np. po 2 dniach) się włączyć? Podobno włączanie i wyłączanie pompy nie jest dla niej dobre - szybciej się zużyje.

 

A osìągneła już założoną deltę- nie. To dlaczego ma się wyłączyć. Podaj aktualną temp. zasilania i powrotu. Tylko nie tą zapodaną ale tą faktyczną. Z tego co wcześniej napisałeś pompa w dużej części chodzi na grzałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...