Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Sorry trochę zanizylem ten cop

Wczoraj cop 3.6

Zużycie energii 29 kWh

Produkcja 109.

Dom 190m2 pod uzyrkowa plus 280 cwu na 50 st. Dzień wcześniej zużycie energii 18 produkcja 74 cop 4.0

W domu 23 st pompa na harmonogramie w taryfie g13

To jest pierwszy sezon grzewczy

 

I tu wszystko wygląda jak być powinno

Ale z tym COP z grudzień to pojechałeś, a jakie miałeś zużycie energii za grudzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem z kolegą kuzynce monoblok T-cap 9kW do starej poniemieckiej chałupy i na razie jest ok.Trzeba po kolei sprawdzić kilka parametrów.Zacznij może od sprawdzenia max prędkości obiegówki -wejdź w ustawienia i zobacz co tam masz wklepane.

Co jest w obiegu-woda czy glikol ?

 

Może tak https://photos.app.goo.gl/sUbe92G3s4WRuL4C8

Godz. 12:06, grzanie CO czujniki przed kalibracją, delta 5.

Godz 12:50, grzanie CO, czujniki skalibrowane, delta 7. Powrót +/- 0, Zasilanie + 1,5K mierzone pirometrem.

Godz 13-13:30 grzanie CWU,

Godz 13:30- grzanie CO, czujniki skalibrowane, delta 7.

 

Układ zalany glikolem, max. wydajność pompy na maksa 0x99.

Delta 5 zwiększa znacząco prędkość pompy.

 

Stan na teraz: https://photos.app.goo.gl/KmQ3p9V3noK3bH8V8

Edytowane przez Kubiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu mnie masz :yes:

Zwiększyłem 0xFE co daje 35,9 l/min

 

To grzej maszynerię i zobaczymy.

Możesz mieć jeszcze problem z odbiorem ciepła- wtedy obiegówka zwalnia.

Podczas pracy możesz obserwować przepływ- trzeba jednocześnie wcisnąć strzałki : góra, prawo i lewo.

Poz 12 to przepływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow- dzięki za pomoc.

Do testów wrócę w sobotę, będzie taniej.

U mnie PC teraz chodzi cały czas. Do -7 42K na zasilaniu mi wystarcza, ale trochę trzęsę pupą bo wywaliłem kocioł na Eko i nie mam nic w zanadrzu.

Eko miał 14kw i dawał radę z dużym zapasem.

 

PC żyje zawsze trochę swoim życiem (algorytmem) i potrzebuje trochę czasu na podbicie temp na wyjściu.Obiegówkę bym jednak zostawił w okolicach 30-35L/min , to jest jednak glikol i inaczej oddaje ciepło od wody.

Podwyższ KG i zobaczysz po jakim czasie osiągnie cel.

Moim zdaniem nie ma opcji , żebyś nie ogrzał PC chałupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubiarz- mam jeszcze pytanko o Twoją instalację :

masz jakiś wymiennik czy cały zład glikol ?

W stopce masz napisane układ otwarty- nie za bardzo rozumiem ?

 

Wymiennik tylko w PC. Potem rura do rozdzielacza, duża belka metalowa. Instalacja jest stara, stalowa. Druga belka rozdzielająa piony jest ma powrocie i od niej rura powrotna do PC. Oczywiście mam zawór przełaczajacy do Cwu. Rozdzielenie pionów jest w piwnicy, a na strychu naczynie przelewowe, otwarte. Na PC ciśnienie ok 1 bara. PC nigdy nie zgłaszała żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik tylko w PC. Potem rura do rozdzielacza, duża belka metalowa. Instalacja jest stara, stalowa. Druga belka rozdzielająa piony jest ma powrocie i od niej rura powrotna do PC. Oczywiście mam zawór przełaczajacy do Cwu. Rozdzielenie pionów jest w piwnicy, a na strychu naczynie przelewowe, otwarte. Na PC ciśnienie ok 1 bara. PC nigdy nie zgłaszała żadnych błędów.

 

To mnie zaskoczyłeś- pierwszy raz słyszę o PC w otwartym układzie...

Nie wiem czy glikol specjalnie paruje- ale nie myślałeś , żeby zamknąć układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś- pierwszy raz słyszę o PC w otwartym układzie...

Nie wiem czy glikol specjalnie paruje- ale nie myślałeś , żeby zamknąć układ ?

 

Układ zamknę ale dopiero po sezonie. Parowanie nie występuje, ponieważ obieg ciepłej wody kończy się na grzejnikach na piętrze. Piony są wyciągnięte kondygnacje wyżej ale tu już glikol "stoi". Wszystkie piony, mam ich 4 w całym domu schodzą się w jedno naczynie z przegrodą w środku i przelewem. Taka konstrukcja sprzed 30 lat, z przeznaczeniem pod kocioł węglowy. W razie zagotowania wody, ta uchodziła przez przelew do kanalizacji. Instalacja jest w dobrym stanie, także że widzę sensu jej modyfikować.

 

Jest na forum użytkownik u którego również PC pracuje w układzie otwartym i na jego opinii polegałem instalując u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zamknę ale dopiero po sezonie. Parowanie nie występuje, ponieważ obieg ciepłej wody kończy się na grzejnikach na piętrze. Piony są wyciągnięte kondygnacje wyżej ale tu już glikol "stoi". Wszystkie piony, mam ich 4 w całym domu schodzą się w jedno naczynie z przegrodą w środku i przelewem. Taka konstrukcja sprzed 30 lat, z przeznaczeniem pod kocioł węglowy. W razie zagotowania wody, ta uchodziła przez przelew do kanalizacji. Instalacja jest w dobrym stanie, także że widzę sensu jej modyfikować.

 

Jest na forum użytkownik u którego również PC pracuje w układzie otwartym i na jego opinii polegałem instalując u siebie.

 

Nie widzę nic złego w układzie otwartym. Przed zakupem mojej PC pytałem producenta czy może pracować w układzie otwartym powiedział, że jak najbardziej. Przecież lepiej mieć PC w układzie otwartym niż jak np w mojej miejscowości większość ma kocioł na węgiel w zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie proszę o pomoc w weryfikacji moich danych. Dziś pompa pracowała od około godz. 2 w nocy do 9 rano.( Wyłączył ja termostat)

Temp. zew. -5/-6 stopni

Temp. zadana 21

Pobór 17.4 kWh

Prod. 42.4 kWh

Cop 2.4

Woda zasilanie 32 stopnie

Powrót 28

Dom 220 metrów ale póki co ogrzewane około 140 metrów.

Czy kombinować coś jeszcze z ustawieniami czy według Was jest ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie proszę o pomoc w weryfikacji moich danych. Dziś pompa pracowała od około godz. 2 w nocy do 9 rano.( Wyłączył ja termostat)

Temp. zew. -5/-6 stopni

Temp. zadana 21

Pobór 17.4 kWh

Prod. 42.4 kWh

Cop 2.4

Woda zasilanie 32 stopnie

Powrót 28

Dom 220 metrów ale póki co ogrzewane około 140 metrów.

Czy kombinować coś jeszcze z ustawieniami czy według Was jest ok.?

 

Pytanie ,czy masz taryfę nocną ?

Jak nie to obniż jednak temperaturę w nocy a w dzień podwyższ ( w takim duchu ,żeby grzać wtedy kiedy temperatura zewnętrzna jest wyższa).

Jeśli nocna, to podnosisz temperaturę ( tak aby na pewno pompa grzała ) w tym okresie ,kiedy masz tańszy prąd.

To jedyne co można poprawić ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...