Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dziś 09.01.2020 po moim zgłoszeniu do PGE w dniu 07.01 podjechali panowie z PGE wgrali nowe oprogramowanie do licznika i już jest OK. Czyli wszystkie dni ustawowo wolne od pracy jeśli wypadają w tygodniu również "biją" w II taryfie. Dotyczy oczywiście taryfy G12W. W każdym bądź razie nie liczcie na to że zrobią to z własnej inicjatywy. Trochę tak jak w ZUSie. Nie zgłosisz to nikt palcem nie kiwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości technicznych

 

Tak nawet było ( a może i jest) w regulaminie.

I w tym cały jest ambaras bowiem dotyczy to wyłącznie zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Natomiast dni ustawowo wolne od pracy tego nie dotyczą.taryfy.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto gdziś mi to chyba umknęło... czyli u Ciebie w święta wypadające w dni robocze licznik bił normalnie dzienna/nocna zamiast cały dzień nocna?

Mogłem to sprawdzić teraz w poniedziałek....- następna możliwość chyba dopiero w kwietniu...

 

Tak. Tak samo jak u prawie każdego w kraju. W dodatku jednym czas się zmienia na letni(czy tam zimowy), a innym nie.

 

Pomijam już fakt jak zegary w tych licznikach chodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto gdziś mi to chyba umknęło... czyli u Ciebie w święta wypadające w dni robocze licznik bił normalnie dzienna/nocna zamiast cały dzień nocna?

Mogłem to sprawdzić teraz w poniedziałek....- następna możliwość chyba dopiero w kwietniu...

Zgadza się. Ale jak widać krótki telefon i w dwa dni sprawa rozwiązana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 09.01.2020 po moim zgłoszeniu do PGE w dniu 07.01 podjechali panowie z PGE wgrali nowe oprogramowanie do licznika i już jest OK. Czyli wszystkie dni ustawowo wolne od pracy jeśli wypadają w tygodniu również "biją" w II taryfie. Dotyczy oczywiście taryfy G12W. W każdym bądź razie nie liczcie na to że zrobią to z własnej inicjatywy. Trochę tak jak w ZUSie. Nie zgłosisz to nikt palcem nie kiwnie.

 

Może wiesz czy da się podejrzeć w tym co wyświetla licznik czy mam ustawione te dodatkowe dni?

Czy może od razu dzwonić lepiej do PGE, aby przyjechali i sami sprawdzili?

Dzwonić do energii czy dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podpowiedział jak to podejrzeć na liczniku byłbym wdzięczny :D

 

Sprawdzenie dopiero w dzień ustawowo wolny od pracy, czyli najwcześniej w Święta Wielkanocne

lecz jest jedno ale: Św. Wiel. nie są przypisane do konkretnej daty (dnia roku) tak samo jak Boże Ciało nie wiem jak operator zaprogramował licznik. Według mnie powinien co rok przestawiać te dwa święta ponieważ są co rok w innym terminie. Co do pozostałych takich jak : 1 styczeń ,6 sty, 1 lis, 11lis, 25-26 grudzień itd.jest sprawa prosta.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...