Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Przypominam ,że jest alternatywa do modułu...

Od początku roku przesiadłem się na to https://github.com/Egyras/HeishaMon

a moduł leży na zbiorniku CWU odłączony.

Urządzenie to moduł ESP8266 plus kilka rezystorów i tranzystor.

Przesyła wszystkie dane to serwera MQTT , a z niego to już każdy dowolnie może robić z danymi co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co w cloudzie powinno być widoczne w harmonogramie PC ? sprawdzę, wcześniej na pewno tak nie było , a podczas awarii clouda u mnie PC nie wystartowała
Nie. To są dwa odrębne harmonogramy. Załączysz ten co na sterowniku to ten z clouda się wyłączy i na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wyłączyć zasilanie pompy, bo" za chiny" nie chciało się połączyć. Jak ustawie harmonogram w sterowniku to w module tego nie widać i na odwrót. Nie da się też wyłączyć, włączyć harmonogramu. Jedynie z poziomu instalatora.
Co to znaczy - nie da się wyłączyć lub włączyć harmonogramu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy - nie da się wyłączyć lub włączyć harmonogramu?

Jeżeli, na telefonie wyłączam harmonogram, to na sterowniku powinna zniknąć ikona harmonogramu. U mnie nic takiego się nie dzieje. Sterownik pokazuje,że harmonogram jest aktywny. Mam dopiero 2 miesiące moduł i być może się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość. Dostałeś z modułem płytę cd , na niej jest programik ( tak na prawdę to strona do przeglądarki ) , w niej wpisujesz dane , generujesz plik , który ( nie pamiętam ) albo się zapisuje od razu na pendriwie ,albo sam to musisz zrobić. Po czym włożyć pendrive do modułu ,i go uruchomić. I ma się połączyć z siecią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie mam płyty, ale poradziłem sobie w inny sposób. Mam router z openwrt więc jakoś poszło utworzyć przycisk WPS w routerze. :)

Pompa działa od wczoraj. 5kw l, zbiornik 200l, sunex fish. Niepokoi mnie zużycie energii na cwu. Wczorajsze zużycie w miarę akceptuję- oczywiście jako grzanie zbiornika od początku (12kwh według smart cloud), ale dzisiaj to już 5.5kwh, co jest dosyć dużo zważywszy na prawie zerowe zużycie wody dzisiaj. Poczekać parę dni? Sytuacja się unormuje? Później zapytam się jeszcze instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie mam płyty, ale poradziłem sobie w inny sposób. Mam router z openwrt więc jakoś poszło utworzyć przycisk WPS w routerze. :)

Pompa działa od wczoraj. 5kw l, zbiornik 200l, sunex fish. Niepokoi mnie zużycie energii na cwu. Wczorajsze zużycie w miarę akceptuję- oczywiście jako grzanie zbiornika od początku (12kwh według smart cloud), ale dzisiaj to już 5.5kwh, co jest dosyć dużo zważywszy na prawie zerowe zużycie wody dzisiaj. Poczekać parę dni? Sytuacja się unormuje? Później zapytam się jeszcze instalatora.

 

Nic sie nie unormuje moze za wysoka temp.ustawiles i ci grzeje grzalkami na podgrzanie calego zbiornika od 5st do 45st pompa powinna zuzyc ok.3,7 napewno nie zuzywasz wszystkiej wody do zera ale jak ustawiles wysoko temp.i komfortowo ze tylko spadnie o 3st to znowu podgrzewa to tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś jest nie tak- szczególnie, że woda jest ustawiona na 45 stopni. Grzałki wyłączyłem i nie grzeje grzałką. Delta jest ustawiona na 7 stopni, więc nie ejst tak, że ciągle podgrzewa. W każdym bądź razie CWU grzeje, ale nie jest to efektywne. Wody dzisiaj zużyłem bardzo bardzo mało- prysznic dopiero wieczorem, więc tyle tylko co na podstawowe mycie z kranu. O naczynia dba zmywarka, więc zużycie powinno buć małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś te 200l grzał grzałką , to żeby zużyć 5,5kWh musiał być ją podgrzać o 23,5 stopnia.

Nie wiem ,czy 5,5kWh to energia wyprodukowana przez pompę , czy zużyta ,ale to i tak strasznie dużo. Być może masz źle zamontowany zawór trójdrożny i jak przestawisz na podłogę to woda płynie i przez podłogę i zbiornik wychładzając szybko zbiornik. (był taki przypadek tu na forum).

Ewentualnie masz baardzo nieocieploną cyrkulację i masz ją włączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy cyrkulacja jest uszczelniona czy nie. Dom kupiony w tamtym roku, więc nie wiem jak mam to stwierdzić.

Zużycie na dzisiaj CWU to już 10kwh, nie wiem czy cyrkulacja aż tak by wpłynęła na zużycie.... Na gazie jakichś większych rachunków nie widziałem.

Może ten zawór. Pytanie więc. Jak szybko powinnien schładzać się zbiornik bez grzania? Jak szybko ma opadać temperatura w bojlerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...