Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Pytanie dodatkowe do modułu smart cloud- generalnie świecą się wszystkie diody ale nie mam połączenia. Próbowałem zresetować przyciskając przycisk reset, ale nie ma żadnego rezultatu. Teraz jest połączenie przez router (wifi), ale niestety nie mogę dodać urządzenia do chmury. Failed communication with the adapter...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32st/c dla ogrzewania podłogowego to optymalna, z deltą 4st/c na powrocie będziesz miał te optymalne 28st/c.

Ja się pytam za jaki okres masz tak niski COP, nie chce mi się szukać, ale dla -2st/c na zewnątrz i 35st/c na zasilaniu to COP to coś ok 3.6 lub wyżej.

Ja za grudzień mam COP - 3.7 na grzejnikach ( grzeję na 37st/c ), więc ty nie możesz mieć mniej

Daj więcej informacji, jak to nie problem, Jakie masz zużycie za ostatnią dobę, jak średnia na dworze i jaki cop,czy grzejesz cwu, no i oczywiście jaki dom grzejesz?

 

U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.

 

A ja sie Ciebie jeszcze zapytam zalozyles podlicznik energii na sama pompe czy z fusów wróżysz ten cop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cop ze wskazań sterownika pompy. Aż tak byłby niemiarodajny?

 

U jednych pokazuje z 10% przeklamania u innych tak jak u mnie prawie 100% przeklamania ja z pompy jak bym czytal to bym mial cop 7.

Sam pomysl jaka to moze byc dokladnosc skoro cop jest wyliczany z podzielenia energii wytworzonej (ta pokazuje wmiare poprawnie)przez zurzycie energii(ta u jednych lepiej u innych gorzej).

I teraz sterownik wszystko notuje co 0,2kwh i w przedzialach 2godzin.teraz jesli produkcja energii jest np.3,2kwh i zbliza sie godzina 8.00 to jesli do 8.00 nie przeskoczy na 3,4 to sterownik tego nie odnotuje dalej pokazywal bedzie 3,2kwh czyli co 2 godziny mozesz zostac oszukany o 0,19kwh .

Tak samo przy kazdym stopie pompy moze Ci obciac te 0,19kwh.

To samo z energia pobraną tylko to ma jeszcze wiekszy wplyw na obliczony cop jesli pompa chodzi u kogos na minimalnej modulacji i czesto sie zalacza wylacza to moze nie odnotowac wogole zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.

 

Opisałbyś w stopce system i chałupę -to by było łatwiej coś podpowiedzieć.

Tak na szybko :

-jeśli masz kalafiory i temp ok 40 st COPy ok

-jeśli to podłogówka , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki (moja kuzynka tak miała) od temp IN/Out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałbyś w stopce system i chałupę -to by było łatwiej coś podpowiedzieć.

Tak na szybko :

-jeśli masz kalafiory i temp ok 40 st COPy ok

-jeśli to podłogówka , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki (moja kuzynka tak miała) od temp IN/Out

 

Nie mam kaloryferów wszędzie podłogówka, ale skoro piszecie że aż tak przekłamuje to kupie dziś podlicznik i sprawdzę jeszcze to. Do tej pory sugerowałem się wskazaniami ze sterownika. W domu ciepło. Zrobiłem za Waszymi radami tak, że grzeje harmonogramem za dnia na 22 stopnie (10-18) a od 18 do 10 rano zmniejszyłem na 21 żeby pompa nie musiała chodzić w nocy. Krzywa 33/-15, 28/15. Przy ok. 3 stopniach na zewnątrz chodzi tak sobie w tym okienku dziennym i do 22 stopni dobije w te 6-8h. Nie wiem co jeszcze mogę Wam napisać. Przepływ zazwyczaj na rotametrach 1-1,5 litra, filtr czyszczony na bieżąco. Mam jeszcze drugi przy zaworze trójdrogowym, tam jeszcze nie czyściłem, może jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kaloryferów wszędzie podłogówka, ale skoro piszecie że aż tak przekłamuje to kupie dziś podlicznik i sprawdzę jeszcze to. Do tej pory sugerowałem się wskazaniami ze sterownika. W domu ciepło. Zrobiłem za Waszymi radami tak, że grzeje harmonogramem za dnia na 22 stopnie (10-18) a od 18 do 10 rano zmniejszyłem na 21 żeby pompa nie musiała chodzić w nocy. Krzywa 33/-15, 28/15. Przy ok. 3 stopniach na zewnątrz chodzi tak sobie w tym okienku dziennym i do 22 stopni dobije w te 6-8h. Nie wiem co jeszcze mogę Wam napisać. Przepływ zazwyczaj na rotametrach 1-1,5 litra, filtr czyszczony na bieżąco. Mam jeszcze drugi przy zaworze trójdrogowym, tam jeszcze nie czyściłem, może jeszcze to.

 

Kup podlicznik załóż i zeby w miare dobrze sprawdzic cop najlepiej jak bys zrobil jej start o pelnej godzinie co 2h czyli np.10.00 lub o12.00 itp i przy starcie spisac licznik i po 2h spisac i obliczyc .

Jak Ci chce to mozesz poswiecic 2 godzinki i postac se przy pompie i od startu spisywac licznik co kazde wyprodukowane 0,2kwh da Ci to pewne pojecie kiedy i przy jakich czestotl u Ciebie jaki jest cop tylko patrzac na sterownik na slupki produkcji energi musisz strzalkami co chwile przestawiac odczyt na 2godziny wczesniej i na terazniejszy i tak na zmiane bo slupek sie nie odświeża na bierzaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.

Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9

Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.

 

Obserwuj temp powrotu i zasilania-a najlepiej zrób test na wył PC ( ale trochę dłużej) :

włącz obiegówkę i zobacz czy masz te same temperatury na czujnikach.

Dodam tylko ,że słabe COPy były przy przeskalowanym o prawie 2K czujniku powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.

Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9

Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.

 

Deltę masz ok -to możesz mieć za słaby przepływ.

Sprawdzałeś po wciśnięciu strzałek prawo/lewo/góra /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj temp powrotu i zasilania-a najlepiej zrób test na wył PC ( ale trochę dłużej) :

włącz obiegówkę i zobacz czy masz te same temperatury na czujnikach.

Dodam tylko ,że słabe COPy były przy przeskalowanym o prawie 2K czujniku powrotu.

 

Kiedy robiłem odpowietrzanie zawsze po czyszczeniu filtra to temperatury zasilania i powrotu się zrównywały, ale wszystko jeszcze raz posprawdzam według Waszych sugestii. Wydajności pompki obiegowej nie sprawdzałem podczas pracy pompy, jedynie na wyłączonej, max przepływ pokazywała 37 litrów. Wieczorem sprawdzę w czasie pracy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiłem odpowietrzanie zawsze po czyszczeniu filtra to temperatury zasilania i powrotu się zrównywały, ale wszystko jeszcze raz posprawdzam według Waszych sugestii. Wydajności pompki obiegowej nie sprawdzałem podczas pracy pompy, jedynie na wyłączonej, max przepływ pokazywała 37 litrów. Wieczorem sprawdzę w czasie pracy pompy.

 

Miałem podobnie.

Zgodnie z podpowiedziami

 

1.sprawdź wskazania czujnika powrotu i zasilania.

2. temperatura odpalenia grzałki przy defrost pewnie 27 więc niestety będzie niższy cop - szczególnie przy małym poborze prądu od +3 do -3 stopni.

3.możesz podwyższyć temp zasilania żeby defrost szedł na ciepłej wodzie i ewentualnie harmonogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...