Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wszystko będzie zależało od temperatury wody , pompa sama decyduje czy ma włączyć grzałkę czy nie , także to jest indywidualna rzecz i u każdego będzie to trochę inaczej.

 

Zgadza się, u mnie podczas obserwacji delta ustawiona na 5, - temperatura za powrocie 25-26st.. - defrost z grzałką, temperatura na powrocie 27-28st. - defrost bez grzałki;-) Czyli tak jak "w książce piszą" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmarnie długi ten defrost w Panasonicach :(

 

U mnie w LG mam wyłączoną grzałkę całkowicie i defrost (kompletny) jest bez grzałki (grzałki mam całkowicie wyłączone) i trwa nie dłużej niż 3 minuty , niezależnie od temperatury zasilania.

Ja tez grzalke mam wylaczona calkowicie i u mnie max.7min ale caly proces od momentu wyswietlenia ikonki ale ona sobie najpierw cos tam robi miesza ta woda w obiegu na maksa chyba wyrownuje temp wody miedzy zasilaniem a powrotem i dopiero zaczyna odszranianie samo odszranianie tez gdzies tak ze 3do4min trwa no ale za udolny ten proces to nie jest u mnie przy tym musi zaliczyc dwa starty niezaleznie jaka temp.bym nie nastawil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo krótkiego defrostu zdaje się ze PC pobiera u Pana dość dużo kWh

Jest ciepło.

W tym miesiącu 280 kWh.

Na 117 m2 to bardzo dużo!

U mnie około 100 na CO w tym miesiącu na 120 m2.

Wiec z tymi pompami roznie.

 

Czy ja wiem czy ciepło ?

Tam gdzie mieszkam wcale tak ciepło nie jest ;)

Czasami podobnie jak w Suwałkach ;)

 

W tym miesiącu najniższa temeperatura u mnie -6,6 stopnia.

W tym miesiącu 15 dni z temperaturą minusową

 

Zależy też jaka temperatura w domu jest . U nas ponad 22 stopnie , zużycie łącznie z CWU.

Inna rzecz że nasz dom ma bardzo duże przeszklania i część domu ma wysoki sufit (5,5m) wiec kubatura trochę inna ;)

 

Ja na zużycie nie narzekam. Koszt ogrzewania łącznie z ciepłą wodą za cały rok poniżej 900zł.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po dokładnie 24 godzinach od założenia licznika pompa wciągnęła 17.70 kWh według podlicznika (wg sterownika 15 kWh) wyprodukowała 43,6 kWh, sprężarka włączyła się cztery razy natomiast czas pracy sprężarki przez te 24 h to 7 h. Czyli faktyczny cop jeszcze niższy niż wskazanie sterownika. To tragedia jakaś. Czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po dokładnie 24 godzinach od założenia licznika pompa wciągnęła 17.70 kWh według podlicznika (wg sterownika 15 kWh) wyprodukowała 43,6 kWh, sprężarka włączyła się cztery razy natomiast czas pracy sprężarki przez te 24 h to 7 h. Czyli faktyczny cop jeszcze niższy niż wskazanie sterownika. To tragedia jakaś. Czy nie?

 

Jesli chodzi o produkcje energii to raczej ok u mnie teraz produkuje na 100m2 i wode jakies 25do 30kwh na dobe.

Tylko ten cop masz troche niski.

A jak grzejesz cwu do ilu stopni jak czesto o jakiej porze dnia odczytaj ze sterownika ile wyprodukowala na samo c.o a ile na cwu

I jeszcze masz moze termostat wewn czy zewnetrzny

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo cwu pobrało 1,4 kWh tak bierze codziennie, max kiedyś 2,0 kwh było. Grzeje codziennie o 14.00 do 40 stopni. Zbiornik 300 l. Termostat ten w sterowniku od pompy nie mam innego.

 

Ten termostat od pompy nie rozlacza pompki obiegowej wiec jak pompa ciepla stoi Ci np.17 godzin to obiegowka zasuwa przez yen czas pobierajac energie ile?musialbys sprawdzic co zaniza Ci cop.

Jak zalozysz zewnetrzny termostat to bedzie ja wylaczac.

Do tego dochodzi to ile Ci ciagnie pompa na postoju u mnie jest to ok 0,2kwh na dobe ale jak jest mroz to wiecej ale jakos nie zmierzylem tego jeszcze No i jeszcze grzalki Ci sie moga zalaczac podczas defrostow i podobno moze sie jeszcze zalaczac jak jest bardzo nisko ustawione zasilanie.

Zeby sprawdzivc jaki masz naprawde cop to spisz licznik odpal pompe i sprawdz w ciagu np.1godziny ile wyprodukuje ile pobierze tylko tak jak mówilem wlacz o prlnej parzystej godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten termostat od pompy nie rozlacza pompki obiegowej wiec jak pompa ciepla stoi Ci np.17 godzin to obiegowka zasuwa przez ten czas pobierajac energie

To może być właśnie przyczyną tego, że jak pompa chodzi u mnie na termostacie zewn. (inny niż Panasonic) + krzywa to zużywa dużo mniej energii niż jak pracuje tylko na krzywej + harmonogram.

Czyżby to była kwestia zużycia prądu przez pompki obiegowe oraz fakt, że pracując wychładzają wodę z zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ci to ciepło wyparowuje , pisząc ,że wychładza. Co najwyżej "przepompowuje ci to ciepło z cieplejszego pomieszczenia do chłodniejszego( np. garażu , strychu itp.) ,ale to ciepło ciągle zostaje w budynku.

Natomiast co do pompy objegowej , to jest ona zwalniana do jakiejś tam prędkości i to zużycie nie jest jakieś ogromne .Nie mam jeszcze licznika to Ci nie powiem ile konkretnie W ( ale są ludzie co mają i może się wypowiedzą ile W pobiera PC po wyłączeniu kompresora) . Mogę powiedzieć to na przykładzie pompki Grundfoss Alpha 2 ,która wyświetla zużycie ( u mnie 1 bieg to 4W , 2 bieg 23W i 3 bieg 35W).Więc to są takie zużycia ,których w ogóle nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ;

..1 faza - jednostka zewnętrzna,

..2 faza - jednostka wewnetrzna,

..3 faza - grzałka CWU.

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo zew jest podpięta pod wew (albo odwrotnie) i zostaje druga na grzalkę

Co w takim połączeniu jak mam jest źle??

 

Mam TCAP H - 1 fazowy

 

A wracając do podlicznika .... ??

Edytowane przez kateti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanko: zamierzam założyć u siebie podlicznik, mam na jednej fazie pompę, na drugiej fazie grzałkę.

Jakieś propozycje co nabyć, zwykły czy z wifi?? Dwa jednofazowe czy jeden 3 fazowy z podłaczonymi tylko dwiema fazami??

 

Licznik 3-fazowy zlicza, jak sama nazwa wskazuje, pobór odbiornika 3-fazowego. Ty masz 2 odbiorniki 1F na różnych fazach. Stąd spotrzebujesz 2 liczniki 1F. A czy z wifi, to już zależy co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trochę pomieszałem pisząc bo mam tak jak ty tj.

"2/Pompę mam podłączoną;

....1 - wsza faza - agregat zewnętrzny,

....2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O,

....3 –cia faza - grzałka zbiornika C.W.U ,"

ALE U MNIE bez pkt 3 bo nie mam grzałki zbiornika CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę pomieszałem pisząc bo mam tak jak ty tj.

"2/Pompę mam podłączoną;

....1 - wsza faza - agregat zewnętrzny,

....2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O,

....3 –cia faza - grzałka zbiornika C.W.U ,"

ALE U MNIE bez pkt 3 bo nie mam grzałki zbiornika CWU

Nic Ci się nie pomieszało. Za pierwszym razem napisałeś prawidłowo. Lewy "bezpiecznik" to faza dla zasilania zarówno jednostki zew. jak i wew. Natomiast prawy jest dla fazy zasilającej grzałkę wewnętrzną i/lub zewnętrzna. Twoja pompa wykorzystuje wyłącznie 2 fazy.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz monoblock i tu jest problem. Miałem tak samo. Nie kalbruj wskazań czujników bo to doprowadza do przekłamania. Pisałem już o tym wcześniej. Te wersję mają zła izolacje czujnika wody zasilające przy grzalce. Ten ostatni a jak ze ważny. Okazuje się że poniżej 5 stopni na zewnątrz traci 0.5 st C na zailaniu. Poniżej 0 na zewnątrz traci już 1 st na zasilaniu. Zaizoluj czujnik kauczukiem albo wełna i będzie dobrze. U mnie to pomogła. Pasanic o tym problemie wie i nieoficjalnie komunikuje użytkownikom aby ocieplili czujniki.

 

Czy czujnik o którym mowa to jest w monobloku ten, który znajduje się na takiej cienkiej miedzianej rurce która idzie do tego boxu żebrowanego? (To jest grzałka czy jakiś wymiennik?) Na tej rurce jest dolutowany kabelek widać to od razu jak się zdejmie pokrywę. To jest to? Jeśli nie to proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...