Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam skalibrowane.

Ta sama temperatura powrót zasilanie

przy kręceniu pompki po 10 minutach.

Jasne ze ten cop zawyżony.

Jednak PC chodzi cały dzień na 20 Hz .

Różnica powrót zasilanie Ok 3 stopnie.

 

No to algorytm w Panasie jest do kitu-COP 19...przy chyba max 7 możliwym wg prawideł fizyki...

Ko(s)miczna technologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]440077[/ATTACH]

 

Ale mnie ubawiłeś-ja też mogę wrzucić 35kW z ciepłomierza po przełączeniu z CWU na CO i przy 2kW mój "COP" będzie 17,5.

Widać ,że sprężarka nie pracuje -mieli obiegówka i za moment temp się wyrównają...

 

No ,ale jak to PIĘKNIE WYGLĄDA !

Jestem na tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie ubawiłeś-ja też mogę wrzucić 35kW z ciepłomierza po przełączeniu z CWU na CO i przy 2kW mój "COP" będzie 17,5.

Widać ,że sprężarka nie pracuje -mieli obiegówka i za moment temp się wyrównają...

 

No ,ale jak to PIĘKNIE WYGLĄDA !

Jestem na tak...

 

;) ten kosmiczny sprzet tak pokazuje podczas normalnej pracy na c.o przy pracy na 19hz to bylo przy +7 teraz na 0st pokazuje cop 10 ;)

Oczywiscie czujniki ok i z normalnym copem nie ma nic wspólnego ;)

 

Pozostaje pomarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie czy zmiana delty jakoś wpływa na zużycie prądu?

 

Jakos wplywa

Im wieksza delta tym obiegówka wolniej chodzi wiec juz mniejsze zuzycie ale tez to bedzie powodowalo jakies zmiany copu.

Ale niestety nie jestem w stanie u siebie tego przetestowac bo mi zawsze powrot sie grzeje tak ze mimo ze ustawie np.7st to i tak mam 3 lub 4 .

Podobno najlepsza jest 5st ale w instrukcji gdzies pisalo ze im wieksza delta tym mniejszy komfort ale wieksza ekonomia i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek nieautoryzowane modyfikacje i przeróbki z automatu oznaczają natychmiastową gwarancję.

Taki zapis jest w każdej gwarancji , dlatego dziwię się że ktoś sam "poprawia" fabrykę i decyduje się od razu na stratę gwarancji przy tak drogim urządzeniu.

Piszę o tym aby później nie było rozpaczy jak przyjedzie serwisant i po zobaczeniu nieautoryzowanej modyfikacji to najwyżej zaproponuje płatną pogwarancyjną naprawę ...

 

Jeśli Panasonic zna problem to czemu od razu serwisanci tego nie naprawiają ?

Jak jest faktycznie taki oficjalny problem to zgłosić i niech przyjedzie serwisant , zmodyfikuje i zrobi zapis w gwarancji.

Po co ryzykować i tracić na to jeszcze czas ?

 

Rozumie że jesteś konstruktorem i dajesz gwarancję że taka modyfikacja nie będzie miała żadnego wpływu i w razie awarii podejmiesz się bezpłatnie naprawić u każdego jednostkę ?

 

Nie wierzę że jeśli producent wie o problemie i faktycznie jest to wada produkcyjna to nie podjął działań aby naprawić problemu i zmodyfikował jednostki.

 

Po prostu czasami trzeba iść na pewien kompromis aby zwiększyć żywotność jednostki zewnętrznej i bardzo czułej elektronice jak i reszcie podzespołów ..

 

Cały czas zadajesz te same pytania, skorzystaj z google i znajdź kontakt do ludzi z Panasonica. Może oni znają odpowiedź na Twoje pytania, może przy okazji odpowiedzą Ci dlaczego zrobili taką pompę! Ja jestem świadomy odpowiedzialności z tytułu ingerencji w urządzenie i wiem, że gwarant może pokryć koszty naprawy ale nie musi. Jak to bywa wiele razy w przypadku korzystania z gwarancji.

 

Płyta jest w układzie izolowanym (zabezpieczona) i dodatkowo jest uziemiona po to aby być w pełni bezpieczną. Co ma do tego układ wodny????? A co się dzieje z płytą jak pompa jest wyłączona???? Co ją grzeje????? Dajcie spokój z takimi teoriami. Izolacja jest źle wykonana - nie tylko zimą przekłamują czujniki ale i latem przy temperaturze >30 stopni. Wtedy wskazania będą również rozjechane, dlatego, że brak izolacji powoduje wystudzanie, albo nagrzewanie/przegrzanie czujników.

 

Mam prośbę nie męcz mnie pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ciężko powiedzieć.

Od wczoraj po ociepleniu jest cieplej.

Cop na sterowniku pokazuje dziś 19 :)

Zużycie 1 kWh. Temperatura 5-7 stopni wody 27,28.

Pompa chodzi prawie cały czas.

Oczywiście to wskazania Panasonica.

 

Jak się zrobi zimniej będę obserwował.

Jednak koło 0 stopni dopiero za tydzień u mnie.

 

Fizycznie nie możliwe wygenerowanie takiej sprawności,

grzebałeś coś przy kalibracji, bo wygląda to na zmianę + 2 zasilanie lub - 2 stopnie powrót?

Może spróbuj wyłączyć zasilanie na kilka minut.

Napisz mi info na priv dam Ci numer do technologa Panas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nie możliwe wygenerowanie takiej sprawności,

grzebałeś coś przy kalibracji, bo wygląda to na zmianę + 2 zasilanie lub - 2 stopnie powrót?

Może spróbuj wyłączyć zasilanie na kilka minut.

Napisz mi info na priv dam Ci numer do technologa Panas.

 

Czujniki przy pracy pompki obiegowej pokazywały 1 -1,5 stopnia różnicy.

Skalibrowane żeby pokazywały ten sam odczyt - po ociepleniu czujników.

Wiec napewno teraz pokazują dobrze.

Cop rzeczywiście jest dziwnie liczony i nie napisałem nigdzie że w niego wierze.

Przy chwilowym pokazuje np pobor 0,2 produkcja 2. Cop 10

To już bardziej realne - woda 27 na zewnatrz 7.

Ale już w dniowym cop pokazuje wyższe.

Jakiś błąd pewnie.

W instrukcji jest napisane aby sprawdzać cop po 15 minutach po włączeniu pompy - wtedy pokazuje chwilowy - myśle Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow ma rację mieli podłogówka, ja tak mam jak zaczyna się defrost i chodzi tylko obiegowa to cop'y są nawet 24

co do zmiany delty popatrzcie na wzór moc= cw*q*(T2-T1); gdzie cw- ciepło właściwe dla wody 4,19 kJ/(kg*K), q- natężenie przepływu kg/s więc zwiększenie dT zwiększa moc przy takich samych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H42 to błąd niskiego poziomu czynnika w układzie, opcji jest kilka:

1. Nadmierne wykraplanie czynnika w skraplaczu - to przez zimną podłogę, mało prawdopodobne, ale się zdarza.

2. Układ chłodniczy nie szczelny - problem

3. Zamarznięty zawór rozprężany przez źle zrobioną próżnie - spory problem

4. Zabrudzony układ chłodniczy i zawór rozprężny się zawiesił - TRAGEDIA

 

Witam miał ktoś tam błąd H42 mi po roku pracy pompy się włączył raz cztery dni temu. Ołać sprawę czy dzwonić do instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miał ktoś tam błąd H42 mi po roku pracy pompy się włączył raz cztery dni temu. Ołać sprawę czy dzwonić do instalatora?

 

Mi ten błąd prawie zawsze wyskakuje kiedy w czasie najgorszych warunków ( temp zew. -3 / +2 ) czyli częste defrosty PC chodzi na bardzo niskich ustawieniach np . ustawiona na grzanie 27 stopni i przy delcie 1 stopień , Zgłaszałem to instalatorowi - mam się nie martwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow ma rację mieli podłogówka, ja tak mam jak zaczyna się defrost i chodzi tylko obiegowa to cop'y są nawet 24

co do zmiany delty popatrzcie na wzór moc= cw*q*(T2-T1); gdzie cw- ciepło właściwe dla wody 4,19 kJ/(kg*K), q- natężenie przepływu kg/s więc zwiększenie dT zwiększa moc przy takich samych parametrach

 

Jasne że jak defrost to pokazuje duży cop.

Jednak u mnie pracuje tak cały czas.

Rozumiem że cały czas mam defrost??

 

Mała moc PC sprawia że ma mała modulacje - pc 5kw

Pracuje więc cały czas na najmniejszej mocy.

Przeciwnie do pomp które ma większość użytkowników PC - przewymiarowane.

Duże pc mają wysoką najniższą modulację więc się szybciej wyłączają.

Zapewne można to porównać do pracy silnika - jak gwałtownie przyśpiesza i się zatrzymuje.

Jak jedzie powoli cały czas będzie inaczej zużywał.

Zdaje się że podobne działanie ma piec gazowy.

Lepiej żeby działał na niższej modulacji cały czas niż załączał się i wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jak defrost to pokazuje duży cop.

Jednak u mnie pracuje tak cały czas.

Rozumiem że cały czas mam defrost??

 

Ja tam bym napisał list (i to mówię poważnie) z podziękowaniami dla panasonica za stworzenie i sprzedanie Ci super pompy rodem z przyszłości która przez większą część pracy daje COP w okolicach 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jak defrost to pokazuje duży cop.

Jednak u mnie pracuje tak cały czas.

Rozumiem że cały czas mam defrost??

 

Mała moc PC sprawia że ma mała modulacje - pc 5kw

Pracuje więc cały czas na najmniejszej mocy.

Przeciwnie do pomp które ma większość użytkowników PC - przewymiarowane.

Duże pc mają wysoką najniższą modulację więc się szybciej wyłączają.

Zapewne można to porównać do pracy silnika - jak gwałtownie przyśpiesza i się zatrzymuje.

Jak jedzie powoli cały czas będzie inaczej zużywał.

Zdaje się że podobne działanie ma piec gazowy.

Lepiej żeby działał na niższej modulacji cały czas niż załączał się i wyłączał.

 

Czego Ty nie rozumiesz?

Pompy jednofazowe,jednowentylatorowe typu 3kw,5kw,7kw, maja tak zesrane obliczanie poboru pradu a wiec i obliczania copu ze wogole nie ma co na to patrzec .

Temat tu poruszany na okretke.

Zalóz sobie cieplomierz i sie przekonasz co bedzie z Twoim copem 10.

Im dluzej pracuje na niskiej modulacji tym wieksze oszustwo.

U mnie oszukuje o 100% mam dokladnie na liczniku pompy polowe tego co faktycznie wskazuje podlicznik.

Tez mi podczas normalnej pracy (nie defrostów) pokazuje copy po 10 czy 17.

Takim jak Ty trzeba to wbijac a zaraz sie odezwie nastepny co ma 3fazówke ze jemu liczy dobrze i trzeba temat znowu od nowa walkowac.

Jak u Ciebie pompa pracuje caly czlas na najnizszej modulacji to tez masz przewymiarowana lub za nisko masz uatawione zasilanie itp.

I kolejne zecz ktora mozna walkowac pompa nie ma najlepszych copów na najnizszej modulacji i nie jest dla niej dobra ciagla praca na niej.

Programy doborowe panasonica wyswietlaja ostrzezenie gdy wylicza ze pompa bedzie pracowac dluzej niz 2200h na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...