Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A ja Was zaskoczę, bo u mnie cloud podczas grzania cwu podaje większy pobór niż faktycznie jest :D Cloud pokazuje przykładowo 3.6kW podczas gdy jest 3.46-3.49kW.

 

Hehe ;)

Mówilem ze zaraz sie odezwie ktos ze mu pokazuje dobrze ;)

A tu nawet pokazuje lepiej ;)

A nie zaokragla,bo na stetowniku tez jest w stanie pokazac tylko np.1,2. 1,4 itp co 0,2kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzisiejszą noc od 00.00 do 6 rano zużycie 15 kWh, produkcja 50 w tym 3 odszronienia, ale wczoraj już w tych samych godzinach było zużycie 14,5 a produkcja 41 z tym że w tym czasie było 6 odszronień. Przypominam że u mnie wszystkie odszronienia z uwagi na niską temperaturę wody w obiegu idą na sprężarce.

P.S. Temperatura zewnętrzna porównywalna ~0 stopni ale wilgotność wczoraj dużo wyższa niż dzisiejszej nocy

 

Dzięki -żeby było jeszcze wyraźniej , liczymy średni COP FIZYCZNY za 6 godzin przy ok 0st :

 

50kWh produkcja : 15kWh zużycie=(kuźwa !) 3,33

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa tylko moje przemyslenia i wnioski .

Skoro Cie nie przekonuje ze Panasonic ma program doborowy pomp i tam jest ustawione 27st i ze program ostrzega przed przekroczeniem 2200godzin pracy na sezon i pilujesz ta pompa 24h na dobe na najnizszej modulacji to juz Twoja sprawa.

Tylko dolicz ye grzalki jeszcze do scopu

Bo u mnie do defrostu grzalek nie uzywa i ja przykladowo mam cop 3,3 i po defroscie dalej mam 3,3.

A u Ciebie jak w ciagu godziny pompa 5kw na najnizszej modulacji wyprodukuje np.1,5kwh z copem 4 to jak zaliczy defrost z grzalkami które pobiora 0'3kwh to cop Ci spadnie do 2,2

 

Już nie chcę zaśmiecać tego fajnego i ciekawego tematu z którego dużo się nauczyłem.

 

Jednak wyciąganie wniosku, że nie można używać temperatur niższych zasilania w moim przekonaniu błędne.

W instrukcji nie ma o tym słowa.

Dodam tylko, że praca grzałki przy defroście jest wliczana do ogólnego poboru i do cop w mojej PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzisiejszą noc od 00.00 do 6 rano zużycie 15 kWh, produkcja 50 w tym 3 odszronienia, ale wczoraj już w tych samych godzinach było zużycie 14,5 a produkcja 41 z tym że w tym czasie było 6 odszronień. Przypominam że u mnie wszystkie odszronienia z uwagi na niską temperaturę wody w obiegu idą na sprężarce.

P.S. Temperatura zewnętrzna porównywalna ~0 stopni ale wilgotność wczoraj dużo wyższa niż dzisiejszej nocy

 

Dzięki -żeby było jeszcze wyraźniej , liczymy średni COP FIZYCZNY za 6 godzin przy ok 0st :

 

50kWh produkcja : 15kWh zużycie=(kuźwa !) 3,33

 

I tyle...

 

Nie przypominam sobie żeby plusfoto się chwalił posiadaniem ciepłomierza. Więc jak możemy mówić o pełnym opomiarowaniu? W ten sposób to ja mam 71.8/19.38 = 3.7

 

Hehe ;)

Mówilem ze zaraz sie odezwie ktos ze mu pokazuje dobrze ;)

A tu nawet pokazuje lepiej ;)

A nie zaokragla,bo na stetowniku tez jest w stanie pokazac tylko np.1,2. 1,4 itp co 0,2kw

 

Nie pokazuje. I nigdy tak nie twierdziłem. Wręcz przeciwnie ;) W styczniu ogólnie zaniża o ~7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zapamiętałem i Plusfoto rzeczywiście nie ma ciepłomierza , ale są tu na naszym forum opomiarowane wcześniejsze T-capy :

-kol. Pratchawiec model D i OP

-ja model F i grzejniki

Model H praktycznie ma takie same sprawności wg katalogu jak mój F ...

No ale cóż -bajki są ciekawsze i zazwyczaj mocno przekoloryzowane:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę zaśmiecać tego fajnego i ciekawego tematu z którego dużo się nauczyłem.

 

Jednak wyciąganie wniosku, że nie można używać temperatur niższych zasilania w moim przekonaniu błędne.

W instrukcji nie ma o tym słowa.

Dodam tylko, że praca grzałki przy defroście jest wliczana do ogólnego poboru i do cop w mojej PC.

Mozna używać tylko trzeba miec do tego warunki żeby byl taki odbior ciepla aby pompa nie musiala caly czas chodzic na 19hz i zeby nie miala problemu z utrzymaniem zadanej delty

Ludzie rozne zeczy ogrzewaja pompa i do roznych temperatur

Nie zastanowilo Cie kiedys czemu tabele w panasonicu z copami zaczynaja sie od 35 i ida co 5 w gore a nie ma dla 30 dla 25 przeciez to dla nich marketingowo by bylo super mogli by sie chwalic copami 7 czy 10

W instrukcji nie ma slowa o wielu sprawach .

A np.w instrukcji nie pisze ze nie mozna wylaczac i wlaczac pompy co 5min to mozna?

Zeby sie nie zagotowac w domu robi sie np.przerwy w grzaniu.

Ale co tam grzej sobie jak chcesz i miej sobie copy po 10 i uznawaj ze troszke sie mylisz i masz copy po 7.

Moja pompa po 20 latach bedzie miala tyle przebiegu co Twoja po 7 ale co tam ja mam copy jak wszyscy po 3,3 a ty masz za to po 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i nie mam gdyż wystarczy ten z pompy. On nie ma co i jak zafałszować czy nie policzyć. Natomiast licznik energii już tak i takowy mam.;)

 

Zliczanie energii, to też nie jest wyprawa człowieka na księżyc, a jednak licznik daje dupy :p Skoro są dokładne, to czemu sterowniki podaje, że "około"? Jak ktoś zamontuje ciepłomierz i pokaże, że rozbieżność jest +/-1% to uwierzę. Póki co dla mnie te dane nadal są orientacyjne.

 

P.S Grzejesz jeszcze w dziennym okienku, czy tylko 22-6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna używać tylko trzeba miec do tego warunki żeby byl taki odbior ciepla aby pompa nie musiala caly czas chodzic na 19hz i zeby nie miala problemu z utrzymaniem zadanej delty

Ludzie rozne zeczy ogrzewaja pompa i do roznych temperatur

Nie zastanowilo Cie kiedys czemu tabele w panasonicu z copami zaczynaja sie od 35 i ida co 5 w gore a nie ma dla 30 dla 25 przeciez to dla nich marketingowo by bylo super mogli by sie chwalic copami 7 czy 10

W instrukcji nie ma slowa o wielu sprawach .

A np.w instrukcji nie pisze ze nie mozna wylaczac i wlaczac pompy co 5min to mozna?

Zeby sie nie zagotowac w domu robi sie np.przerwy w grzaniu.

Ale co tam grzej sobie jak chcesz i miej sobie copy po 10 i uznawaj ze troszke sie mylisz i masz copy po 7.

Moja pompa po 20 latach bedzie miala tyle przebiegu co Twoja po 7 ale co tam ja mam copy jak wszyscy po 3,3 a ty masz za to po 7

 

W instrukcji jest podana ilość włączeń i wyłączeń sprężarki na godzinę.

Nie może być więcej niż 4 / godzinę :)

 

Co do godzin pracy pompy to przyszłość pokaże czy te 20 lat będą chodzić.

Sprężarka raczej minimum 50 000 godzin powinna działać.

Więć do zużycia daleko :)

 

Cop mój niestety nie jest do wyliczenia. Nie mam podlicznika. Mogę tylko odczytać te ze starownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zliczanie energii, to też nie jest wyprawa człowieka na księżyc, a jednak licznik daje dupy :p Skoro są dokładne, to czemu sterowniki podaje, że "około"? Jak ktoś zamontuje ciepłomierz i pokaże, że rozbieżność jest +/-1% to uwierzę. Póki co dla mnie te dane nadal są orientacyjne.

 

P.S Grzejesz jeszcze w dziennym okienku, czy tylko 22-6?

 

To tylko ze sluchu ze podobno sa dokladne o ile nikt nie grzebal przy czujnikach i ewentualnie dobrze skalibrowal ;)

Nie wiem z jaka dokladnoscia mozna skalibrowac z poziomu pompy a ze smarta ale dochodzi tu jeszcze mozliwosc przeklamywania jednego czujnika wzgledem drugiego.

Nalezalo by to kalibrowac do jakiegos termometra laboratoryjnego .

Bo jesli komus grzeje pompa 24 na dobe z przeplywem np.15l/min to kazde rozjechanie o 0,1st to 15x60x24x1,16x0,1=2,5kwh ;) na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z tej strony ,że rozbieżność 0,1stopnia przy założeniu ,że delta to 5stopni ,to tolerancja 2% - to bardzo dobry wynik.

 

Ja to patrze z drugiej strony uzytkownik pompy 5kw ktora codzi 24h na dobe na najnizszej modulacji czyli produkuje jakies 36kwh na dobe jak sie rozjedzie o 0,2 st to bedzie 5kwh a to juz 14% wiec tragedia.

A nie powiedziane ze rozjazd jest jeszcze wiekszy do tego moze dojsc jeszcze dokladnosc pomiaru przepływu .

 

Nie widzialem tych termometrow co tam siedza ale pytanie czy jak wezmiemy 10szt takich umiescimy w jednej temperaturze to czy kazdy bedzie pokazywal tyle samo co do 0,1st czy tak jak w markecie kazdy termometr co innego.

I teraz jak panas zaklada takie termometry to moze je kalibruje wedlug tych rozbierznosci swoimi termometrami i musza wprowadzic poprawke w sterowniku zeby bylo ok a uzytkownik potem kalibruje zeby pokazywaly to samo ale moze temperatury nie sa juz takie same ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe czujniki NTC ,zdaje się 10kOhm , poszukaj jaką mają tolerancję ;)

Inna sprawa ,że pomiar panasonica jest co 1 stopien ,i tu może być pies pogrzebany ( wiem że smartcloud pokazuje co 0,25 , ale to są jego sztuczki , odczyt temperatury z pompy do modułu jest co 1 stopień).

Właśnie dostałem od chińczyków licznik z rs485 , mam pomiar temperatury wyjścia i wejścia na ds18b20 ( też kalibrowane ), przepływ wezmę z pompy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...