Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Oni sami cię znajdą tu na forum ale nic pochopnie czekaj spokojnie , dom to z216+ eko, styro 20cm podłoga , 25 ściany grafit , 35 dach,, cenowo rozbieżność między firmami była 10.000 aż w końcu wpadła na23% na firme więc jeszcze vat w koszta wezme i pompa ze sterownikiem wyszła za 15 koła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście !! podstawą była wiedza że do końca roku Panasonik miał promocje na moduły all in one model 2015 , w 2016 będzie nowy model i kto kupi stary , a ja za lifting obudowy , polskie menu nie dam ceny katalogowej starego modelu plus 20% za zmiany bo w promocji to przez rok ich nie będzie ot to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sami cię znajdą tu na forum ale nic pochopnie czekaj spokojnie , dom to z216+ eko, styro 20cm podłoga , 25 ściany grafit , 35 dach,, cenowo rozbieżność między firmami była 10.000 aż w końcu wpadła na23% na firme więc jeszcze vat w koszta wezme i pompa ze sterownikiem wyszła za 15 koła

 

Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.

Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.

Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.

Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.

Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.

 

Dotacji przecież nie przewala.

Dali mu Wyjatkowo na 23% to żal mu Vatu.

 

Niech kamieniem rzucą Ci co nie biorą paliwa z wyjazdu osobistego w koszty firmowe itp.

 

P.s. choć masz rację że chwalenie się tym na forum nie jest najmadrzejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacji przecież nie przewala.

Dali mu Wyjatkowo na 23% to żal mu Vatu.

 

Niech kamieniem rzucą Ci co nie biorą paliwa z wyjazdu osobistego w koszty firmowe itp.

 

P.s. choć masz rację że chwalenie się tym na forum nie jest najmadrzejsze

 

Jaka dotacja?

Z tego co zrozumiałem kolega kupił pompę "na firmę" czyli wystąpi do U.S. o zwrot podatku vat (lub zapłaci mniej tego podatku), a kwota netto pomniejszy jego dochód (pójdzie w koszty)

więc zapłaci mniejszy podatek dochodowy.

Zasadniczo sprzedawcy nie interesuje komu sprzedaje pompę przestępstwo zaistnieje dopiero jak kolega zaksięguje fakturę "w swojej firmie" a w rzeczywistości będzie używał pompy w prywatnym domu.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Czy mogę prosić o wytłumaczenie jak wygląda sterowanie w t-cap-ie 9kW 1 fazowym. Chodzi mi o załączanie i wyłączanie pompy. Np przy temp zewnętrznej -5st na wyjściu powinno być 31 st. Przy jakiej temp. pompa się wyłączy a kiedy ponownie załączy. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Czy mogę prosić o wytłumaczenie jak wygląda sterowanie w t-cap-ie 9kW 1 fazowym. Chodzi mi o załączanie i wyłączanie pompy. Np przy temp zewnętrznej -5st na wyjściu powinno być 31 st. Przy jakiej temp. pompa się wyłączy a kiedy ponownie załączy. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem

pompa z reguly jest sterowana przez termostat pokojowy i on zalacza pompe gdy temp. spada ponizej zadanej lub wylacza gdy zadana temp. jest osiagnieta. mozesz tez wlaczac i wylaczac pompe na timerze ale chyba rzadko kto to robi. na timerze najczesniej zmieniane sa tryby pracy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.

Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.

Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.

 

nie wiem o co ci chodzi chyba tylko żal przemawia w tobie kolego , ten dom jest akurat siedzibą firmy więc Twoje szczucie jest nie na miejscu. Ty wyznajesz zasadę oskubania klienta na maksa na 8 % wacie i dokładasz jeszcze ze 3 koła za montaż i nie dziwne że płaczesz jak ktoś kupi tanio i nie dał się oskubać jak to w waszym kręgu . pochwal się ile możesz dać upustu od cennika PANASA blisko 50% i to jest prawda , a teraz popatrz w oczy tym wszystkim których oskubałeś " panie taniej nie znajdziesz" .. Zresztą nie gadam z tobą szkoda czasu pa.

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi chyba tylko żal przemawia w tobie kolego , ten dom jest akurat siedzibą firmy więc Twoje szczucie jest nie na miejscu. Ty wyznajesz zasadę oskubania klienta na maksa na 8 % wacie i dokładasz jeszcze ze 3 koła za montaż i nie dziwne że płaczesz jak ktoś kupi tanio i nie dał się oskubać jak to w waszym kręgu . pochwal się ile możesz dać upustu od cennika PANASA blisko 50% i to jest prawda , a teraz popatrz w oczy tym wszystkim których oskubałeś " panie taniej nie znajdziesz" .. Zresztą nie gadam z tobą szkoda czasu pa.

 

Co do wielkości rabatu to się grubo mylisz.

Zobaczymy za kilka lat gdzie będą firmy tak łaskawie dzielące rabatami - już znam przypadki że:

-po kilku laltach znikają - bo np. właściciel stwierdza że lepiej na zmywaku zarobi w Londynie albo przy pomidorach w Holandii (taki przypadek znam osobiście),

-ostatni klient (klienci) w piramidce wpłaca zaliczke a pompy nie dostaje - to przypadek z tego forum

-najtańsze oferty i okazuje się że autoryzowany instalator po raz pierwszy ma do czynienia z pc - to także z tego forum,

-jak czasami oglądam te najtańsze oferty z aleg.. gdzie chwalą się zdjęciami to widać że zrobione po bandzie nawet na otulinach zaoszczędzone - wiadomo rachunki płaci klient nie instalator więc tani montaż zwykle równa się wyższe rachunki.

 

Nigdy nikomu nie powiedziałem że robię najtaniej bo musiałbym odstawiać takie partactwo jak widzę na alleg..., zatrudnić ludzi na czarno (bez zus, L4, urlopu). Dziwnym trafem mam też ceny podobne do innych firm działających legalnie bez przekrętów.

 

Chyba wydrukuję sobie na wizytówkach hasło które mi się spodobało: długo drogo i solidnie aby w końcu pozbyć się gości którzy oczekują taniego partactwa i zawracają głowę abym zrobił ofertę.

 

p.s. minimalista jesteś na 95 metrach firma i dom;)

http://www.projektydomowplus.pl/projekt,16380,z216,.html

p.s. 2 popatrz w oczy tym co nie robią przekrętów na podatkach bo oni dzięki tobie płacą więcej.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...