Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

To to ja wiem , ale kompletnie nie wiem jak to ustawić w tym sterowniku , jakoś ten obrazek na klapce nic do mnie nie mówi ... a ja z branży nie jestem i wiedzieć nie musze :)

 

Już jestem ...

Wciskasz długo SET , aż rozwinie się menu i przewijasz strzałkami i wybierasz (set) :

-out Hi i ustawiasz 3 (zatwierdzasz set)

potem

-out Lo i ustawiasz 2 (set)

-H20 Lo i ustawiasz 27 (set)

-H20 Hi i ustawiasz 28 (set)

Cancel wychodzisz z menu.

Możesz to robić kiedy PC działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem ...

Wciskasz długo SET , aż rozwinie się menu i przewijasz strzałkami i wybierasz (set) :

-out Hi i ustawiasz 3 (zatwierdzasz set)

potem

-out Lo i ustawiasz 2 (set)

-H20 Lo i ustawiasz 27 (set)

-H20 Hi i ustawiasz 28 (set)

Cancel wychodzisz z menu.

Możesz to robić kiedy PC działa.

 

Wiedziałem , że mogłem liczyć na Ciebie . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja w pierwszym linku wyników Google...

 

otwierałeś ???? No powiem ci - nie bardzo :) bo jest rozpisany akurat z wersji H .

 

i wpisz jak każdy laik by wpisał : instrukcja panasonic aquarea wersja F .... cała strona i nic .... choć tu zdecydowana większość jest z branży ( instalator lub sprzedawca ) czasem możesz trafić na takiego laika ...

 

zresztą nie ma to już znaczenia , ktoś odpowiedział rzeczowo i na temat , otoczka mnie nie interesuje .

 

Mam nadzieje , że te ponad 3 tysiące Twoich postów jest bardziej merytorycznych niż uszczypliwych .

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi? Ktoś jest w stanie to wyjaśnić skąd te dziwne parametry?

 

Zakleić taśmą klejącą , kupić podlicznik i wtedy będzie widać REALNE zużycie energii przez pompę ...

 

Bo to co pokazuje wyświetlacz pompy można traktować tak samo "serio" jak obietnice polityków w roku wyborczym albo to co powie ci wróżka przez telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś całą noc pompa idzie tak

Pobór mocy 0.2

Produkcja 2.4

Cop 12

Powrót 25c

Zasilanie 29C

Tem zew 6c

O co chodzi? Ktoś jest w stanie to wyjaśnić skąd te dziwne parametry?

 

Powaznie czy sie zgrywasz ?? ;)

 

A jak bulo blizej zera albo chodzila na wyzszych czestotliwosciach i miales cop=7 to nie widziales w tym nic dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś całą noc pompa idzie tak

Pobór mocy 0.2

Produkcja 2.4

Cop 12

Powrót 25c

Zasilanie 29C

Tem zew 6c

O co chodzi? Ktoś jest w stanie to wyjaśnić skąd te dziwne parametry?

 

Pc oblicza to najprawdopodobniej wzorem przepływ x Dela temperatur x 1,16 (moc cieplna) / pobór prądu.

Są to tylko wyleczenia elektroniki nie odczyty.

 

Jednak niemiłego tonu Panów z przednich postów nie rozumiem.

Jeżeli ktoś nie chce pomóc to po co tu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś całą noc pompa idzie tak

Pobór mocy 0.2

Produkcja 2.4

Cop 12

Powrót 25c

Zasilanie 29C

Tem zew 6c

O co chodzi? Ktoś jest w stanie to wyjaśnić skąd te dziwne parametry?

 

Z tego względu, że pompa pracuje poniżej zakresu pomiarowego, pokazuje to co pokazuje

i dlatego gostek na sąsiednim forum pisze, że ma za m-c styczeń zużycie na CO i CWU -100kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za noc 0,8kwh pisze bo nigdy na takich parametrach nie chodziła brała około 10 kwh za noc a od kilku dni znikome zużycie za 4 dni lutego mam 15 kwh zużycie i na takich parametrach chodzi.

Jak dodać zdjęcie na forum? To wrzucę bo nie wszyscy chcą wierzyć. A i jeszcze jedno felge na ogrzewaniu podłogowym mam na 5 i pisze w instrukcji ze zmianą tego parametry wpływa na zużycie prądu przez pompę ale co innego zmieni ta sekta np cieplejsz podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...