Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Pc oblicza to najprawdopodobniej wzorem przepływ x Dela temperatur x 1,16 (moc cieplna) / pobór prądu.

Są to tylko wyleczenia elektroniki nie odczyty.

 

Jednak niemiłego tonu Panów z przednich postów nie rozumiem.

Jeżeli ktoś nie chce pomóc to po co tu jest ?

 

No to teraz milym tonem :)

Wskazania sterownika w pompie szczególnie w jednowentylatorowych jednofazowychSDC typu 3,5,7,9kw mozna sobie w d... Wsadzic potrafi nawet o 100% oszukiwac.

Jest to walkowane na forum na okretke i niewierze ze jak ktos chociaz godzine poczytal temat o panasoniku to sie na to nie natknął.

Tylko chyba nie chca wierzyc w to co sie tu pisze i maja nadzieje ze ich pompy tak pieknie pracuja z copem=6 czy nawet 5 dopiero jak im pompa wywali cop 10 czy 17 to zastanawiaja sie ze chyba cos jest nie tak ;)

 

 

Ale standardowo zaraz sie odezwie ktos ze jemu pokazuje dobrze;)

 

Nie wiem te postu sa kasowane czy co ze ludzie ich nie widzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz milym tonem :)

Wskazania sterownika w pompie szczególnie w jednowentylatorowych jednofazowychSDC typu 3,5,7,9kw mozna sobie w d... Wsadzic potrafi nawet o 100% oszukiwac.

Jest to walkowane na forum na okretke i niewierze ze jak ktos chociaz godzine poczytal temat o panasoniku to sie na to nie natknął.

Tylko chyba nie chca wierzyc w to co sie tu pisze i maja nadzieje ze ich pompy tak pieknie pracuja z copem=6 czy nawet 5 dopiero jak im pompa wywali cop 10 czy 17 to zastanawiaja sie ze chyba cos jest nie tak ;)

 

 

Ale standardowo zaraz sie odezwie ktos ze jemu pokazuje dobrze;)

 

Nie wiem te postu sa kasowane czy co ze ludzie ich nie widzą

 

No i fajna odpowiedz. :)

Co do dodatnich temperatur wskazania cop producenta dla mojej PC to 5,08 dla 35 stopni wody i + 7 na dworze. dla 35 / +2 ok 4 cop

Jeżeli produkuje się niższą temperature i układ jest dobrze zrobiony ten cop powinien być wyższy.

Ale oczywiście powyżej 6-7 nie realny.

Odpowiedzialne za takie wskazanie mogą być źle skalibrowane czujniki temperatur lub po prostu elektronika.

Jednak wskazania mogą być jakimś wyznacznikiem ustawień PC.

Nie każdy chce kupować licznik prądu i ciepłomierz - ok 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za noc 0,8kwh pisze bo nigdy na takich parametrach nie chodziła brała około 10 kwh za noc a od kilku dni znikome zużycie za 4 dni lutego mam 15 kwh zużycie i na takich parametrach chodzi.

Jak dodać zdjęcie na forum? To wrzucę bo nie wszyscy chcą wierzyć. A i jeszcze jedno felge na ogrzewaniu podłogowym mam na 5 i pisze w instrukcji ze zmianą tego parametry wpływa na zużycie prądu przez pompę ale co innego zmieni ta sekta np cieplejsz podłoga?

 

Spisz licznik z ZE ( główny) jak nie masz podlicznika. Przyjmij zużycie standardowe domu (bytowe) na poziomie 9----11kWh/doba . reszta zużycia to będzie PC

Faktem jest że każdy bytowe ma inne, lecz zawsze coś ci tam da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajna odpowiedz. :)

Co do dodatnich temperatur wskazania cop producenta dla mojej PC to 5,08 dla 35 stopni wody i + 7 na dworze. dla 35 / +2 ok 4 cop

Jeżeli produkuje się niższą temperature i układ jest dobrze zrobiony ten cop powinien być wyższy.

Ale oczywiście powyżej 6-7 nie realny.

Odpowiedzialne za takie wskazanie mogą być źle skalibrowane czujniki temperatur lub po prostu elektronika.

Jednak wskazania mogą być jakimś wyznacznikiem ustawień PC.

Nie każdy chce kupować licznik prądu i ciepłomierz - ok 800 zł.

 

Co do ciepłomierza to nie protestuje ( nie wiem ile kosztuje) lecz zapewne parę stów używany. Nowe to koszt zapewne 2k

podlicznik zwykły tarczowy nasz polski kupiłem 3 lata temu za 80 zeta . Wolę go niż chiński elektroniczny. Ten mój pokazuje super pobór prądu. Taki licznik w zupełności wystarczy aby mieć zużycie kWh na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciepłomierza to nie protestuje ( nie wiem ile kosztuje) lecz zapewne parę stów używany. Nowe to koszt zapewne 2k

podlicznik zwykły tarczowy nasz polski kupiłem 3 lata temu za 80 zeta . Wolę go niż chiński elektroniczny. Ten mój pokazuje super pobór prądu. Taki licznik w zupełności wystarczy aby mieć zużycie kWh na ogrzewanie.

 

Polski elektroniczny trójfazowy z możliwością ustawienia do 4 taryf można mieć za około stówkę. Zaleta taka że ma bardzo niską bezwładność i liczy już praktycznie od minimalnego poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajna odpowiedz. :)

Co do dodatnich temperatur wskazania cop producenta dla mojej PC to 5,08 dla 35 stopni wody i + 7 na dworze. dla 35 / +2 ok 4 cop

Jeżeli produkuje się niższą temperature i układ jest dobrze zrobiony ten cop powinien być wyższy.

Ale oczywiście powyżej 6-7 nie realny.

Odpowiedzialne za takie wskazanie mogą być źle skalibrowane czujniki temperatur lub po prostu elektronika.

Jednak wskazania mogą być jakimś wyznacznikiem ustawień PC.

Nie każdy chce kupować licznik prądu i ciepłomierz - ok 800 zł.

 

A czy producent bierze pod uwagę defrosty przez co zawyża znacznie COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajna odpowiedz. :)

Co do dodatnich temperatur wskazania cop producenta dla mojej PC to 5,08 dla 35 stopni wody i + 7 na dworze. dla 35 / +2 ok 4 cop

Jeżeli produkuje się niższą temperature i układ jest dobrze zrobiony ten cop powinien być wyższy.

Ale oczywiście powyżej 6-7 nie realny.

Odpowiedzialne za takie wskazanie mogą być źle skalibrowane czujniki temperatur lub po prostu elektronika.

Jednak wskazania mogą być jakimś wyznacznikiem ustawień PC.

Nie każdy chce kupować licznik prądu i ciepłomierz - ok 800 zł.

Niektóre prawdziwe dane z serii 5Kw Panasonic H

http://188.69.132.115:3000/d/kmDMdZWRk/panasonic-aquarea?orgId=1&refresh=5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów

 

moja pompa T-Cap 9kW przy temperaturach zewnętrznych w przedziale -5 do +5 pracuje non stop z taktowanie sprężarki w 18-22Hz

Temp. zasilania 35 C

Temp powrotu 32-33C

Delta średnio 3-stopnie Celsjusza

Krzywa grzewcza 39/-15 30/15

 

Zużycie prądu dosyć duże, 20-40 kWh /doba ,

temperatura w domu 23-24C , 4 osoby

 

Ogrzewanie części mieszkalnej , podłogówka, kaloryfery w garażu i w piwnicach, w łazienkach drabinki.

Powierzchnie ogrzewane, podłogówki ok 140m2 + piwnice 50m2 + garaż 32m2- obecnie nie ogrzewany

Taryfa G11 + fotowoltaika 7,5kV .

 

Pompa pracuje od połowy grudnia, do tej pory przebieg około 1100 godzin i około 600 załączeń.

 

Pytanie, czy dla pompy lepiej jest aby pracowała non stop na niskim taktowaniu, tak jak w moim przypadku, czy może lepiej ustawić grzanie na prostej i zaprogramować kilka godzinnych przerw w trakcie doby, a później skłonić pompę do pracy na wyższej częstotliwości i z większą deltą niż 3 stopnie C

Edytowane przez marxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy dla pompy lepiej jest aby pracowała non stop na niskim taktowaniu, tak jak w moim przypadku, czy może lepiej ustawić grzanie na prostej i zaprogramować kilka godzinnych przerw w trakcie doby, a później skłonić pompę do pracy na wyższej częstotliwości i z większą deltą niż 3 stopnie C

Warto by podać dane budynku w stopce,

Ogrzewanie podłogowe czy mieszane?

Masz jedną taryfę czy dwie?

Można pracować na krzywej i robić przerwy wg; harmonogramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=Andrzej5101;7905164]Warto by podać dane budynku w stopce,

Ogrzewanie podłogowe czy mieszane?

Masz jedną taryfę czy dwie?

Można pracować na krzywej i robić przerwy wg; harmonogramu.

Uzupełniłem dane.

 

Ogrzewanie części mieszkalnej , podłogówka, kaloryfery w garażu i w piwnicach, w łazienkach drabinki.

Powierzchnie ogrzewane, podłogówki ok 140m2 + piwnice 50m2 + garaż 32m2- obecnie nie ogrzewany

Taryfa G11 + fotowoltaika 7,5kV .

 

W salonie podłoga przykryta w dużej części dywanami shaggy, przez co oddawanie ciepła jest mniejsze i muszę grzać na wyższym parametrze.

Pomijając to, czy praca ciągła jest dla pompy ok? Czy może lepiej zmusuc ja dio kilku przerw i pracy na wyższych obrotach w pozostałym czasie?

Co jest korzystniejsze pod względem ekonomicznym, jak i pod względem trwałości pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytanie do specjalistów

 

moja pompa T-Cap 9kW przy temperaturach zewnętrznych w przedziale -5 do +5 pracuje non stop z taktowanie sprężarki w 18-22Hz

Temp. zasilania 35 C

Temp powrotu 32-33C

Delta średnio 3-stopnie Celsjusza

Krzywa grzewcza 39/-15 30/15

 

Zużycie prądu dosyć duże, 20-40 kWh /doba ,

temperatura w domu 23-24C , 4 osoby

 

Ogrzewanie części mieszkalnej , podłogówka, kaloryfery w garażu i w piwnicach, w łazienkach drabinki.

Powierzchnie ogrzewane, podłogówki ok 140m2 + piwnice 50m2 + garaż 32m2- obecnie nie ogrzewany

Taryfa G11 + fotowoltaika 7,5kV .

 

Pompa pracuje od połowy grudnia, do tej pory przebieg około 1100 godzin i około 600 załączeń.

 

Pytanie, czy dla pompy lepiej jest aby pracowała non stop na niskim taktowaniu, tak jak w moim przypadku, czy może lepiej ustawić grzanie na prostej i zaprogramować kilka godzinnych przerw w trakcie doby, a później skłonić pompę do pracy na wyższej częstotliwości i z większą deltą niż 3 stopnie C

Taktowanie pompy spowodowane jest przez szybki odbiór ciepła czyli w Twoim przypadku przez grzejniki w garażu i piwnicy,dlatego też większe zużycie energii.

Właśnie dlatego instalacja mieszana to pomyłka, nie tylko w przypadku pompy.

 

Każde wł /wył sprężarki to dodatkowe obciążenie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No raczej mam mały odbiór ciepła, kaloryfery i drabinki chodzą na tym samym parametrze co podłogówka.

Delta to tylko 3 stopnie, a zalecane jest 5

Pompa chodzi najczęściej na 19-20 Hz, czyli na minimalnym obciążeniu, ale się nie wyłącza.

Właśnie dlatego taktuje bo masz duży odbiór ciepła(szybko wychladza się powrót) w garażu i w piwnicy czyli praktycznie cały czas tam musisz grzać i stąd częste wyłaczenia i włączenia.

Im większa delta tym rzadsze wl/wył ale nie wiem czy zda to u Ciebie egzamin właśnie przez grzejniki bo podlogowce z odpowiednią wylewka będzie to na plus.

Nie bez powodu zalecana jest większa delta.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE

W salonie podłoga przykryta w dużej części dywanami shaggy, przez co oddawanie ciepła jest mniejsze i muszę grzać na wyższym parametrze.

Pomijając to, czy praca ciągła jest dla pompy ok? Czy może lepiej zmusuc ja do kilku przerw i pracy na wyższych obrotach w pozostałym czasie?

Co jest korzystniejsze pod względem ekonomicznym, jak i pod względem trwałości pompy?

Praca ciągła dla PC jest korzystna i świadczy o tym, że tylko uzupełnia niedobory ciepła,

Średnio masz na 2 h pracy pompy jedno wyłączenie - co jest korzystne i do przyjęcia,

- można by spróbować ustawić krzywą ; 39 /-15 ; 32 / +15 i obserwować ; Ilość włączeń powinna spaść,

- ponieważ masz G11 + PV - to o każdej porze masz taką samą cenę za energię,

- w dzień masz wyższe temperatury na zewnątrz i tym samym wyższy COP,

- więc można wyłączyć PC na okres snu i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Praca ciągła dla PC jest korzystna i świadczy o tym, że tylko uzupełnia niedobory ciepła,

Średnio masz na 2 h pracy pompy jedno wyłączenie - co jest korzystne i do przyjęcia,

Na pewno? 12 wl/wył na dobę jest ok? 600 razy w przeciągu 1,5 miesiąca to moim zdaniem masakra,sprezara nieźle dostaje w dupe.

W moim przypadku mam raz, góra 2 razy na dobę.

W moim wypadku wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie pompy spowodowane jest przez szybki odbiór ciepła czyli w Twoim przypadku przez grzejniki w garażu i piwnicy,dlatego też większe zużycie energii.

Właśnie dlatego instalacja mieszana to pomyłka, nie tylko w przypadku pompy.

 

Każde wł /wył sprężarki to dodatkowe obciążenie.

 

Gdzieś ty wyczytał, że pompa mu taktuje, jak pisze wyraźnie, że pracuje mu ciągle, o czym świadczy stosunek czasu pracy do załączeń, w jego przypadku 2/1. Jak ma mu taktować, jak ma w całym domu podłogówkę, która mu odbiera ciepło, a te grzejniki w piwnicy to można pominąć.

Osobnym tematem jest w jego przypadku dość duże zużycie energii, ale to wynika z zapotrzebowania tego domu na energię

Edytowane przez michancia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...