Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Arturo -zlituj się i usuń w końcu tę folię z wyświetlacza...

Trochę to wygląda jak pewien jegomość w głębokim PRL odebrał z Polmozbytu swojego upragnionego Dużego Fiata i jeździł z tymi foliowymi workami cały rok- no, ale Ty go przebiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hmmmm . kiedyś opowiadałeś cuda na kiju . ale widzę że " spalanie " nawet gorsze niż u mnie ... No cudów nie ma , ale przynajmniej teraz nie kłamczysz o super niskim " spalaniu " . jest normalne jak na taki domeczek .

Coś Ci się chyba zdaje :)

Masz aktualny na dzisiaj licznik zużycia energii przez pompę na c.o i cwu od marca 2013r.

Innego nie miałem :D Od zawsze i od początku ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo -zlituj się i usuń w końcu tę folię z wyświetlacza...

Trochę to wygląda jak pewien jegomość w głębokim PRL odebrał z Polmozbytu swojego upragnionego Dużego Fiata i jeździł z tymi foliowymi workami cały rok- no, ale Ty go przebiłeś...

Bobrow, uwierz, że nie zaglądam tam i może dlatego to mnie nie razi aż tak bardzo :)

Pstrykam foty bo nie uwierzą, że człowiek nie jest wielbladem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm . kiedyś opowiadałeś cuda na kiju . ale widzę że " spalanie " nawet gorsze niż u mnie ... No cudów nie ma , ale przynajmniej teraz nie kłamczysz o super niskim " spalaniu " . jest normalne jak na taki domeczek .

 

Bardzo ciekawe stwierdzenie; ( cuda na kiju) Ty takie cuda opowiadałeś 02.lutego na forum (pompy ciepła--zużycie energii ) post. #11993

Cyt. Styczeń

 

CO + Cwu - 100 kWh Toż to twój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo -zlituj się i usuń w końcu tę folię z wyświetlacza...

Trochę to wygląda jak pewien jegomość w głębokim PRL odebrał z Polmozbytu swojego upragnionego Dużego Fiata i jeździł z tymi foliowymi workami cały rok- no, ale Ty go przebiłeś...

Z dedykacją dla Ciebie, już bez folii :D

Temp. zasilania dalej 33st.C pomimo zapodanej 35 a to już prawie 2h i kiedy toto ma u mnie taktowac? Jak cwu nie było jeszcze grzane :D

 

a066db5dbe1b326dmed.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe stwierdzenie; ( cuda na kiju) Ty takie cuda opowiadałeś 02.lutego na forum (pompy ciepła--zużycie energii ) post. #11993

Cyt. Styczeń

 

CO + Cwu - 100 kWh Toż to twój wpis.

 

Widać , że nie czytasz tak dokładnie , nie wiesz co było tam dzień wcześniej . A ten wpis skoro jeszcze jest potwierdził tylko to co mówiłem .

 

Edit

 

Bo reszta została wykasowana i nie tylko moje wpisy . Trzeba być na bieżąco.. wtedy można ( o ile się zdąży :) ) przeczytać spoooro więcej prawdziwych informacji w gąszczu bzdur .

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać , że nie czytasz tak dokładnie , nie wiesz co było tam dzień wcześniej . A ten wpis skoro jeszcze jest potwierdził tylko to co mówiłem .

 

OK Wielu czytało. Skoro za miesiąc było 100kWh to dzień wcześniej było =96,66kWh. Głupio ale się stało. Nie pisał bym wcale lecz innych umiesz ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam kolegę Bobrow

Mam pytanie -jak zakładałeś PC to czy twój instalator na podstawie przekazanych mu danych budynku tj. ( ilość okien, temp. zasilania metrażu itd.)

wyliczył ci ile zużyje na rok PC . Jeżeli tak, to jak się to ma do realnych ?

To nie instalator powinien wiedzieć tylko Ty,instalator nie będzie płacił Twoich rachunków, chyba, że masz z nim taką umowę to luzik. Podaj mu nr konta...

Ty jako zainteresowany powinieneś wiedzieć ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie. Jak to olewasz to nie wymagaj od innego, że Ci coś realnego przekaże.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Wielu czytało. Skoro za miesiąc było 100kWh to dzień wcześniej było =96,66kWh. Głupio ale się stało. Nie pisał bym wcale lecz innych umiesz ustawiać.

 

heh .... o i tu się mylisz . ja od roku nie podaje swojego licznika bo po co . wiadomo ile każda PC pobiera min i max ( można sprawdzić w DTR ) - prosta sprawa . różnice tylko i wyłącznie w zapotrzebowaniu budynku , sposobu grzania domu i CWU , temperatury komfortowej , i jeszcze parę rzeczy indywidualnych ustawień właściciela . Nic więcej .

 

A rozmowa była o podawaniu przekłamanych wartości z oryginalnych sterowników pewnych PC. To zostało usunięte ! więc wpisałem mój błędny ( zaniżony ! ) odczyt i jak widać ten bubel wisi dalej .

 

 

Teraz już chyba rozumiesz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać , że nie czytasz tak dokładnie , nie wiesz co było tam dzień wcześniej . A ten wpis skoro jeszcze jest potwierdził tylko to co mówiłem .

 

Edit

 

Bo reszta została wykasowana i nie tylko moje wpisy . Trzeba być na bieżąco.. wtedy można ( o ile się zdąży :) ) przeczytać spoooro więcej prawdziwych informacji w gąszczu bzdur .

 

To prawdę skasowałeś? Dobra nie zaśmiecam lecz pisz rozsądnie . Jesteś mało wiarygodny, a ja odniosłem się do tego co było napisane ,tak jak inny forumowicz zwrócił ci uwagę że pewnie brakuje przy tych 100kWh jeszcze jednego zera. Jak się pisze głupoty to trzeba kasować .TYLE MAM DO POWIEDZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
heh .... o i tu się mylisz . ja od roku nie podaje swojego licznika bo po co . wiadomo ile każda PC pobiera min i max ( można sprawdzić w DTR ) - prosta sprawa . różnice tylko i wyłącznie w zapotrzebowaniu budynku , sposobu grzania domu i CWU , temperatury komfortowej , i jeszcze parę rzeczy indywidualnych ustawień właściciela . Nic więcej .

 

A rozmowa była o podawaniu przekłamanych wartości z oryginalnych sterowników pewnych PC. To zostało usunięte ! więc wpisałem mój błędny ( zaniżony ! ) odczyt i jak widać ten bubel wisi dalej .

 

 

Teraz już chyba rozumiesz ....

Ja nie mam z tym skrupułów, nie wiem czego się wstydzisz.

Mój licznik od początku założenia czyli od 2013r i od 0kWk pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie instalator powinien wiedzieć tylko Ty,instalator nie będzie płacił Twoich rachunków, chyba, że masz z nim taką umowę to luzik. Podaj mu nr konta...

Ty jako zainteresowany powinieneś wiedzieć ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie. Jak to olewasz to nie wymagaj od innego, że Ci coś realnego przekaże.

 

Dzięki . Chodzi o to że ja doskonale wiem naście lat na węglu ,a od 4 lat na grzałkach. Szkoda że kolega mnie nie docenia. Chodziło mi o to że mam ofertę i podali mi zużycie , ja wiem swoje skoro jadę z COP=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Bobrow

Mam pytanie -jak zakładałeś PC to czy twój instalator na podstawie przekazanych mu danych budynku tj. ( ilość okien, temp. zasilania metrażu itd.)

wyliczył ci ile zużyje na rok PC . Jeżeli tak, to jak się to ma do realnych ?

 

Hej,

jak zwykle zrobiłem po swojemu...

Prawie pół roku gryzłem temat o PC-sam dobrałem PC i zaprojektowałem system.

Dopiero potem szukałem instalatora, który zrobił jak chciałem...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh .... o i tu się mylisz . ja od roku nie podaje swojego licznika bo po co . wiadomo ile każda PC pobiera min i max ( można sprawdzić w DTR ) - prosta sprawa . różnice tylko i wyłącznie w zapotrzebowaniu budynku , sposobu grzania domu i CWU , temperatury komfortowej , i jeszcze parę rzeczy indywidualnych ustawień właściciela . Nic więcej .

 

A rozmowa była o podawaniu przekłamanych wartości z oryginalnych sterowników pewnych PC. To zostało usunięte ! więc wpisałem mój błędny ( zaniżony ! ) odczyt i jak widać ten bubel wisi dalej .

 

 

Teraz już chyba rozumiesz ....

 

Dobra nie zamierzam drążyć . Wyglądało to inaczej. Ja to wiem i ty też. Czasem lepiej przyznać się do błędu i o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki . Chodzi o to że ja doskonale wiem naście lat na węglu ,a od 4 lat na grzałkach. Szkoda że kolega mnie nie docenia. Chodziło mi o to że mam ofertę i podali mi zużycie , ja wiem swoje skoro jadę z COP=1.

OZC prawdę Ci powie o wszystkim.

Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji i inwestycji.

Jak jedziesz z COP1 to przy pompie podziel to na 3. I będzie gites.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...