Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

To prawdę skasowałeś? Dobra nie zaśmiecam lecz pisz rozsądnie . Jesteś mało wiarygodny, a ja odniosłem się do tego co było napisane ,tak jak inny forumowicz zwrócił ci uwagę że pewnie brakuje przy tych 100kWh jeszcze jednego zera. Jak się pisze głupoty to trzeba kasować .TYLE MAM DO POWIEDZENIA.

 

 

ten wpis jest mega mało wiarygodny jak każdy jeden wpis który opiera się na wartościach spisanych z oryginalnych sterowników montowanych w wiadomych PC . Co najmniej pod-licznik prawdę ci powie :)

 

A skasowały dobre duszki :) nie ja!

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC prawdę Ci powie o wszystkim.

Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji.

 

Dalej nie rozumiesz JA WIEM ILE IDZIE i nie potrzebuję OZC zapitala na grzałkach i wiem ile tych kWh idzie mi na rok. Wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dalej nie rozumiesz JA WIEM ILE IDZIE i nie potrzebuję OZC zapitala na grzałkach i wiem ile tych kWh idzie mi na rok. Wszystko jasne.

To podziel to na 3 czyli na COP. Nie wiem w czym masz dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC prawdę Ci powie o wszystkim.

Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji i inwestycji.

Jak jedziesz z COP1 to przy pompie podziel to na 3. I będzie gites.

 

Tak też zrobiłem .Podzieliłem na 3. Dobra chciałem wiedzieć tylko czy mieliście takie wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak też zrobiłem .Podzieliłem na 3. Dobra chciałem wiedzieć tylko czy mieliście takie wyliczenia.

No nie ma innej opcji. Średnioroczny COP powietrznej to ok. 3

Ja miałem inne wyliczenia, z odwrotnej strony, że tak powiem bo od początku chciałem grzać prądem, zapotrzebowanie domu wyszło na poziomie 5600kWh + do tego ok. 4000kWh na cwu czyli w sumie 9600kWh.

I te 9600kWh była podstawą czy wejść w w prąd czy w pompę.

Wypadło na pompę i jak w mordę strzelił 9600/3=3200kWh

I te 3200kWh jest średnią na przestrzeni 7 lat :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma innej opcji. Średnioroczny COP powietrznej to ok. 3

Ja miałem inne wyliczenia, z odwrotnej strony, że tak powiem bo od początku chciałem grzać prądem, zapotrzebowanie domu wyszło na poziomie 5600kWh + do tego ok. 4000kWh na cwu czyli w sumie 9600kWh.

I te 9600kWh była podstawą czy wejść w w prąd czy w pompę.

Wypadło na pompę i jak w mordę strzelił 9600/3=3200kWh

 

To by się zgadzało mam 220m2 3200kWh to łyknął dom jak było (-15) za miesiąć. HA HA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ocho, coś dla zatwardzialych spiskowcow twierdzacych, że mój parowóz w takim skromnym domu musi taktowac :)

Godz. 0:20 i dalej temp zasilania 33st.C i daleko jej do zadanej 35st.C. :) i ciągle jeszcze bez grzania cwu.

 

Inaczej, jeśli jest odpowiedni dom i odpowiednia wylewka, pompa ciepła, nawet niewiem jakby była przewymiarowana, nie ma prawa taktowac..

02ae30a7a3bb451bmed.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe stwierdzenie; ( cuda na kiju) Ty takie cuda opowiadałeś 02.lutego na forum (pompy ciepła--zużycie energii ) post. #11993

Cyt. Styczeń

CO + Cwu - 100 kWh Toż to twój wpis.

 

I takie same cuda powtórzył w tym miesiącu, czyli łàcznie za 2 ostatnie m-c służył na co i CWU 200 kWh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh .... o i tu się mylisz . ja od roku nie podaje swojego licznika bo po co . wiadomo ile każda PC pobiera min i max ( można sprawdzić w DTR ) - prosta sprawa . różnice tylko i wyłącznie w zapotrzebowaniu budynku , sposobu grzania domu i CWU , temperatury komfortowej , i jeszcze parę rzeczy indywidualnych ustawień właściciela . Nic więcej .

 

A rozmowa była o podawaniu przekłamanych wartości z oryginalnych sterowników pewnych PC. To zostało usunięte ! więc wpisałem mój błędny ( zaniżony ! ) odczyt i jak widać ten bubel wisi dalej .

 

 

Teraz już chyba rozumiesz ....

 

Kolego, ta rozmowa, nie wynikała z przekłamania sterowników PV Panasonik, tylko z tego, że podałeś zużycie energii na co i CWU za m-c grudzień 100kW, gdy wszyscy chcieli Ci uświadomić, że to cuda, ty dalej obstawałeś przy swoim, jakbyś chciał się pochwalić, jaki to nie masz ciepły dom.

Żeby, było śmiesznie w tym miesiącu podałeś ponownie taki sam wynik 100kWh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho, coś dla zatwardzialych spiskowcow twierdzacych, że mój parowóz w takim skromnym domu musi taktowac :)

Godz. 0:20 i dalej temp zasilania 33st.C i daleko jej do zadanej 35st.C. :) i ciągle jeszcze bez grzania cwu.

 

Inaczej, jeśli jest odpowiedni dom i odpowiednia wylewka, pompa ciepła, nawet niewiem jakby była przewymiarowana, nie ma prawa taktowac..

 

To ustaw temperaturę zasilania na pompie np. 28 stopni albo włącz grzanie ciągłe i zdaj relacje czy dalej nie taktuje ;)

Bo raczej w dobrze ocieplonym domu starczy temperatura zasilania 26-30 stopnie ...

 

A tak serio grzejąc do 35 stopni czasowo nie ma szansy aby beton nagrzał się do takiej temperatury więc pompa cały czas pracuje na dużej mocy , więc ciężko aby taktowała ...

 

U mnie próbowałem też grzać czasowo przy 35 stopniach ale zużycie energii od razu spore i po zakończeniu grzania czasowego temperatura dalej rosła i było zbyt ciepło.

 

Osobiście też staram się grzać głównie w II taryfie , ale u nas dodatkowo temperaturę pilnuje termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw temperaturę zasilania na pompie np. 28 stopni albo włącz grzanie ciągłe i zdaj relacje czy dalej nie taktuje ;)

Bo raczej w dobrze ocieplonym domu starczy temperatura zasilania 26-30 stopnie ...

 

 

Co do temperatur 26---30*C to bym obstawiał że dla podłogówki wystarcza. Ocieplenie to to inna sprawa. Ma wpływ lecz na zapotrzebowanie cieplne budynku. Czym lepsze ( bez przesady) to tych kWh/rok mniej.

Podsumowując ; w dobrze ocielonym budynku grzejąc o temp. 26--30*C wystarczy12h/doba w innym trzeba z tą samą temp. grzać np. 16h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegę ,,toommm,, bo temat o zużyciu energii w m-c grudniu nie dotyczył kolegi , tylko innego użytkownika.

 

 

Mnie nie przepraszaj , to forum jest z " przymrużeniem oka " więc pełen luz .... Tu dopiero zaczną się cuda przed sezonem kiedy maszyneria sprzedaży wejdzie w apogeum ... kolega voymar tylko musi zakumać o co tu chodzi :) ...... albo się odkryje ...

 

A propo temperatur zasilania . U mnie wystarczy zasilanie 27-28 stopni , choć drażni mnie ta ikonka grzałki przy defroście ( temp. powrotu poniżej 27 stopni ) ale znowu za gorąco też nie dobrze . Trzeba wybrać mniejsze " zło "

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przepraszaj , to forum jest z " przymrużeniem oka " więc pełen luz .... Tu dopiero zaczną się cuda przed sezonem kiedy maszyneria sprzedaży wejdzie w apogeum ... kolega voymar tylko musi zakumać o co tu chodzi :) ...... albo się odkryje ...

 

A propo temperatur zasilania . U mnie wystarczy zasilanie 27-28 stopni , choć drażni mnie ta ikonka grzałki przy defroście ( temp. powrotu poniżej 27 stopni ) ale znowu za gorąco też nie dobrze . Trzeba wybrać mniejsze " zło "

 

O co ci chodzi? Masz problem to postaramy się rozwiązać. Na pewno nie myślał bym o pompie mając zużycie 100kWh/miesiąc. ,a tym bardziej 9kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi? Na pewno nie myślał bym o pompie mając zużycie 100kWh/miesiąc. ,a tym bardziej 9kW

 

No 9 kw przy zużyciu 3200kwh na miesiąc( tak jak podałeś ) przy temp -15 stopni to nie wiem ... może t-cap 12 kw 24/7 obskoczy . Trzeba by policzyć - Ale po co ci PC jak masz kable ( przepraszam nie kable a picuch elektryczny ) , jakaś fotowoltanika w rozbudowie , szukasz zbytu , potwierdzenia słuszności decyzji czy jak . Tu co jakiś czas taki ktoś się pojawia ni z gruchy ni z pietruchy .

 

Ja tez bym nie myślał o PC przy 100 kWh miesięcznie .... ale mój sterownik oryginalnie montowany ( i jakieś 99 % tej produkcji ) tak chyba myśli , a nawet wskazuje !

 

Czy ja mam problem ? nie ja nie mam , mam podlicznik :)

 

edit

Ale racja , mogłem kupić mniejszą PC ( chodzi o moc ) ale gdy szukałem akurat forumowe trendy były takie a nie inne .

Arturo ma t-capa też w małym ciepłym domku , ale on ma potężny bufor który sporo pobiera później oddaje , ja mam dużo mniejszy od niego , ale też nie standardowy ( inna technologia budowy ) on może jechać wysokim parametrem u mnie się nie da , muszę jechać nisko .

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi? Masz problem to postaramy się rozwiązać.

 

Chyba , że mówisz o technicznym problemie PC , ale też nie mam ... Ale pisząc " postaramy " chyba nie masz na myśli siebie .... bo nie jesteś użytkownikiem takiej zabawki , więc i wiedza , doświadczenie żadne , znikome , zerowe , .... chyba że się odkryjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 9 kw przy zużyciu 3200kwh na miesiąc przy temp -15 stopni to nie wiem ... może t-cap 12 kw 24/7 obskoczy . Trzeba by policzyć - Ale po co ci PC jak masz kable , jakaś fotowoltanika w rozbudowie , szukasz zbytu , potwierdzenia słuszności decyzji czy jak . Tu co jakiś czas taki ktoś się pojawia ni z gruchy ni z pietruchy .

 

Ja tez bym nie myślał o PC przy 100 kWh miesięcznie .... ale mój sterownik oryginalnie montowany ( i jakieś 99 % tej produkcji ) tak chyba myśli , a nawet wskazuje !

 

Czy ja mam problem ? nie ja nie mam , mam podlicznik :)

 

To go sprawdź-- ten podlicznik ,proponuję popatrzeć na ten z ZE

Na tych forach siedzę 5 lat (PV jak i PC )

Co do mojego zużycia to ci G-----o do tego podaję bo chcę i ja za to płacę.

9kW ---według ciebie nie da rady? Zapewniam że da. Na pewno jak by był potrzebny T-Cap 12kW to by taki był. Będzie 9kW.

3200kWh fakt dużo jak się patrzy na COP=1 jak przy grzałkach. Sporo osób ma na PC 1/3 tego ale ty tego nie wiesz.

Gdzie napisałem że mam kable?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...