Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Z gazem na grzejnikach jest dość ciekawie- w większości domów , w których byłem jest dla mnie po prostu za zimno...

PC działa prawie cały czas , piecyk gazowy ludziska mają tendencję do pracy on/off (bo np duża moc).

No i jeszcze kwestia fotowoltaiki -jeśli jest rozsądny zwrot ,to PC przygniata gazik...Tak jest , co by nie krzyczeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, w starym domu z grzejnikami nigdy w życiu nie rzuciłbym się na pompę ciepła mając gaz ziemny. Jakbym nie miał gazu to bym go zrobił w postaci zbiornika.

Tak mówi kalkulator i zdrowy rozsądek.

Już miałem się nie odzywać, no ale tu znowu pojechałeś i powielasz stereotypy.

Gdy były zimy, to i owszem, było po kolei, od kosztów najmniejsze -największe

pompa ciepła woda powietrze

gaz ziemny

pompa powietrze woda

Ale w tych zimach co mamy obecnie to czy pompa WP czy PW to nie ma nawet porównania, pompa wyjdzie taniej od gazu i nie ma znaczenia czy podłoga czy grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo- a znasz kogoś z 200m2 chałupą i 10cm styro i temp ok 23st na gazie ?

Bo ja znam- 7-8 tysi rok...

To może lepiej uświadamiać takich gostkow, że taniej im wyjdzie zaizolowac chalupe niż kupić za duża kasę namiastkę tańszych rachunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej uświadamiać takich gostkow, że taniej im wyjdzie zaizolowac chalupe niż kupić za duża kasę namiastkę tańszych rachunków?

 

No tak- podstawowe 10cm styro na ścianie , elewacja zrobiona...

Nie mówimy tu o stodołach - zysk roczny po dociepleniu z 10cm do 15-20cm to parę stów, a ile będzie kosztować ta modernizacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stala sobie pare godzin i niezauwazylem zeby ani na sekunde zalaczyla grzalki pomocnicze.

Ma w jednostce zewnetrznej grzalke karteru i to ona sobie podgrzewa a nie grzalka pomocnicza

 

Czyli grzałkę masz włączoną? To o czym mówimy? Chodziło o to że ty przekonujesz że grzałka jest niepotrzebna jak w DTR PC jest że do defrostu używa grzałki jak woda jest .< 27*C Wymądrzasz się lecz grzałka jak ją zwał tak zwał czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sa zabezpieczenia to nie ma opcij na zamrozenie sprezarki podczas defrosytu najwyzej go zatrzyma i tyle

 

Tak właśnie zatrzyma i się PC nie włączy. A później wejdziesz na forum i będziesz pytał że ci się pompa nie włączyła o zadanej godz. i w domu zimno.

Ale twoje na wierzchu ,bo masz PC tylko mało o nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bobrow napisał że z butli?

Znów niepotrzebnie zaczepiasz i robisz problem ( twoje naj)

 

Cytat Napisał codix Zobacz post

Ochocho jeszcze z butli no to poszedl po calosci

Gdzie bobrow napisał że z butli?

Znów niepotrzebnie zaczepiasz i robisz problem ( twoje naj)

 

Odpowiedź ,,codix,, nie tyczyła się waszego rozważania, tylko była odpowiedzią dla ,,Arturo72,, odnośnie, że wg. ,,Arturo72,, gaz z butli wychodzi taniej od pompy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Odpowiedź ,,codix,, nie tyczyła się waszego rozważania, tylko była odpowiedzią dla ,,Arturo72,, odnośnie, że wg. ,,Arturo72,, gaz z butli wychodzi taniej od pompy PC.

Przy grzejnikach i grzaniu całodobowy i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 % podawanych wskazań jest właśnie z oryginalnych sterowników . Więc prawie wszystko mija się tam z rzeczywistością . Tak jak Twoje uzyski . Proponuje Ci zmienić kierunek myślenia .

 

 

 

A jeszcze jedno , na koniec lutego wpisze około 80 kWh bo więcej nie wskaże sterownik ..... chyba sobie włosy wydrzesz a mnie zlinczujesz heh

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 % podawanych wskazań jest właśnie z oryginalnych sterowników . Więc prawie wszystko mija się tam z rzeczywistością . Tak jak Twoje uzyski . Proponuje Ci zmienić kierunek myślenia .

 

Czuje się atakowany przez Ciebie . Czy ktoś z moderatorów to czyta ???

 

A jeszcze jedno , na koniec lutego wpisze około 80 kWh bo więcej nie wskaże sterownik ..... chyba sobie włosy wydrzesz a mnie zlinczujesz heh

 

Raczej ludzie co podają w stopce opłaty roczne za CO+CWU podają prawdę wraz z wydanymi PLN . Dobrym przykładem jest bobrow.

Moim zdaniem już to pisałem jak chcesz być wiarygodny i szanowany to podaj np. zużycie ze sterownika PC= 2000kWh a z podlicznika lub licznika 4000kWh

Nie wiem kogo oszukujesz ( nie tyczy się bezpośrednio do ciebie ) chodzi mi o to kogo takimi wynikami nieprawidłowymi chcecie oszukać tylko samych siebie.

To samo z COP.

Co do moich uzysków nie wiem o co chodzi. ? Wytłumacz a z chęcią odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kWh podałeś . Ze dzięki temu forum zbudowałeś właśnie taki dom

 

Wiesz co . Naucz się czytać ze zrozumieniem , i zapamiętuj to co przeczytasz jak już chcesz cytować

Powiedziałem że kupiłem taką PC dzięki temu forum a wybudowanie mojego domu nigdy nie było jakimkolwiek tematem ani bazą do rozmowy ani tu ani na żadnym innym forum .

 

I ja mam to tobie tłumaczyć jeszcze raz , ?? kim ty jesteś ???

 

Gdzie jest moderacja w tym wątku , potraficie moje normalne posty kasować , prowokacje zostawiać , i tolerujecie takich ludzi jak ten gość - voymar ??

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie te nieporozumienia słowne 100 czy 1000 każdy wie o co chodzi i co jest realne pytanie jak myślici czy zlikwidowanie bojlera - sprzęgła w moim domu zmniejszy zużycie kWh czy też nie, pytanie które mnie nurtuje już od kilku miesięcy, pomóżcie.

 

Chłopaki zaraz na pewno Ci doradzą , ja nawet nie wiem czy to wpływa na rachunek , nigdy sprzęgła nie miałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie te nieporozumienia słowne 100 czy 1000 każdy wie o co chodzi i co jest realne pytanie jak myślici czy zlikwidowanie bojlera - sprzęgła w moim domu zmniejszy zużycie kWh czy też nie, pytanie które mnie nurtuje już od kilku miesięcy, pomóżcie.

 

Tego, czy zlikwidować, czy nie, to Ci raczej nikt nie powie.

Jeśli masz, wystarczający zład wody, czyli tak jak u mnie powyżej 120l, oraz odpowiedni przepływ, czyli gdzieś powyżej 17l/min, to to sprzęgło, raczej jest niepotrzebne, ale w innym wypadku raczej jest potrzebne, a przecież twój instalator, który to zamontował miał o tym pojęcie.

Ten bojler, jak to zlikwidujesz, to i tak Ci wiele energii nie zaoszczędzi, bo zapotrzebowanie zależy od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...