Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
jak myślici czy zlikwidowanie bojlera - sprzęgła w moim domu zmniejszy zużycie kWh czy też nie, pytanie które mnie nurtuje już od kilku miesięcy, pomóżcie.

Jeśli nie masz instalacji mieszanej to instalacja bufora, sprzęgła była błędem i wyrzuceniem kasy w błoto z punktu Twojego widzenia, z punktu widzenia instalatora, ta kasa była wrzuceniem mu do kieszeni :)

Każdy pośredni odbiornik między rozdzielaczem a odbiornikiem ciepła jest stratą kWh. Mniejszą stratą niż to co wpakowales w dodatkowe sprzety także luzik.

Na ile tracisz tych kWh nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć i chyba nikt nie odpowie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za moją wypowiedź bo może być troszkę zmieszaną z łódką bols ale jak patrzę I obserwuję to z bojler wypływa w co już ok. 2.5 stopnia mniej i chyba zaryzykuję tzn. Poproszę instalatora z Krakowa który mi od razu mówił że by nie zastosował bojler o jego wypie.dolenie i będę wraz informował o skutkach przedsięwzięcia pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sorki za moją wypowiedź bo może być troszkę zmieszaną z łódką bols ale jak patrzę I obserwuję to z bojler wypływa w co już ok. 2.5 stopnia mniej i chyba zaryzykuję tzn. Poproszę instalatora z Krakowa który mi od razu mówił że by nie zastosował bojler o jego wypie.dolenie i będę wraz informował o skutkach przedsięwzięcia pzdr

Czyli wg mnie masz sp... instalację.

No cóz.

Każdy jest kowalem własnego życia...

Forum? Za kasę wpłacona za reklamę można mówić i wmawiać ludziom najgorsze brednie...bez żadnych konsekwencji

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już ponad 6 miesięcy ,a ja ciągle mam powietrze w obiegu CWU....

 

Być może nie słychać tego przy normalnym przypływie ( przy grzaniu CWU przepływ nie przekracza 20l/min) ,ale gdy ręcznie w menu serwisowym najpierw przestawię zawór trójdrożny na CWU a później włącze pompę ( i wtedy jest 52l/min) słychać normalnie bulgoty ,a po chwili powietrze to przechodzi do pompy i objegówka zaczyna charakterystycznie harczeć...

W ten sposób powiedzmy ,że to się odpowietrza i po 10 minutach już wszystko jest cichutko , ale za tydzień znowu jet to samo. (Być może normalny użytkownik by tego nie zauważył , ale ja jak już to wyłapałem to nie odpuszczam).

Ciśnienie w instalacji lekko poniżej 2bar przy wyłączonej objegówce( powinno być normalnie dużo niżej , ale @bobrow twierdził ,że podniesienie ciśnienia u niego pomogło). Ciśnienie nie spada(no może nieznacznie za sprawą upuszczania tego gazu przez odpowietrzacz) i nic nie było dolewane. Teoretycznie mogłoby być zjawisko zaciągania powietrza ,ale przy takim ciśnieniu myślę ,że również byłby wyciek....

 

Nie zanotowałem nic przy objegu CO , tam powietrza w ogóle nie ma , a jak się przełączy na CWU to się pojawia.

Do wody dodany jest inhibitor ( ponieważ zwykła z sieci zaczęła żółknąć). Instalacja zrobiona jest na rurach PEX ( podłogówka i doprowadzenia do rozdzielaczy) , rurach miedzianych ( wyprowadzenie z pompy ciepła ) , jest dodatkowo sprzędło hydrauliczne ( tu zwykła stal)i naczynie przeponowe ( pewnie też zwykła stal) , zbiornik CWU i jej wężownica z nierdzewki .

Zdjęcie objegu CWU poniżej ,mam nadzieję ,że wszystko widać .

Pytanie skąd może być to powietrze ? Czy to wyższa temperatura w zbiorniku powoduje wciąż wydostawanie się powietrza z wody ?

 

 

20200209_093210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz automatyczne odpowietrzniki (ja mam na obiegu cwu no i ten w pompie i w najwyzszym miejcu instalacji)

Moze sproboj odpowietrzyc caly uklad a potem je pozamykaj na amen moze jak tak zarzucisz taki przeplyw na obieg cwu to moze zaciagnie przez ten odpowietrznik bo przez niego woda nie wyleci ale w druga strone jest w stanie przepuscic .

Albo jeszcze gdzies z podlogowki wylatuje tylko jak spokojnie chodzi to nieslychac a gdzies sie zbiera pęcherz a potem jak dasz taki przeplyw to go pchnie.

Niewiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest automatyczny odpowietrznik na sprzęgle ( to czarne w tle) , jak i w najwyższym punkcie CWU ( na samej górze zdjęcia).

Na CWU miałem zwykły odpowietrznik na śrubokręt , ale codziennie upuszczałem z niego powietrze , więc stwierdziłem ,że zamontuje automatyczny .

Więc na pewno nie odpowietrznik , bo był zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co . Naucz się czytać ze zrozumieniem , i zapamiętuj to co przeczytasz jak już chcesz cytować

Powiedziałem że kupiłem taką PC dzięki temu forum a wybudowanie mojego domu nigdy nie było jakimkolwiek tematem ani bazą do rozmowy ani tu ani na żadnym innym forum .

 

I ja mam to tobie tłumaczyć jeszcze raz , ?? kim ty jesteś ???

 

Gdzie jest moderacja w tym wątku , potraficie moje normalne posty kasować , prowokacje zostawiać , i tolerujecie takich ludzi jak ten gość - voymar ??

 

OK źródło ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę niech mi ktoś wytłumaczy co znaczy że pompa się traktuje???

 

Taktuje - włącza się i wyłącza.

1. Za mały zwlad wody/ odbiór ciepła

2. Za duża moc pompy ciepła

3. Za mała temperatura zasilania

 

PC narażona na taktowanie w okresach cieplejszych szczególnie gdy przewymiarowana.

Edytowane przez slimakfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie za wolny ?mało odbiera , temperatura rośnie , dochodzi do zadanej i STOP ?

Dochodzi szybko do zadanej i STOP, temperatura powrotu szybko się wychladza i znowu START, dochodzi szybko do zadanej i STOP. I tak cyklicznie i to jest taktowanie.

U niektórych widzę ten cykl powtarza się co niecala godzinę u innych co dwie godziny ale dla mnie to jest taktowanie, niezbyt zalecane.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktuje - włącza się i wyłącza.

1. Za mały zwlad wody/ odbiór ciepła

2. Za duża moc pompy ciepła

3. Za mała temperatura zasilania

 

PC narażona na taktowanie w okresach cieplejszych szczególnie gdy przewymiarowana.

 

Ja mam przewymiarowana pompę podobno ale zauważyłem że jak temperatura dojdzie do zadanej to pompa chodzi na wolnych obrotach ale się nie wylancza np wtedy zasilanie 32 acpowrot 28 I sprężarka wtedy chodzi na 24-25 hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...