Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

I co wymysliles cos?

Dlaczego ta praca od 23 do 3 taka poszarpana?

Tak jak pisze @agb ,to defrosty. W piątek pompa przez dzień nie pracowała (a raczej pracowała przez 2h wg taryfy G12W) ,więc w nocy pracowała na full ,a że warunki niesprzyjające to defrost częściej niż godzina. W sobotę natomiast już włączona na cały dzień.

W tym czasie grzała dwa razy zbiornik i się nie wyłączyła .Dopiero w niedzielę po 6 po zagrzaniu zbiornika,a wyłączyła się dlatego,że w domu już było bardzo nagrzane.

 

Sposób jest ,prosty, jak już jest osiągnięta temperatura zbiornika wymuszamy defrost ,i albo obniżamy ustawiona temperaturę w zbiorniku,albo zmieniamy tryb na grzanie.Sprezarka zwolni pompa przełączy tryb na grzanie ,ale defrost się niestety zrobi( zależy w którym momencie przerzucimy to defrost zrobi się albo że zbiornika albo z podłogi).

Nie wiem czy jest aż nadto potrzeba takiego działania,ale dla pochwalenia się mam 234godziny pracy ,a ilość wł_wył to 92. W ten sposób ten stosunek można jeszcze powiększyć.

(Godzin pracy mialem dużo więcej ,ale z miesiąc temu bawiąc się w przywracanie ustawień fabrycznych sobie je niechcący skasowałem)

 

Ręcznie może być problem,ale przy pomocy HeishaMon jest to łatwe do zautomatyzowania.

 

A co do tacki ,to wydaje się być wystarczające podprowadzenie pod ten duży otwór pod jednostka zewnętrzna rurki ,a w resztę otworków włożyć silikon,co by z nich nie kapało podczas defrostu.

Ja mam podstawiona pod ten otwór rurkę kanalizacyjna 40mm ,ktora jest dodatkowo ocieplona otulina do rur. Rura ta wchodzi pionowo w fundament ,i jest wkopana na 1,20 cm (granica przemarzania)

.Na tej głębokości podłączona jest rura rozsaczajaca (długości 4m). W ten sposób rurka ta nie zamarznie,bo ciepło z gruntu idzie po niej do góry.

W poprzednim roku było ok.

Jeśli chciałbyś dać tackę to uważam,że od razu trzeba do niej grzałkę (bo ciepło z defrostu jednostki zewnętrznej do niej nie dotrze i woda na niej zamarznie przy dużych mrozach)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie

Wył-Wł: 2012

Czas pracy: 2397h

 

Coś chyba nie za dobrze. Chyba muszę ją w końcu jakoś zaprogramować.

Jakie są typowe poprawne wartości (relacje) tych parametrów?

 

Masz super. Relacja 1:1 jest uznawana za poprawną. Jeśli załączenie średnio trwa mniej niż godzinę to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIG -pomysł z odprowadzeniem bardzo dobry , nawet nie potrzeba ocieplać tej rury fi 40 ponieważ jest pionowo w dół i woda i tak nie zamarznie bo jej tam nie ma. Co do zalepiania małych otworków to kwestia sprawdzenia bo właśnie tam może dojść do zmrożenia . Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tacy ociekowej pod całą jednostką zachowując spadki. ( taca nie płaska tylko w kształcie stożka ,no nie tak dosadnie stożka lecz prostokąt z niewielkim kątem) ---taki odwrócony dach kopertowy---Na środku otwór pod rurę np. fi 50 lub fi 75 i odpływ pionowy tak jak zrobiłeś .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ś

MIG -pomysł z odprowadzeniem bardzo dobry , nawet nie potrzeba ocieplać tej rury fi 40 ponieważ jest pionowo w dół i woda i tak nie zamarznie bo jej tam nie ma. Co do zalepiania małych otworków to kwestia sprawdzenia bo właśnie tam może dojść do zmrożenia . Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tacy ociekowej pod całą jednostką zachowując spadki. ( taca nie płaska tylko w kształcie stożka ,no nie tak dosadnie stożka lecz prostokąt z niewielkim kątem) ---taki odwrócony dach kopertowy---Na środku otwór pod rurę np. fi 50 lub fi 75 i odpływ pionowy tak jak zrobiłeś .

 

Tylko , czy jest sens , skoro już to co jest działa jak tacka ( tylko trochę dziurawa ,dlatego silikon) i ma nawet przetłoczenia , aby ta woda ładnie spływała. Koledzy wcześniej tak robili , i wydaje mi się ,że w zupełności starczało, odprowadzanie skroplin wystarczające a ciepło z defrostu wystarcza na to ,żeby woda całkowicie spłynęła ( dla zewnętrznej tacy już bym grzałkę rekomendował).

Być może jak ktoś tu napisze ,że to nie wystarczyło , to zmienę zdanie , ale nic się nie zanosi ,aby mrozy poniżej 20 stopni wróciły....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi instalator powiedział, że można odkręcić osłonę wentylatora i ułożyć na dnie kabel grzewczy. Wtedy nic nie zamarznie. Problem w tym, że wszystkie kable jakie znalazłem wg opisu włączają się przy +3C, a wyłączają przy +12, czy nawet +15C.

 

Taki powinien wystarczyć , jakbyś miał go podłączyć do specjalnego konektora CN-HT2 pod grzałkę , i uruchomić w menu pompy.

Wtedy grzałka jest sterowana przez pompę ,

U mnie w tym konektorze jest nawet wtyczka do wykorzystania , tylko wsadzić w nią piny i można uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi instalator powiedział, że można odkręcić osłonę wentylatora i ułożyć na dnie kabel grzewczy. Wtedy nic nie zamarznie. Problem w tym, że wszystkie kable jakie znalazłem wg opisu włączają się przy +3C, a wyłączają przy +12, czy nawet +15C.

 

Możliwości jest naście .Chodzi o dobry tani sposób. Co do kabli to ty decydujesz w jakich temperaturach ma się załączać. Chyba logiczne i zarazem niepotrzebne jest aby kable załączały się w dodatnich temp. Tak że jak kable to proste sterowanie i działają w minusowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest naście .Chodzi o dobry tani sposób. Co do kabli to ty decydujesz w jakich temperaturach ma się załączać. Chyba logiczne i zarazem niepotrzebne jest aby kable załączały się w dodatnich temp. Tak że jak kable to proste sterowanie i działają w minusowych.

Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.

 

Taki powinien wystarczyć , jakbyś miał go podłączyć do specjalnego konektora CN-HT2 pod grzałkę , i uruchomić w menu pompy.

Wtedy grzałka jest sterowana przez pompę ,

U mnie w tym konektorze jest nawet wtyczka do wykorzystania , tylko wsadzić w nią piny i można uruchamiać.

 

Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.

 

 

 

Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo" ;)

 

Ja tak właśnie zrobiłem jak pisze MIG25: swój kabel grzewczy podpiąłem do płyty głównej jedn. zewn. (wejście CN-HT2), dla separacji dodatkowo podłączyłem przy przekaźnik. Kabel leży na spodzie i wychodzi w dół pod pompę w rurce (taką jak odprowadzenie skroplin z klimy). Otwory na spodzie pozatykane silikonem. Kabel grzewczy działa tylko podczas odszraniania (opcja w konfiguracji Base Pan Heater typ A).

 

[ATTACH=CONFIG]440942[/ATTACH]

Edytowane przez redblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.

 

 

 

Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo" ;)

 

Decydujesz to decyduj do końca . Masz wybór tak z kablami ( jak ci są potrzebne) jak i z tacą ociekową . Czy tak trudno pojąć. A niby co się ma opłacać? Chyba jest logiczne że np. firmowe będzie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, w dzien pracuje a w nocy śpię i nie badam tego :)

Dla przypomnienia, grzeje tylko w tanich widelkach 13-15 i 22-6 :)

 

Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc :p

 

A co ja na poprzedniej stronie pisałem ? https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7909847&viewfull=1#post7909847

Masz tam kilka (jak nie kilkanaśCWU , a sprężarka ani razu się nie zatrzymała.... czary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc :p

Sprawdź najpierw jaką ma pompę Artur. U niego przy odszranianiu na CO jest jeden start stop natomiast przy odszranianiu na CWU nie będzie żadnego. Może jeszcze nastąpić przy przejściu z CWU na CO. Z CO na CWU przechodzi płynnie bez zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...