Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nowobudowany musiał spełniać WT2021. W tym UW przegród. Czyli m.in drzwi.

 

No wlasnie tez o tym pomyslalem ze na to moga sie powolywac.

No ale o tym czy spelnia czy nie to czasem nie kierowniik budowy decyduje i sie pod tym podpisuje .Co trzeba certyfikaty pokazywac na drzwi okna styropian welnę itp

 

I chyba jak skonczy przed 2021 to obowiazuja jeszcze stare.

Ale takie jeonowe to i tych starych chyba nie spelnia.

 

Troche to dla mnie dziwne bo jak mamy sciany to nikt nie da certyfikatu na cala sciane tylko najwyzej na styropian i na bloczki i sie liczy wspolczynnik .

To niech na jesionki od wewnatrz przybije 5cm pianki i niech oblicza wspolczynnik ;)

Tak idac to odbioru budynku mu yez nie dadza bo przez te drzwi nie dpelnia WT co na to kierownik?

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownik, to co? Poślini palec, wystawi na wiatr i określi UW drzwi?

 

Mieszasz dwie kwestie. Obowiązujące obecnie WT z wymaganiami programu CT dla nowo budowanych budynków. Dziś budując musisz spełnić obecne WT2017. Jak chcesz pieniądze z CT, to musisz dodatkowo spełnić WT2021 i kierownik nie ma nic do powiedzenia. Poza tym temat o CT jest gdzie indziej i robi się tutaj OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownik, to co? Poślini palec, wystawi na wiatr i określi UW drzwi?

 

Mieszasz dwie kwestie. Obowiązujące obecnie WT z wymaganiami programu CT dla nowo budowanych budynków. Dziś budując musisz spełnić obecne WT2017. Jak chcesz pieniądze z CT, to musisz dodatkowo spełnić WT2021 i kierownik nie ma nic do powiedzenia. Poza tym temat o CT jest gdzie indziej i robi się tutaj OT.

 

Przecież tak samo sie liczy jak dla sciany 5cm drewno+5cm np.welny co za problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dla mnie dziwne bo jak mamy sciany to nikt nie da certyfikatu na cala sciane tylko najwyzej

na styropian i na bloczki i sie liczy wspolczynnik .

To niech na jesionki od wewnatrz przybije 5 cm pianki i niech oblicza wspolczynnik ;)

Tak idac to odbioru budynku mu yez nie dadza bo przez te drzwi nie dpelnia WT co na to kierownik?

Na U przegrody największy wpływ ma ocieplenie;

- jakość,

- grubość,

Kierunek działań dobry + uszczelki drzwiowe,

Obecnie wszystkie przegrody muszą spełniać wymagania norm odnośnie U,

a budynek; warunek EP - zapotrzebowanie na energię pierwotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak samo sie liczy jak dla sciany 5cm drewno+5cm np.welny co za problem

A dla ściany skąd wiesz jak policzyć? Ano stąd, że producent BK/Silki/ceramiki zapłacił za "certyfikat" potwierdzający lambdę i to samo zrobił producent styropianu/wełny.

 

To samo z oknami. Wszyscy wsadzają szyby do profilu z PCV i wszystkim inne U wychodzi.

 

Nie róbmy OT, tłumacząc sobie oczywistości :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna taca ociekowa jednostki zewnętrznej Panasa to jakieś 1500zł.

Macie namiary na coś tańszego co ładnie będzie pasować wymiarami?

 

Pojemnik na zaprawę (gruby elastyczny plastik) +rurka odprowadzająca.

Na plus jest odprowadzanie spod całej pompy, a rurka u mnie idzie na ogród, ale może iść gdzie kto chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik na zaprawę (gruby elastyczny plastik) +rurka odprowadzająca.

Na plus jest odprowadzanie spod całej pompy, a rurka u mnie idzie na ogród, ale może iść gdzie kto chce

 

U mnie jest tak i woda idzie od razu w grunt :-)

[ATTACH=CONFIG]441057[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]441058[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik na zaprawę (gruby elastyczny plastik) +rurka odprowadzająca.

Na plus jest odprowadzanie spod całej pompy, a rurka u mnie idzie na ogród, ale może iść gdzie kto chce

 

Dzięki.

Czyli np. coś takiego - https://foltape.pl/media/152-154.jpg

 

Będzie to dobra alternatywa jak nie znajdę czegoś typu taca.

Jak nie znajdę tacy to wezmę typu wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

O jakiej wy wodzie opowiadacie?

Przez tyle lat nie zaobserwowałem ani żadnej powodzi ani podlania domu ani niczego co jest z tym związane :)

Może mam zatkany odpływ gdzieś w środku albo u mnie tak mocno paruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wy wodzie opowiadacie?

Przez tyle lat nie zaobserwowałem ani żadnej powodzi ani podlania domu ani niczego co jest z tym związane :)

Może mam zatkany odpływ gdzieś w środku albo u mnie tak mocno paruje :D

A może po prostu PC nie działa i faktycznie masz tak jak napisałeś w stopce, że cop1. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A może po prostu PC nie działa i faktycznie masz tak jak napisałeś w stopce, że cop1. ;)

 

A całkiem możliwe bo jak piszecie defrost co godzina i stąd powodzie macie to u mnie musi grzala napierdzielac równo bo u mnie tylko od święta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...