Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A nie uważasz, że ciągle są zadawane te same pytania?

 

Też to zauważyłeś ? :)

 

Po to jest forum aby się czegoś szybko dowiedzieć a nie szukać w archiwum. Poza tym nawet jak znajdę jakąś informację sprzed lat to niekoniecznie jest ona aktualna.

Po prostu nie chce Ci się szukać. I w ten sposób właśnie powstaje to archiwum , ponad 11 tys postów....

 

EDIT : poprawiony błąd ortograficzny

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... To nie pozostaje nic innego tylko zamknąć forum na nowe wpisy bo przecież wszystko zostało powiedziane .... zrobić z tego książkę elektroniczną do czytania .... tylko co na to handlowcy łowiących tu nowych nie zdecydowanych ... ( z kontami wykupionymi , sponsorami )

 

co z chwalącymi się zużyciem .... uzyskami ...... w końcu nikogo te dane nie interesują a nabijają miesięcznie setki postów ( podnoszą tylko samo dowartościowanie )

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając zasilanie i powrót różnica temp na pompie wynosi tylko 5 stopni, a temp zasilania jest wyższa od temp w zasobniku czasem o 1 stopień tylko.

 

A co to za zbiornik jest ? Jaką ma powierzchnię wężownicy ?

Być może jest ona tak mała ,że pompa zjeżdża z mocą ,żeby utrzymać deltę 5 stopni.

Więc jeśli zbiornik nie jest przystosowany do pomp ciepła ,tylko węglowego , to jego grzanie niską temperaturą będzie trwać dłuuugo...

 

U mnie wężownica 4,2m2 , i pompa nigdy nie pracuje na full przy grzaniu CWU , max moc wg pompy to 9,6kW na początku , im wyższa temperatura tym coraz mniej.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie pomyśl logicznie. Czy jest jakieś pytanie na tym forum, które nie zostało jeszcze zadane? Myśląc Twoim tokiem rozumowania nikt tu już od dawna nie powinien pisać.

Ludzie jednak piszą bo są leniwi i/lub wiadomości w dzisiejszym świecie szybko przestają być aktualne (np. 10 lat temu 20cm styro na ścinie to był kosmos).

Nikt tu nikogo nie zmusza aby odpowiadał na pytanie, ja sam odpowiadałem na to samo z 10 razy, ale podejrzewam, że 10-siąta odpowiedź mogła być inna od pierwszej bo świat i technologia szybko się zmienia.

Jak będę chciał założyć panele fotowoltaiczne to też się spytam na forum "czy warto" choć pytano o to 300 razy. Mnie interesuje sytuacja aktualna (zmiany w ustawie o OZC, dofinansowania, nowe technologie polepszające sprawność itd) a nie jak to było rok temu. Zrobią podwyżkę cen energii 20%, dofinansują zakup fotowoltaiki 30% i coś co się nie opłacało tydzień temu nagle zaczyna być bardzo sensowne.

 

Ja nie chłop , jeno szlachcic, choć ubogi...

 

Na pewno technika Panasonica Auarea H i J się zmieniła :) bo tylko one wyświetlają COP.

 

Więc "myśląc Twoim tokiem rozumowania" pewnie tak , i wiele się zmieniło od roku .

To już nie ta pompa , co przed rokiem , teraz to sam plastik ....

Nie , to jest ciągle ta sama technologia. Inna technologia to inny model.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do internetu podłączony jest moduł CZ-TAW1 (Smart Cloud) , a nie pompa. I zaktualizować się może tylko moduł , nie ma szans na to ,żeby moduł był w stanie zaktualizować oprogramowanie w pompie.

Oczywiście ,że fabrycznie może być wgrana ,nowsze ,inne oprogramowanie, ale nie zmieni to technicznych ograniczeń ,najwieksze z nich to :

- kalkulowanie a nie pomiar poboru mocy ( zakładanie ,że napięcie to 230V ),dokładność co 200W

- pomiar temperatury wejścia i wyjścia z dokładnością 1 stopnia ( Smart Cloud robi różne sztuczki ,żeby pokazywać rozdzielczość 0,25 stopnia , ale od pompy dostaje z dokładnością 1 stopień)

- energia oddawana podczas defrostu nie jest odejmowana ( to programowo możnaby zmienić , tylko Panasonic pewnie tego nie zrobi ,żeby nie zaniżać COPów).

 

Im mniejsza moc pompy tym ta dokładność ma większe znaczenie.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ,że moja 12kW T-CAP gen H nie zlicza defrostów ( a nawet może je nawet dodaje do wyprodukowanej energii zamiast odejmować).

Nie wiem co robi generacja J.

Dopuki nie ma defrostów wyniki z generacji energii są współbieżne ( różnica max 2%).

Porównuję 3 metody obliczania energii : przez samą pompę , przez Domoticza ,któremu dostarczam aktualną produkowaną przez pompę moc ( tą co podaje pompa w menu) a domoticz przelicza na energię ( moc w czasie) , i trzeci pomiar to moc wyliczona na podstawie różnicy temperatur z czujników ds18b20 na wejściu i wyjściu oraz z przepływu ,który podaje pompa.

 

I widzę co się podczas defrostu dzieje , kiedy w ostatiej metodzie mam znak minus , a w metodzie drugiej caly czas plus. A poźniej metoda 1 jest współbierzna z metodą 2 , a metoda 3 jest niższa o 6 - 7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje się pompami zawodowo , ale czy to pasja..może jedna z wielu.

Jeżeli uważasz ,że zakładanie napięcia i zaokrąglanie do 0,2kW na niewiele wpływa , to przykład u mnie , podaje ,że pobiera 800W ,a w rzeczywistości jest to 895W , to jest różnica 9% i taki stan może trwać parę godzin.

 

Jeśli generacja J ma przynajmniej rozdzielczość poboru energii 0,1kW , i przynajmniej rozdzielczość temperatur 0,5st to mógłbym się zgodzić ,że jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napięcia to u mnie niższego niż 235V nie ma , a czasami jest nawet 242V . Możliwe ,że ktoś dalej od transformatora ma tak jak piszesz , ale nie u mnie.

 

Co do temperatur być może i jest tak jak piszesz , bo akurat generacja jakoś u mnie się pokrywa ( jeśli nie ma defrostów) ,że raz jest wyższe raz niższe , albo pompa regulując przepływ jest w stanie utrzymać idealną deltę , równą akurat całym jednostkom... Ale jednak lepiej byłoby,żeby pomiar temperatur był dokładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Moja pompa jest podłączona do internetu, nie wiem czy są przeprowadzane jakieś aktualizacje sterownika zdalnie, jeśli są to dokładność obliczania COP również może się w każdej chwili zmienić. Jeśli aktualizacje nie są przeprowadzane zdalnie to czy wszystkie pompy danej generacji niezależnie od daty produkcji mają dokładnie ten sam sterownik? Jeśli nie to jest taka możliwość, że pompa generacji H kupiona w 2019 roku będzie podawać inaczej COP niż ta z 2020 roku. Ja tego nie wiem, dlatego pytam, możliwości jest wiele.

Jak widać za dużo bajerów :D

Lepiej i pożyteczniej będzie dla Ciebie jak będziesz więcej myślał o inflacji, podwyzkach cen w sklepach i skąd to się bierze a nie o COP bo to mało ważne :D

Dla mnie może być i COP1 przy takim zużyciu jakie mam :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać za dużo bajerów :D

Lepiej i pożyteczniej będzie dla Ciebie jak będziesz więcej myślał o inflacji, podwyzkach cen w sklepach i skąd to się bierze a nie o COP bo to mało ważne :D

Dla mnie może być i COP1 przy takim zużyciu jakie mam :D

 

Skoro akceptujesz COP=1 to pytanie.

Po co kupowałeś PC za naście tys. PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akceptujesz COP=1 to pytanie.

Po co kupowałeś PC za naście tys. PLN ?

Kaprys, fantazja? :D

 

Robię taką za 5k.

Aż się boję, czy wyjdzie :)

Za 2 tygodnie się przekonam.

Ale zimy nie będzie, więc będę trwać w swoim urojeniu do kolejnej.

A tej, tylko 3x miałem -9*C

Śląskie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię taką za 5k.

Aż się boję, czy wyjdzie :)

Za 2 tygodnie się przekonam.

Ale zimy nie będzie, więc będę trwać w swoim urojeniu do kolejnej.

A tej, tylko 3x miałem -9*C

Śląskie.

 

Ta PC to z klimatyzatora? i pracuje do (-15*C ?) oczywiście ze spadkiem mocy.

A może zdycha przy -5*C. Nie jest to złośliwe pytanie. Popieram inicjatywę z racji tego że średnie roczne w Polsce ( zimowe ) to : +2 do -2 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...