Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wszystko ok , tylko jednak zrobił bym zbiornik większy a temperaturę niższą , te 85-90stopni to ryzyko poparzenia duże , straty też duże.

EDIT : a jeszcze lepiej to jednego solara zamiast PV . Solar jednak dużo większą sprawność ma w przypadku grzania wody , niż PV i grzałka.

 

Co do solara to odpada--- nie chcę tego nawet za darmo. OT TAK-. PV zagrzeję wodę , lodówka skorzysta itp. itd. Choć jak ktoś chce niech ma SOLARA

Co do poparzenia to jak zauważyłem ( nie tyczy się to ciebie) boją się ludzie mieszkający naście lat w bloku gdzie spółdzielnia dbała aby się nie poparzył .Teraz postawił dom i ma problem. Tak na marginesie

PS. Co do 90*C CWU można to w bardzo prosty sposób wyeliminować . Woda w zasobniku ma 90*C a w kranie np. max40*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak leży :)

Ja mam tylko wannę do kapania i wody idzie mi sporo, cwu do c.o to stosunek 40-60 całego zużycia przez pompę.

Druga sprawa, zasobnik 300l do cwu mam za 1600zl wtedy, dzisiaj coś koło 2000zl.

 

Że 2k kupisz 300L to ja wiem tylko z mniejszą wężownicą , a pod PC trzeba z większą i tu firmy wiedzą i cena wyższa. Fakt założysz 300L ale wężownica 1,8m2 taka 3,8m2 to koszt już sporooooo wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voymar doszedłem do podobnego w ale ja już instalację mam i będzie przeróbka powrót z co 27-28*C pójdzie do zbiornika cwu (dla pompy lepiej bo dodatkowy odbiór, mniejsze taktowanie itd) woda wstępnie podgrzana w zbiorniku cwu poleci przez podgrzewacz przepływowy, który może dogrzewać wodę wstępnie podgrzaną, nie mogę patrzyć jak pompa pracuje zimą na cwu z cop <3, myślę że podgrzanie wody w podgrzewaczu nie zużyje dużo więcej energii.

 

Super podpowiedź z tym powrotem na CWU. Muszę pomyśleć u siebie jak to poskładać. Fakt firma wie jak PC podłączyć samą jak i zbiornik lecz ja przemyślę i wykorzystam istniejący choć mały 120L.A ponad 3k zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voymar doszedłem do podobnego w ale ja już instalację mam i będzie przeróbka powrót z co 27-28*C pójdzie do zbiornika cwu (dla pompy lepiej bo dodatkowy odbiór, mniejsze taktowanie itd) woda wstępnie podgrzana w zbiorniku cwu poleci przez podgrzewacz przepływowy, który może dogrzewać wodę wstępnie podgrzaną, nie mogę patrzyć jak pompa pracuje zimą na cwu z cop <3, myślę że podgrzanie wody w podgrzewaczu nie zużyje dużo więcej energii.

 

I już mi euforia minęła z tym powrotem--U mnie lipa nic z tego nie będzie. Grzejąc wodę do 80---90*C ona w zbiorniku będzie wyższa niż powrót i tak zamiast pomóc to zaszkodzi PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Że 2k kupisz 300L to ja wiem tylko z mniejszą wężownicą , a pod PC trzeba z większą i tu firmy wiedzą i cena wyższa. Fakt założysz 300L ale wężownica 1,8m2 taka 3,8m2 to koszt już sporooooo wyższy.

Człowieku, od 7 lat mam ten zasobnik :D

A że lykasz wszystko jak suweren(pelikan) TVPis(rybe) to już dużo świadczy o Tobie :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo-nie "o jacie" , tylko jak u Pawlaków : "nastała mechanizacja w rolnictwie".

Postęp idzie !

 

Witam Bobrow

powiedz proszę jaki czas PC pracuje( ile godz.) zanim wyłączy ją powrót? Siedzę i myślę i wszystko mi się miesza. Na grzałkach to zapitala aż temp. w domu nie osiągnie zadanej i STOP. Spadnie o 0,8*C i znów POWER.

PC grzeje i niech za np. 3 godz powrót będzie miał te 5*C różnicy i co STOP. A w domu np. temp wzrośnie np. o 0,5*C a chcesz aby wzrosła o 1*C, zanim się powrót wychłodzi to np. w domu spadnie o 1/100*C Idzie dostać perdolca. Chyba że źle rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, od 7 lat mam ten zasobnik :D

A że lykasz wszystko jak suweren(pelikan) TVPis(rybe) to już dużo świadczy o Tobie :D

 

CHOPIE CHOPIE ale ja nie neguję co ty tam masz i bardzo dobrze że ci to śmiga. Stawiam swoją tezę która się tyczy tylko mnie i wyłącznie mnie. Tak więc uszanuj to choć może ci się to nie podobać. Ja łykam co lubię lub tak chcę.Ty możesz jeść coś innego. Nie mieszaj tu polityki bo mam jej dość. Choć tu niech nią nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
CHOPIE CHOPIE ale ja nie neguję co ty tam masz i bardzo dobrze że ci to śmiga. Stawiam swoją tezę która się tyczy tylko mnie i wyłącznie mnie. Tak więc uszanuj to choć może ci się to nie podobać. Ja łykam co lubię lub tak chcę.Ty możesz jeść coś innego. Nie mieszaj tu polityki bo mam jej dość. Choć tu niech nią nie śmierdzi.

Lubię a poza tym moim obowiązkiem jest uwidaczniac głupotę suwerena, w imię Polski i Polaków...

Zapodales głupotę, którą ktoś Ci narzucil w reklamie, że musi być jakiś special for you zasobnik cwu.

Prostuje Twoją głupotę i zapodaje mój zasobnik sprzed chwili , zwykły ale tylko dla myślących....

057ee7623ceabb14med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bobrow

powiedz proszę jaki czas PC pracuje( ile godz.) zanim wyłączy ją powrót? Siedzę i myślę i wszystko mi się miesza. Na grzałkach to zapitala aż temp. w domu nie osiągnie zadanej i STOP. Spadnie o 0,8*C i znów POWER.

PC grzeje i niech za np. 3 godz powrót będzie miał te 5*C różnicy i co STOP. A w domu np. temp wzrośnie np. o 0,5*C a chcesz aby wzrosła o 1*C, zanim się powrót wychłodzi to np. w domu spadnie o 1/100*C Idzie dostać perdolca. Chyba że źle rozumuję

 

Hej,

w moim modelu F ustawiłem max czas pracy CWU na 1,5h , u kuzynki w modelu H (monoblok) podobnie , CWU śmiga bez kagańca T2 (kuźwa -nie wyobrażam sobie ,żeby zabrakło mi ciepłej wody bo jeszcze jestem w T1...).

Mamy zbiorniki po 300 litrów z wężownicami ponad 3m2-wtedy max 40 min trwa cykl CWU.

Samo wyłączenie (po za termostatem pokojowym) np T-capa jest od temp powrotu -jeśli dT jest ok 2K , to w pewnym momencie sprężarka się wyłącza i zapitala sama obiegówka.Jeśli temp wody w CO trochę spadnie-sprężara startuje.

Nic strasznego-w chałupie masz ciepło i tego nie odczuwasz-raczej chodzi tu o proporcje start/stop.

Pzdr

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię a poza tym moim obowiązkiem jest uwidaczniac głupotę suwerena, w imię Polski i Polaków...

Zapodales głupotę, którą ktoś Ci narzucil w reklamie, że musi być jakiś special for you zasobnik cwu.

Prostuje Twoją głupotę i zapodaje mój zasobnik sprzed chwili , zwykły ale tylko dla myślących....

057ee7623ceabb14med.jpg

 

Dobra każdy zbiornik się nadaje do PC. Chodzi o taktowanie pompy jak mała wężownica. To że mała nikt mi do głowy nie wbijał ,czytając forum to WY użytkownicy o tym pisaliście. Z tego moje wnioski. lecz ja będę grzał CWU grzałką. Może ci się to nie podobać twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ta , na pewno. Spróbuj uruchomić takie coś na pompie ciepła 16kW .... Ile razy się wyłączy zanim zbiornik zagrzeje ?

Ale nie mówimy o hotelach czy pensjonatach o powierzchni pow.500m2 gdzie pompa ciepła o mocy 16kW byłaby akuratna tylko o zwykłym domu :D

To również do wiadomości voymar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeszcze nie tak dawno zwykły dom miał przynajmniej te 200m2 ,teraz ludzie domem nazywają coś co ma nawet 120m2 i kształt stodoly,a pensjonatem albo nawet hotelem coś co ma 500m2. A podobno spoleczenstwo sie bogaci...

Jak tak było to chyba jedynie wśród ludzi ze wsi, z lasu tudzież wśród ludzi niezbyt ogarniętych pod względem rozumu :D

Ja także nie tak dawno się budowalem bo raptem 10 lat temu i 125m2 uważamy nawet ze lekko przewymiarowany w stosunku do potrzeb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy o hotelach czy pensjonatach o powierzchni pow.500m2 gdzie pompa ciepła o mocy 16kW byłaby akuratna tylko o zwykłym domu :D

To również do wiadomości voymar :D

 

O co ci chodzi? nie będę grzał CWU PC czy taki tępy jesteś? Mogę mieć swoje zdanie? Ja twojego nie neguję więc uszanuj mój wybór. Takie wnioski stawiam na dziś, CWU napędzane grzałką z własnej PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak było to chyba jedynie wśród ludzi ze wsi, z lasu tudzież wśród ludzi niezbyt ogarniętych pod względem rozumu :D

Ja także nie tak dawno się budowalem bo raptem 10 lat temu i 125m2 uważamy nawet ze lekko przewymiarowany w stosunku do potrzeb :D

 

Jak się siedziało w bloku na 35m2 to faktycznie 125m2 to PAŁAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
O co ci chodzi? nie będę grzał CWU PC czy taki tępy jesteś? Mogę mieć swoje zdanie? Ja twojego nie neguję więc uszanuj mój wybór. Takie wnioski stawiam na dziś, CWU napędzane grzałką z własnej PV

 

Możesz mieć swoje zdanie ale to będzie tylko i wyłącznie twoje zdanie teoretyczne.

Ja punktuje te zdanie z praktyki jako praktyk.

I jako praktyk stwierdzam, że twoje zdanie teoretyczne mija się z praktyką zatem nie powielaj go bo wprowadzasz w błąd innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...