Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

tak propylenowy

rozcięczony do -15 st C

 

Ok-to też jakieś rozwiązanie.

Też brałem to pod uwagę,ale kiedy wbiłem się w temat -to już zwątpiłem.

Na alle coś tam były całe beczki 200L gotowych płynów za 800pln -gość sam w chałupie miesza i co tam rzeczywiście jest , to nie chciałem już sprawdzać na instalacji...

Ceny uznanych producentów z dużą ilością certyfikatów były znacznie wyższe np Ergolid 20L -20st /39% kosztuje ok 250 pln czyli za 1 L wychodzi ok 12,50 pln.

Natomiast rozcieńczany w 200L beczce za 1L wychodzi 4 pln. Zadałem sobie pytanie czy to jest tylko różnica w cenie ?

Jak przyjdą mrozy to się okaże czy przepłacamy za "markowe" produkty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok-to też jakieś rozwiązanie.

Też brałem to pod uwagę,ale kiedy wbiłem się w temat -to już zwątpiłem.

Na alle coś tam były całe beczki 200l gotowych płynów za 800pln -gość sam w chałupie miesza i co tam rzeczywiście jest , to nie chciałem już sprawdzać na instalacji...

Ceny uznanych producentów z dużą ilością certyfikatów były znacznie wyższe np ergolid 20l -20st /39% kosztuje ok 250 pln czyli za 1 l wychodzi ok 12,50 pln.

Natomiast rozcieńczany w 200l beczce za 1l wychodzi 4 pln. Zadałem sobie pytanie czy to jest tylko różnica w cenie ?

Jak przyjdą mrozy to się okaże czy przepłacamy za "markowe" produkty ...

 

firma jest z torunia

byłem u nich na miejscu i pokazywali mi ten glikol nawet firmę gdzieś zapisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu instalatora musisz ją uaktywnić, i potem sama się załącza wg algorytmu, lub powyżej bodajże 57st

A nie da się jej włączyć ręcznie bez sprężarki? W przypadku awarii kompresora nie mamy możliwości grzania wody?

Chyba odepnę ją od pompy i włączę bezpośrednio do gniazdka.

Bo w słoneczne dni mam sporą produkcję z PV i nie widzę sensu katowania pompy jak mogę wykorzystać nie używaną grzałkę w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się jej włączyć ręcznie bez sprężarki? W przypadku awarii kompresora nie mamy możliwości grzania wody?

Chyba odepnę ją od pompy i włączę bezpośrednio do gniazdka.

Bo w słoneczne dni mam sporą produkcję z PV i nie widzę sensu katowania pompy jak mogę wykorzystać nie używaną grzałkę w zbiorniku.

 

Da się ją włączyć ręcznie bez sprężarki wchodząc w opcje serwisowe.Do testowania ok( bo jak wejdziesz do menu to moduł nie ma z pompą komunikacji, nie da się tego zrobic przy pracującej pompie, i nie ma mozliwosci normalnej pracy pompy) , ale jak Ty chcesz załączać ją na stałe ,to lepsza opcja odpiąć i podłączyć do gniazdka ( jak grzałka ma własny termostat), albo zrobić jakąś automatykę ,która włącza grzałkę i od pompy i od PV. Tu już tylko fantazja Cię ogranicza :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ją włączyć ręcznie bez sprężarki wchodząc w opcje serwisowe.Do testowania ok( bo jak wejdziesz do menu to moduł nie ma z pompą komunikacji, nie da się tego zrobic przy pracującej pompie, i nie ma mozliwosci normalnej pracy pompy) , ale jak Ty chcesz załączać ją na stałe ,to lepsza opcja odpiąć i podłączyć do gniazdka ( jak grzałka ma własny termostat), albo zrobić jakąś automatykę ,która włącza grzałkę i od pompy i od PV. Tu już tylko fantazja Cię ogranicza :)

Dzięki w takim razie ją odepnę, bo nie chce mi się tak bawić a i tak jej nie używam. Więc to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5kW + prąd na resztę urządzeń w domu. Czy zwiększyć na 25kW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9 kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35 C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16 kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5 kW + prąd na resztę urządzeń w domu.

Czy zwiększyć na 25 kW?

Panasonic dla 9 kW/3 f /TCap podaje ; bezpieczniki 16 A

https://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/catalogues/katalogi/2019/01%20EU%20INTRO-AQUAREA%20GEN%2019%20v1_%20uk%C5%82ad_internet.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5kW + prąd na resztę urządzeń w domu. Czy zwiększyć na 25kW?

 

Najprawdopodobniej mieszasz moc z zabezpieczeniem . Chodzi o 16kW mocy , czy 16A zabezpieczenia przed licznikiem ?

 

EDIT: A moc pobierana zależy też od wężownicy ( im mniejsza powierzchnia tym mniej ciepła pompa może oddać i moduluje niżej).

Np mój T-Cap 12kW teraz grzeje CWU i pobiera moc 2470 W... Wężownica 3,4m2 , częstotliwość sprężarki 34Hz

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej mieszasz moc z zabezpieczeniem . Chodzi o 16kW mocy , czy 16A zabezpieczenia przed licznikiem ?

 

EDIT: A moc pobierana zależy też od wężownicy ( im mniejsza powierzchnia tym mniej ciepła pompa może oddać i moduluje niżej).

Np mój T-Cap 12kW teraz grzeje CWU i pobiera moc 2470 W... Wężownica 3,4m2 , częstotliwość sprężarki 34Hz

Na rachunku mam Moc umowna 16kW w rozdzielnicy zabezpieczenie przedlicznikowe 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25A wystarczy spokojnie.

Jak chcesz to zawsze możesz to co @agb pisze , zwiększyć moc o ten 1kW do 17kW ,wtedy bedziesz miał zabezpieczenie 32A i będzie jeszcze lepiej.

BTW klimatyzator to też pompa ciepła i moc elektryczna też jest mniejsza ( ok 3 razy)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...