Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Panowie zawór ESBE VTA 322 trojdrozny. Wejście cieplej wody od dołu. U góry wyjścia zmieszane wody A z boku wejście z powrotu. Czy jak się chce zamknąć mieszanie wody to pokrętło trzeba zakręcić całkowicie czy otworzyć całkowicie bo już tu głupieje naprawdę. Wrzucił bym zdjęcie Ale nie potrafię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona sprawdzała znów pompę

załączenia 223/czas pracy 54 godz

strasznie taktuje

temp 29 na sterowniku

wyjscie było 24 wejscie 25

chyba skończyła grzać cwu

przed chwilą

coś muszę zrobić cholera, nie ma odbioru bo ciepło

zwiększę delte do 6 lub 7 " jak wrócę ale jednak bufor 50 lub 100 litrów trzeba będzie założyć

 

Zwiększyli mi delte na 8. Dało to tyle że długo idzie zimna woda na grzejniki. Właśnie wróciłem na 5 bo taktowania nie zaprzestał. Walczę z termometrem laserowym i mierze wszystko co się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona sprawdzała znów pompę

załączenia 223/czas pracy 54 godz

strasznie taktuje

temp 29 na sterowniku

wyjscie było 24 wejscie 25

chyba skończyła grzać cwu

przed chwilą

coś muszę zrobić cholera, nie ma odbioru bo ciepło

zwiększę delte do 6 lub 7 " jak wrócę ale jednak bufor 50 lub 100 litrów trzeba będzie założyć

 

Jutro wypieprze mieszacze. Nie wiem jak oni mi zrobili te ogrzewanie ileś lat temu Ale wyszly cuda na kiju. Rano je wywale i dam znac bo chyba też masz mieszacze . Dodam, że ileś lat temu jak mi robili te ogrzewanie to pomylili zasilanie z powrotem i za Boga nie grzalo a piec czerwony byl. Cieli rury i zmieniali powrót z zasilaniem, a dzisiaj znalazłem że mieszacz odwrócony. Jeszcze się okaże że trzeba będzie prostować to co zrobione kupę lat temu. Moze masz jakieś podobne cuda w ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ustawienie harmonogramu

- ustawienie krzywej grzewczej

 

wiem jak to zrobić ,ustawiłem grzew

 

nie ma mnie w domu 3 tyg będę 10.10 za tydz to pobawię się

wytłumaczę jakoś żonie to może coś zmieni ale boję się żeby coś nie poprzestawiała

mogę zmienić bieg pompki z 3 na 2 na grzejnikach a podłogówkę zostawię na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona sprawdzała znów pompę

załączenia 223/czas pracy 54 godz

strasznie taktuje

temp 29 na sterowniku

wyjscie było 24 wejscie 25

chyba skończyła grzać cwu

przed chwilą

coś muszę zrobić cholera, nie ma odbioru bo ciepło

zwiększę delte do 6 lub 7 " jak wrócę ale jednak bufor 50 lub 100 litrów trzeba będzie założyć

 

Hej,

jaki model masz ?

Jeśli H , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki.

Naprościej na wył PC załącz obiegówkę i obserwuj temp -mają być zawsze takie same.Najpewniej masz przekłamaną temp powrotu i dlatego mogą być częste wyłączenia i słaby COP

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jaki model masz ?

Jeśli h , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki.

Naprościej na wył pc załącz obiegówkę i obserwuj temp -mają być zawsze takie same.najpewniej masz przekłamaną temp powrotu i dlatego mogą być częste wyłączenia i słaby cop

pzdr

 

wh-mxc09h3e8 t cap

obiegówki od grzejników i podłogi podpięte pod pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jaki model masz ?

Jeśli H , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki.

Naprościej na wył PC załącz obiegówkę i obserwuj temp -mają być zawsze takie same.Najpewniej masz przekłamaną temp powrotu i dlatego mogą być częste wyłączenia i słaby COP

Pzdr

 

Podpinam się do pytania . Jak to zrobić. Wyrzucilem mieszacze bo cuda się działy. Zmieniały się temperatury na różnych obiegach. Jest ok. Różnica temperatur ok na wtórnej ok . Jest o niebo lepiej Ale wg termometru laserowego to te temperatury na zasilaniu mają kosmiczna różnica jak na laserowym. Niby na zasilaniu 30 st A na 3 termometrach ledwo 25. Też mam PC H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania . Jak to zrobić. Wyrzucilem mieszacze bo cuda się działy. Zmieniały się temperatury na różnych obiegach. Jest ok. Różnica temperatur ok na wtórnej ok . Jest o niebo lepiej Ale wg termometru laserowego to te temperatury na zasilaniu mają kosmiczna różnica jak na laserowym. Niby na zasilaniu 30 st A na 3 termometrach ledwo 25. Też mam PC H

 

Wyfiltruj tu wpisy kol Miga25-fajnie opisał całą kalibrację czujników oraz odczyty serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...