Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No tak. Ale sporo ludzi ma na grzejnikach oparty system i hula. Co jest grane że nie hula u mnie. Kolega powyżej się denerwuje że się powtarza . Zrozumiałem że twierdzi ze mój obieg jest za wolny .Woda zapieprza w rurach i nie daje tych 25l. Czyżby te kolana 3/4 w rozdzielacz kładą sprawę?

 

Mundi-u Ciebie wszystko hula , masz bardzo mało grzejników ,dużą moc PC , jest ciepło i chałupa nagrzana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to OP ma tu większe opory niż te 4 grzejniczki...

Ogólnie to teraz Mundi zaczynasz po prostu ustawiać swoją PC pod system-nie stresuj się różnymi deltami na buforze, bo to jest NORMA.

On po to tu jest.

Bufora proponuję jednak nie wywalać-bo masz sterowanie dwoma piętrami (oczywiście w ramach eksperymentów można założyć bypass na nim).

Teraz łapiesz ustawienia dla min mocy-przy chłodniejszych dniach będzie Ci pewnie łatwiej.

Pozostaje jeszcze tylko kwestia jak to optymalnie ustawić ,aby podłogówka nie pracowała -a grzejniki tak....

Chyba wiem -a jak byś puścił tylko jedną obiegówkę wtórną na cały dom , to można zastosować taki myk :

kiedy termostat od OP wyłączy PC , obiegówka wtórna sobie będzie pracować dla całej chałupy i OP w tym momencie będzie oddawać skumulowane ciepło do grzejników...Powinno obyć się bez taktowania , bo PC będzie pracować na pełnym obciążeniu w danym momencie całego systemu.

Funkcję taktowania przejmie oddawanie temp z OP...

A córki będą sobie mogły regulować temp w swoich pokojach jak tylko będą chciały !

O-taki pomysł.

No ale najpierw muszę pozbyć się taktowania a o tym też wstępnie myślałem . Nie dokładnie tak jak napisałeś ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale sporo ludzi ma na grzejnikach oparty system i hula. Co jest grane że nie hula u mnie. Kolega powyżej się denerwuje że się powtarza . Zrozumiałem że twierdzi ze mój obieg jest za wolny .Woda zapieprza w rurach i nie daje tych 25l. Czyżby te kolana 3/4 w rozdzielacz kładą sprawę?

 

Bo u tych ludzi co maja opartą instalację grzejnikową ( a tylko parę metrów podłogówki ) to uklad jest zbudowany o porządna instalację ( grube rury ), gdzie nie ma żadnych rozdzielaczy, a cały układ miał grzać z założenia o grawitację, gdzie jest bardzo duży zład wody i porządny przepływ.

Ja tak mam rury w miedzi pion 28, rozprowadzenia 22 i tylko krótko przy grzejniku 18mm, na kopciuchu to góra przy braku prądu grzała grawitacja, żeby mi pieca nie rozwaliło. Przy robieniu instalacji to był piorytet, odbiór ciepła z pieca, bo widziałem co się dzieje w piecu jak pompka nie działa.

A teraz to sie okazało, że to bardzo fajnie pracuje z PC, bez żadnego bufora.

U kolegi cała instalacja stara w rurach stalowych, na żeliwniakach, gdzie to wszystko grzało grawitacją, tez to bardzo fajnie pracuje z buforem.

Ale nie bedzie to poprawnie pracować na rurach aluplex 14, czy 16mm i z rozdzielaczami na dodatek, i zaworami ( termostatami ) na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u tych ludzi co maja opartą instalację grzejnikową ( a tylko parę metrów podłogówki ) to uklad jest zbudowany o porządna instalację ( grube rury ), gdzie nie ma żadnych rozdzielaczy, a cały układ miał grzać z założenia o grawitację, gdzie jest bardzo duży zład wody i pożadny przepływ.

Ja tak mam rury w miedzi pion 28, rozprowadzenia 22 i tylko krótko przy grzejniku 18mm, na kopciuchu to góra przy braku prądu grzała grawitacja, żeby mi pieca nie rozwaliło. Przy robieniu instalacji to był piorytet, odbiór ciepła z pieca, bo widziałem co się dzieje w piecu jak pompka nie działa.

A teraz to sie okazało, że to bardzo fajnie pracuje z PC, bez żadnego bufora.

U kolegi cała instalacja stara w rurach stalowych, na żeliwniakach, gdzie to wszystko grzało grawitacją, tez to bardzo fajnie pracuje z buforem.

Ale nie bedzie to poprawnie pracować na rurach aluplex 14, czy 16mm i z rozdzielaczami na dodatek, i zaworami ( termostatami ) na grzejnikach.

Pociągnie na tych kolanach 3/4 przed rozdziela zamiast . Z drugiej strony mam tyko 4 pętle, jak myślisz bo łatwo zmienić będzie zasilania a powroty niska są więc masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundi-u Ciebie wszystko hula , masz bardzo mało grzejników ,dużą moc PC , jest ciepło i chałupa nagrzana...

 

Co mu hula, jak puści wszystko to mu podłoga grzeje, a grzejniki nie.

Jakie ciepło, jaka za duża pompa, jak u mnie to w tej chwili grzeje i nic nie taktuje, tylko pracuje tak jak termostat pokojowy załącza. A on ma dodatkowo podłogówkę i to sporo.

To nie ma prawa taktować, ale niestety trzeba ruszyć głową i trochę zainwestować w przerobienie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu hula, jak puści wszystko to mu podłoga grzeje, a grzejniki nie.

Jakie ciepło, jaka za duża pompa, jak u mnie to w tej chwili grzeje i nic nie taktuje, tylko pracuje tak jak termostat pokojowy załącza. A on ma dodatkowo podłogówkę i to sporo.

To nie ma prawa taktować, ale niestety trzeba ruszyć głową i trochę zainwestować w przerobienie instalacji.

 

Cholera- nie widziałem żeby ostatnio pisał ,że mu grzejniki nie grzeją bez OP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow, jednak michanica ma rację . Grzejniki wyłączyłem i obiegówka na maxa w podłogowym i ledwie daje rade utrzymać temperature pierwotną. Włączyłem grzejniki na 1 bieg i wkoncu zaczęło zbijac na PC . Michanica wiem że mówiłeś 70 x ale jakbys spytał odrazu o ta instalacje. ... sugerowałem się tym że mam 28 wyjście. A te .......e założyli mi kolana 3/4 przed rozdzielaczem . Myślisz michanica, że jakbym to wiedział to bym ryl beret tobie i innym. Myślisz ze żałuję to przerobić? Jedna skrzynka do prosta to chyba zaraz się biorę. Resztę trzeba naprawdę fachowca od spawania bo zaciskania nie podejdzie. Ja cały czas myślałem ze jak powrot wtórny ma taką różnice to jest super. A tu ma znaczenie prędkość cieczy . Niby serwis mówił ze przepływ na wtórnym nie ważny ,,ale gówno wiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow, jednak michanica ma rację . Grzejniki wyłączyłem i obiegówka na maxa w podłogowym i ledwie daje rade utrzymać temperature pierwotną. Włączyłem grzejniki na 1 bieg i wkoncu zaczęło zbijac na PC . Michanica wiem że mówiłeś 70 x ale jakbys spytał odrazu o ta instalacje. ... sugerowałem się tym że mam 28 wyjście. A te .......e założyli mi kolana 3/4 przed rozdzielaczem . Myślisz michanica, że jakbym to wiedział to bym ryl beret tobie i innym. Myślisz ze żałuję to przerobić? Jedna skrzynka do prosta to chyba zaraz się biorę. Resztę trzeba naprawdę fachowca od spawania bo zaciskania nie podejdzie. Ja cały czas myślałem ze jak powrot wtórny ma taką różnice to jest super. A tu ma znaczenie prędkość cieczy . Niby serwis mówił ze przepływ na wtórnym nie ważny ,,ale gówno wiedzą

 

Taki za przeproszeniem gów..ny serwis to pewnie gówno to obchodzi co masz na obiegu wtórnym, jak pan chcesz tylko kotłownię z PC, to oni zakładają, daja bufor i pompa jest zabezpieczona a reszta jak to mówisz gówno ich obchodzi.

Ale jak bys wziął porządna firmę, to oni by to zrobili, może przerobili, ale by to grzało, bo by sobie nie pozwolili na partactwo. A jeśli instalacja by nie pozwalała bez znacznej przeróbki to by ci odmówili.

A tak to masz, co chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki za przeproszeniem gów..ny serwis to pewnie gówno to obchodzi co masz na obiegu wtórnym, jak pan chcesz tylko kotłownię z PC, to oni zakładają, daja bufor i pompa jest zabezpieczona a reszta jak to mówisz gówno ich obchodzi.

Ale jak bys wziął porządna firmę, to oni by to zrobili, może przerobili, ale by to grzało, bo by sobie nie pozwolili na partactwo. A jeśli instalacja by nie pozwalała bez znacznej przeróbki to by ci odmówili.

A tak to masz, co chciałeś.

Serwis propartner. Grawrant 5 lat . 1000 pomp . Ileś więcej zapłaciłem niż u innych. Jeżeli myślisz ze ja tanio wszystko robie to jesteś w błędzie,. Za rady jestem Ci wdzięczny ale za ocenianie mnie nie koniecznie . Opinie mieli tylko dobre ale pisałem wcześniej ze powini audyt instalacji zrobić o czym nie miałem pojęcia bo nikt nie proponował . Może ktos poczyta to mu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo niezłą burzę mózgów macie, powodzenia:) Przychodzę tu raz na dzień i są 2 posty albo czasem 2 strony, ale 10, nieźle.

 

mówię o standardowym połączeniu PC-podłogówka ,bez bufora/sprzęgła , bez dodatkowych pompek.

A tak przy okazji jest gdzieś określone w dokumentacji albo łatwe do oszacowania ile dany Panas może obrobić mb pętli, kondygnacji, itd.? w takiej wersji bez pompek, sprzęgieł, itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...