Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Cześć.

PC Panasonic seria F. Od 4 lat śmiga bez zarzutu. W tym roku po odpaleniu sezonu widzę, że jest coś nie tak.

Tzn. pompa taktuje -> powrót z grzania podłogi ma jak na moje za wysoką temp. w krótkim czasie -> delta niziutka i PC staje -> dom jakby niedogrzany, nie rzadko PC nie może dogonić zadanej temp. na termostacie... Tak jakby zrobił się jakiś mniejszy obieg wody zasilającej?. Rotatory pokazują normalnie przepływy podczas działania obiegówki.

 

Myślałem, że zawór trójdrogowy przepuszcza i miesza się coś z wodą z CWU. Zawór zdjęty obejrzany, wszystko wygląda w porządku.

 

Co może być przyczyną?

 

Może czujka temperatury na powrocie przekłamuje. Jest w serii F jakaś możliwość jej kalibracji?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Nie wiem ,czy jest możliwość kalibracji w F , ale skoro podejżewasz ,że przekłamuje , to zmierz tą temperaurę i się upewnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do SM All-In-One 9kW J , innej nie znalazłem ( nie mam). https://www.panasonicproclub.com/uploads/ES/catalogues/manual-instalacion/Service%20Manual%20Serie%20J%20All%20in%20One.pdf

Pompka tam ma oznaczenie ACXB53-00390 , i na pewno nie jest to Wilo Yonos 25/6 , i w innych też takiej nie ma ( ona jest tylko proponowana przez Panasonica jako zewnętrzna ,np. za buforem ,może w F jeszcze takie były , teraz już plastikowy korpus)

Na stronie 141 masz charakterystykę pompy założonej w tej jednostce ( myślę ,że będzie ta sama jak w Twojej) .

 

EDIT: Mam do J jeszcze dla monobloka 5kW-9kW , i tam też siedzi ta sama pompka o tym oznaczeniu. W wersji H pompki objegowe mają inne oznaczenia.

 

No faktycznie to ladnie reklamują wilo

Patrzylem do sm od zwyklych jednostek serii J to pompka ma takie same oznaczenie dla 3,5,7,9kw 1f jak podałes dla all in one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa wam smart Cloud. U mnie nie bylo netu w domu i teraz nie pomaga restart modemu i wyłączenie PC .Druga sprawa czy mogę usunąć instalatora i podać swoje dane żebym mógł zmieniać parametry zdalnie ponieważ dużo poza domem jestem. Dzieki

 

Tak działa w tej chwili Smart Cloud. I możesz utworzyć konto instalatora i podać siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MiG25: pisałeś kiedyś gdzie podłączyć kabel grzejny do jedn. zewn. Chyba dawałeś nawet jakieś zdjęcie. Poratujesz jeszcze raz? Bo nie idzie tego znaleźć. Masz u siebie taki kabel i coś jesteś w stanie polecić?

 

P.S te zaślepki do odpływów da się gdzieś kupić? Bo mi gdzieś zginęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednostce zewnętrznej gniazdo o oznaczeniu CN-HT2 (BLACK) , ma już w sobie wsuniętą końcówkę bez pinów. Zdjęcia nie mam , ale jest ono po lewej stronie płytki , praktycznie zaraz za osłoną .

 

Kabel mam robiony przeze mnie z 4m kawałka kabla cieplnego 20W/m. Wyszło to jak na zdjęciu.

Orginalny kabel CZ-NE1P /CZ-NE2P ( nie wiem czym się różnią , może długością ) ma dodatkowe takie "klemy " które wciska się w otwory ( gdzie ja przymocowałem trytytki).

Wg istrukcji trzeba jeszcze na płycie głównej jednostki wewnętrznej przełączyć DIPSWITCHA oznaczonego SW2 przełącznik nr 3 z na pozycję ON. (ja tego jeszcze nie zrobiłem).20200920_182422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie pytanie ;)

 

Czy jest jakiś techniczny powód aby PC Panasonica 7kw 1 fazowa gen J nie mogła pracować cały czas w trybie cichym a w nocy ciut bardziej cichym? Bo sąsiedzi na bank po instalacji będą latać z miernikiem i zlecać pomiary. Z kalkulatora głośności wynika że przekraczam maksymalny poziom hałasu.

 

Po instalacji bym to ustawił non stop na cicha a później pewnie wrócił do normalnych. Pytanie tylko czy to czegoś nie zwali.

 

Pompy jeszcze nie mam, rozważam opcje i miejsce montażu. Tam gdzie będzie optymalnie mam niecałe 4m od granicy działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ,że tryb cichy redukuje częstotliwość lub prędkość wentylatorów. Nie wiem ,czy chodzi o częstotliwość kompresora ( ale podejrzewam ,że tak) , więc jeśli będzie cały czas redukował częstotliwość sprężarki , to wyjdzie z tego ,że moc nie będzie 7kW a powiedzmy 5kW lub niżej. Jeśli pompa dobrana jest wg OZC ,to po prostu zacznie nie wyrabiać w zimniejsze dni. Jest takie coś jak T-CAP Super Quiet , chyba najmniejsza 9kW i chyba tylko 3 fazy , ale taka przewymiarowana pompa może okazać się cichsza. Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ,że tryb cichy redukuje częstotliwość lub prędkość wentylatorów. Nie wiem ,czy chodzi o częstotliwość kompresora ( ale podejrzewam ,że tak) , więc jeśli będzie cały czas redukował częstotliwość sprężarki , to wyjdzie z tego ,że moc nie będzie 7kW a powiedzmy 5kW lub niżej. Jeśli pompa dobrana jest wg OZC ,to po prostu zacznie nie wyrabiać w zimniejsze dni. Jest takie coś jak T-CAP Super Quiet , chyba najmniejsza 9kW i chyba tylko 3 fazy , ale taka przewymiarowana pompa może okazać się cichsza.

 

I z 10k droższa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ,że tryb cichy redukuje częstotliwość lub prędkość wentylatorów. Nie wiem ,czy chodzi o częstotliwość kompresora ( ale podejrzewam ,że tak) , więc jeśli będzie cały czas redukował częstotliwość sprężarki , to wyjdzie z tego ,że moc nie będzie 7kW a powiedzmy 5kW lub niżej. Jeśli pompa dobrana jest wg OZC ,to po prostu zacznie nie wyrabiać w zimniejsze dni. Jest takie coś jak T-CAP Super Quiet , chyba najmniejsza 9kW i chyba tylko 3 fazy , ale taka przewymiarowana pompa może okazać się cichsza.

 

jak mówiłem na razie się rozglądam. Mam jakieś porównanie. Tcapem to bym chyba musiał grzać do 30 stopni w domu. 7ka wystarcza mi na teoretycznie zapotrzebowanie bez grzałek albo z ich małym użyciem. Do tego dochodzi CWU ale to się wg mnie zbilansuje bo patrzyłem na tabele do -20 a średniej takiej dziennej nie będzie w mazowieckim raczej nigdy. Więc jakby to skręcić z obrotów do czasu wykonania pomiarów albo wykombinowania jakiegoś rozpraszacza dźwięku to powinno wystarczyć.

 

Nie ukrywam też że pomiędzy SQ a zwykła 7ką jest mega różnica w cenie. Są też pompy wewnętrzne powietrzne ale też kosztują krocie.

 

Z drugiej strony ciężko też powiedzieć jaki faktyczny ten pomiar będzie, w sensie jakie te programy do prognozowania hałasu są dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest chłodno oraz w zimie ;

- wszystkie okna sąsiadów są zamknięte.

 

jak najbardziej masz rację. Ale są przepisy. 50db w dzień, 40db w nocy. Fakt istnienia zimy w niczym nie przeszkadza żeby zrobić pomiar. A tym ludziom przeszkadza dźwięk z wylotu rekuperatora więc spodziewam się, że jednak tak się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są chyba dla hałasu ciągłego i nie ma takich dla szczytowego.

Nie nakłaniam do przeszkadzania sąsiadom, ale moja 9kW gen.j jest naprawdę cicha. Twoja nie powinna być problemem.

 

PS

Mnie mój właśny wylot z rekuparatpra też przeszkadza, bo jest kilkakrotnie głośniejszy niż PC gdy ta jest na maxa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...