Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Na mojej samorubie buforku mam teraz niecałe 1K różnicy i moc ok 8.5kW.

PC ruszyła po CWU-od soboty obserwuję te różnice i naprawdę jest ok.

Nie wierzę , że na mojej wilo pico yanos 25-4 mam jakiś kosmiczny przepływ-kupa grzejników i tylko 10m2 OP...

Może chodzi o kształt tego bufora-mój jest mniejszej średnicy i chyba ma szerzej rozstawione przyłącza.

Mam jeszcze taki pomysł racjonalizatorski-a jakby wsadzić rurę do bufora od strony PC , która by się kończyła ok 2 cm przed przyłączem wyjściowym z bufora ?

Wtedy strumień z PC praktycznie by wpadał na strumień z systemu .

Co Wy na to ?

Tak myślałem o Twoim pomyślę i skorzystam z czystej ciekawości o ile dobiore rurę z pvc lub coś podobnego. Tylko ja ponacinam od góry żeby mógł nadmiar wody sobie krążyć. Zobaczymy co się będzie działo . Tylko zasilanie . Bo narazie nawet jak idą dwie moje na maxa a PC zmoduluje do 15l na minutę to i tak idzie w moje zasilanie 4st niżej niż wychodzi z PC. Takie doświadczenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamieszkana szkoda niszczyć.

Jak dopiero budowa to szkoda ograniczać możliwości nasadzeń (dla miłośników drzew).

 

Ale kończmy temat, jest tu wiele wątków ogólnych o pompach, ten jest o powietrznej konkretnej firmy i trzymajmy się tego.

 

No to może trzeba z sąsiadem zagadać , coś chlapnąć i może nie będzie nasłuchiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pompy miały przeszkadzać sąsiadom to sady na zachodzie sądy nie nadążały by z rozpatrywaniem spraw. Panowie przestańcie panikować i nie dajcie się zwariować. Pokażcie może jakiś przykład gdzie sąsiad założył sprawę za głośność pompy. Niedługo może zaczniemy szukać hałasu przy zamykaniu okna albo drzwi i trzeba się będzie z sąsiadem dogadać o której godzinie mamy to robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć że są takie zakały co im wszystko przeszkadza,przecież od czasu do czasu słychać o takich co sie wybudowali na wsi i dzwonią potem na policję bo kombajnem raz do roku o 22 jeszcze kosi ;)

A z zazdrosci to do wszystkiego są zdolni jak policja nie będzie reagowac czy jacyś urzędnicy to mu patyka w wentylator włoży albo cos innego wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pompy miały przeszkadzać sąsiadom to sady na zachodzie sądy nie nadążały by z rozpatrywaniem spraw. Panowie przestańcie panikować i nie dajcie się zwariować. Pokażcie może jakiś przykład gdzie sąsiad założył sprawę za głośność pompy. Niedługo może zaczniemy szukać hałasu przy zamykaniu okna albo drzwi i trzeba się będzie z sąsiadem dogadać o której godzinie mamy to robić.

 

Nie wiem, nie mieszkam "na zachodzie" tylko w Polsce. A tu mamy dość konkretne przepisy odnośnie hałasu.

 

Dla mnie zastanowienie się nad tym aspektem jest dość ważne przed wydaniem ponad 15 tys na urządzenie, które być może przy bardzo niesprzyjających warunkach będę musiał zaraz zdemontować.

 

Co do tego czy się coś wydarzy to nie wiem ale skoro marudzili już nieraz na "hałas" z wylotu rekuperatora to zakładam, że pompa im też może przeszkadzać. Nie wiem jak Ty, ale ja staram się rozsądnie wydawać swoje pieniądze biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

 

I tak, jeszcze nie podjąłem decyzji jak to rozegrać i czy kupować czy nie. Muszę po tym całym covidzie umówić się z instalatorem i przegadać dostępne miejsca montażu. Może problem sam się rozwiąże. Na razie mi się nie spieszy. Ale dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mieszkam "na zachodzie" tylko w Polsce. A tu mamy dość konkretne przepisy odnośnie hałasu.

 

Dla mnie zastanowienie się nad tym aspektem jest dość ważne przed wydaniem ponad 15 tys na urządzenie, które być może przy bardzo niesprzyjających warunkach będę musiał zaraz zdemontować.

 

Co do tego czy się coś wydarzy to nie wiem ale skoro marudzili już nieraz na "hałas" z wylotu rekuperatora to zakładam, że pompa im też może przeszkadzać. Nie wiem jak Ty, ale ja staram się rozsądnie wydawać swoje pieniądze biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

 

I tak, jeszcze nie podjąłem decyzji jak to rozegrać i czy kupować czy nie. Muszę po tym całym covidzie umówić się z instalatorem i przegadać dostępne miejsca montażu. Może problem sam się rozwiąże. Na razie mi się nie spieszy. Ale dzięki za opinie.

 

Witam. Ja mam 9 Sdc. Ale wg mnie to urządzenie wewnętrzne słychać bardziej jak na zewnątrz. Nie miałem Jeszce defrostow i posiadam krótko Ale obawialismy się bo mamy obok okna . Zero hałasu na obecną chwilę A w piwnicy to jakby lodówka mniej więcej

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz z firmy montujacej sprzęt,,dostęp serwisowy możliwy jest tylko przez nasze konto na stronie https://aquarea-service.panasonic.com/. Nie istnieje taka możliwość, abyśmy udostępnili je dla naszego inwestora."

Czyli nie ma innej opcji jak udawać firmę żeby mieć dostęp do swojego urządzenia. Coś nie halo z tym jest. A żeby zrobić sobie dostęp trzeba usunąć instalatora więc droga do nikad. Ja dostałem to w pakiecie. Nie powiem ,że za darmo bo pewnie jest to wliczone. Tak naprawdę to jest usługa dla firmy montujacej PC i oni największą korzyść z tego mają, bo siedząc na miejscu mogą wstępną diagnozę postawić. Powinien każdy to otrzymać z PC i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę LG Therma V 9KW. Zamontowana na metalowej ramie przykręconej do betonu.

Jak dla mnie jest bardzo głośna. Najbardziej wkurzają jakieś dziwne wibracje i wpadający z rezonans metal.

Kupiłem wibroizolatory i myślałem że coś pomogą , ale zero różnicy.

 

Co z tego że w papierach jest cicha jest w rzeczywistości nie do końca.

Jest mocno słyszalna na zewnątrz. Plus taki że nie mamy bliskich sąsiadów , ale w gęstej zabudowie było by mało ciekawie ..

 

Mam klimę Gree 3,5KW i też nie grzeszy poziomiem głośności . Też są dziwne wibracje i dźwięki.

 

Dlatego słowo "cicha" może być dla inwestora a dla sąsiada już nie .

 

To tak jak z psami. Jednym nie przeszkadza wyjący nonstop w ich ogrodzie pies a sąsiedzi mieszkający obok właściciela psa mają zupełnie inne o tym zdanie ..

 

Może u nas będzie tak jak na cywilizowanym zachodzie , czyli wyjący pies po 22.00 to spory mandat dla właściciela za zakłócanie ciszy nocnej , dlatego wiele psów jest "chowanych" do domów aby nie zakłócały w nocy ciszy ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od niedawna Panasa Aquarea 5kW (MB) i co mogę powiedzieć.. jest cicha. z bliska słychać tylko terkotanie jak w lodówce.. nie jest głośne. za to z ok 10m to praktycznie nic nie słychać (w dzień). nie wiem jak w nocy.. ale generalnie jestem zaskoczony pozytywnie. Ponoć Panas jest cichszy niż LG - info od instalatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Cały czas próbuję z ustawieniami,

Co mi się udało?

pompa pracuje dłużej (wydłużyłem czas pracy do 8 h,tak jak pisze w instrukcji)

wchodzi na 21hz dochodzi 37hz i potem większość czasu pracuje na 21 hz

COPy też lepsze

przerwy ma ok 35 minut

Deltę na co też zjechałem na 9

krzywą mam 39/-15 i 29/13

cwu jest 46 i delta 4,może zrobię na 3

zobaczę

temperatura w domu?

korytarz 24,4 tu mam podłogówkę

kuchnia 23 tu mam podłogówkę

salon 22 grzejniki

góra sypialnia i pokój 22 grzejniki

zawór mieszający otworzyłem na max 36 st C

pompka na podłogówce na 3 bieg a na grzejniki 2 bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...