Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam.

Od tygodnia mam problem z pompą WH-SDC09F3E8 polegający na tym że bez przyczyny na wyświetlaczu pojawia się komunikat EXT SW OFF i pompa przestaje grzać. Komunikat wg instrukcji świadczy o wyłączeniu pompy przez wyłącznik zewnętrzny i pompa czeka na sygnał załączenia. Do systemu nie jest podłączony żaden sterownik pokojowy/termostat więc nie rozumiem skąd ten komunikat. Pompy nie ma co załączyć więc do prawidłowego działania przywraca ją całkowite podłączenie zasilania. Po kilku dniach komunikat pojawia się znowu.

Miał ktoś podobny problem?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii F to chyba trzeba zrobić zworkę pomiedzy jakimiś pinami , jak jej nie ma to może działa właśnie jak zewnętrzny wyłącznik. Zobacz czy ta zwora jest dobrze przykręcona.

 

EDIT: Dobrze pamiętałem , zworka pomiędzy pinami 17 i 18 ,czyli EXTERNAL CONTROL, Może jest nie dokręcona

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dezynfekcji musi jeszcze być włączona grzałka dla CWU, inaczej woda dojdzie do max 52st (ja to ręcznie odpalam jak mi się chce...)

 

Pytanie inne, związane z pracą cichą (mam T-CAP 9KW) no jest cicho, ponoć praca w trybie cichym daje większy COP - patrzeliście na to ?

Mi na to wygląda, teraz CO rano i COP ok 3-4 , czasem 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dezynfekcji musi jeszcze być włączona grzałka dla CWU, inaczej woda dojdzie do max 52st (ja to ręcznie odpalam jak mi się chce...)

 

Pytanie inne, związane z pracą cichą (mam T-CAP 9KW) no jest cicho, ponoć praca w trybie cichym daje większy COP - patrzeliście na to ?

Mi na to wygląda, teraz CO rano i COP ok 3-4 , czasem 5

Czyli mam nie podłączona grzałka w takim układzie. Kabel wchodzi do hydroboxa i nic. Napięcie nie dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii F to chyba trzeba zrobić zworkę pomiedzy jakimiś pinami , jak jej nie ma to może działa właśnie jak zewnętrzny wyłącznik. Zobacz czy ta zwora jest dobrze przykręcona.

 

EDIT: Dobrze pamiętałem , zworka pomiędzy pinami 17 i 18 ,czyli EXTERNAL CONTROL, Może jest nie dokręcona

 

Na pinach 17 i 18 nie mam zworki, są one podłączone pradopodobnie do stycznika sterującego siłownikem zaworu CO/CWU. Stycznik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką automatykę masz tam zainstalowaną , ale normalnie zaworem trojdroznym sterują piny 4, 5 i 6 . Ale co tam robi stycznik ?

Tak jak pisałem piny 17 i 18 fabrycznie są zwarte zworką.

Być może masz zawór trójdrożny , ktory wymaga na stałe fazy - L , i może ktoś odkrył ,że stamtąd może ją podkraść , ale może lepiej ,żeby spojrzał na to elektryk , bo mostkując piny 17 i 18 spowodujesz faktycznie nie działanie zaworu trójdrożnego.

eF.jpg

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli w T-capie F brakuje mostka na pinie 17/18 -to znaczy, że PC jest sterowana wyłączeniem działania (on/off PC ,dubluje pomarańczowy przycisk).

Normalnie steruje się CO na pinach 9/12 i chłodzeniem na 9/11.

Chyba wiem o co kaman z takim sterowaniem, prawdopodobnie instalator nie mógł sobie poradzić ze sterowaniem np CWU lub on/off PC i podłączył to pod jakiś sterownik ...

Jeśli pod sam zaw 3D, to rzeczywiście zagadka...trzeba popatrzeć na resztę "kabelków"...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok-czyli po prostu trzeba dobrze wyregulować system (nie tylko PC z buforem)

 

Polecam poczytać o regulacji sprzęgieł hydraulicznych.

Zasada i cel regulacji jest taki sam.

 

Oczywiście ma to rację bytu wyłącznie gdy bufor ma analogicznie do sprzęgła hydraulicznego ułożone króćce.

Ciekawe jakby zastosowali takie, jak to nazwać ,stery strumieniowe a mówiąc po ludzku kawałek blachy ,który nakierowuje strumień z PC do wyjścia wtórnego.

Są takie konstrukcje, tylko trzeba umieć je używać.

flex.JPG

Większość instalatorów montuje bufor gdyż ten jakby nie patrzeć zwalnia z myślenia.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...