Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A już w ogóle podawanie zużycia z chmury ( lub z kontrolera) jest w ogóle niemiarodajne.

Mógłbyś porównywać COP przy konkretnych warunkach ( temperatura otoczenia , grzanie na full ,czy pompa już moduluje , itp) , ale znowu ,nie ten z kontrolera , tylko prawdziwy , czyli z prawdziwego podlicznika i z zewnętrznego ciepłomierza.

 

Może nowy temat , gdzie sobie można by od nowa takie rzeczy z czapy pisać...

 

 

Ty to wiesz, ale jest cała masa użytkowników, którzy ślepą wierzą w dane z pomp.

 

Polecam filmiki tego człowieka, i te wcześniejsze i ten konkretny.

Bardzo dobrze ocieplony dom, fajne wyniki zużycia prądu i super COP.

 

W marcu zainstalowany niezależny podlicznik. Rozjazd....40% na niekorzyść pompy (co nie zmienia faktu, że i tak zużycia są b. dobre).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość, żeby ta WH-ADC0309J3E5 grzała równocześnie CO i CUW?

 

Nie ma możliwości ,żeby grzała i to i to sprężarką.

Teoretycznie można spróbować grzać zbiornik najwyższą temperaturą 65 stopni , wtedy do CWU będzie używana grzałka elektryczna w zbiorniku , a w tym czasie sprężarka może grzać CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja podnioslem krzywą tak żeby mieć w takich warunkach powrót min. 27C. W ten sposób pierwsze 1-3 defrostów spowoduje start/stop, następne już idą normalnie. Ostatnie grzanie 22-6 to 7 defrostów, 2 start/stopy + jeden po skończeniu grzania CWU.

 

Nie każdy może :) U mnie zasilanie wody to max 26 stopni , powrót 24, i w domu 24 stopnie... Nie ma szans dobić do tych 27 stopni. Dlatego muszę oszukiwać czujniki ,żeby mieć defrost w Deice Mode 1.

 

Użytkownicy nie T-Capów ( zwykłych HP) mają lepiej , bo tam ta temperatura graniczna to 22 stopnie...

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ilość defrostów ,on będzie tak czy inaczej , tylko chodzi o rodzaj defrostu. Jest albo Mode 1 ( przy pomocy wymiennika i zładu wody ) , lub Mode 2 ( przy pomocy samej sprężarki). Ten drugi nie jest pożądany bo trwa długo i sprężarka wkręca się na wysokie obroty wydając z siebie przerażliwe dźwięki. O tym ,który defrost będzie decyduje temperatura powrotu ( a dokładniej temperatura czujnika za wymiennikiem ciepła a przed grzałką) , jeśli jest ona niższa niż 27 stopni w przypadku T-CAPów i 22 stopni w przypadku zwykłych , to jest Mode 2 . Czasami zdaża się ,że podczas samego defrostu przy pomocy wymiennika temperatura spada na tyle , że się Mode 1 przerywa i zaczyna Mode 2.

 

Masz SDC , czyli zwykłą HP , wydaje mi się ,że masz o tyle lepiej , że ciężko ,żeby temperatura powrotu nie była większa niż 22 stopnie podczas defrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem harmonogram w chmurze. Podniosłem temperaturę wody do 52 stopni. Niestety po pół godzinie dalej pompa grzeje CO mimo, że temperatura CUW jest 44stopni. Czemu się nie słucha?

Albo delta grzania zbiornika jsest ustawiona na więcej lub równe 8 i jeszcze nie jest pora na grzanie , albo czas grzania CO jest ustawiony dość długi , i też nie pora na powtórne grzanie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmiki tego człowieka, i te wcześniejsze i ten konkretny.

Bardzo dobrze ocieplony dom, fajne wyniki zużycia prądu i super COP.

 

W marcu zainstalowany niezależny podlicznik. Rozjazd....40% na niekorzyść pompy (co nie zmienia faktu, że i tak zużycia są b. dobre).

 

Gdybym miał wierzyć pompie to miałbym COP łączny za ostatni rok równy 5,3. Ale nie wierzę, wiem, że bredzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz SDC , czyli zwykłą HP , wydaje mi się ,że masz o tyle lepiej , że ciężko ,żeby temperatura powrotu nie była większa niż 22 stopnie podczas defrostu.

 

Tak zwykła HP, tylko pomimo iz powrót ma 30 (na próbę) to i tak sprezarka zalicza wl i wyl i wkreca sie na 60Hz. Próbuje dojść do tego dlaczego. Licznik raczej dobrze pokazuje bo wl/wyl sprawdzone organoleptycznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , to co mi przychodzi na myśl:

1. Sprawdź ,czy śnieżynka defrostu pojawia się na wyświetlaczu jak się sprężarka zatrzymuje ( potwierdzenie ,że to defrost)

2. Charakterystyczne rzeczy Deice Mode 2 : Po tym jak sprężarka się zatrzyma, przez jakiś czas ( 1 minuta , może krócej) pompa obiegowa będzie pracować na full po czym się zatrzyma i nie drgnie , a w tym czasie sprężarka ruszy , wkręci się na wysokie obroty . Wentylatory w jedn.zewnętrznej wyłączone.( to akurat dla obu defrostów tak samo)

3. Obserwuj temperatury w menu z informacjami ( w linku w moim podpisie) , pozycje 8 i 9 - to są cztery różne temperatury/czujniki. Szczególnie pierwszą z pozycji 9 - to z niej pompa pobiera informację do decyzji czy ma być Mode 1 czy Mode 2 , w SDC powinna być powyzej 22 cały czas ,żeby nie bylo Mode 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można gdzieś sprawdzić ilość i czas trwania defrostów? Czy tylko czuwanie i stoper?

Bo nie każde włącz/wyłącz będzie defrostem.

 

Dla zwykłego użykownika to tylko liczydło i stoper , dla obeznanego w domowej automatyce można użyć HeishaMon i w domowej automatyce nawet co do sekundy zmierzyć i policzyć ilość defrostów.

 

Sama pompa tego nie liczy/podaje.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykła HP, tylko pomimo iz powrót ma 30 (na próbę) to i tak sprezarka zalicza wl i wyl i wkreca sie na 60Hz. Próbuje dojść do tego dlaczego. Licznik raczej dobrze pokazuje bo wl/wyl sprawdzone organoleptycznie;)

 

Przecież 60hz to nie jakas tragedia a na pewno nie praca na maksa.

Jak masz zwykla sdc jednowentulatorowa to niezaleznie czy bedziesz mial 30 czy 40 na powrocie to i tak przy kazdym defroścoe zaliczy Ci dwa starty sprezarki.

Ja mam 7kw i fizycznie sprawdzone z przeróżnymi temperaturami zawsze robi 2 starty najpierw sie zatrzymuje pobór prądu praktycznie prawie zerowy tyle co na elektronikę i obiegówkę napewno nie chodzi sprezarka mieli samą woda az wyrówna sie zasilanie z powrotem startuje sprezarka robi defrost po czym staje i bardzo szybko rusza do grzania tutaj nie jestem w stanie sprawfzic czy faktycznie robi stopa bo za krótko to trwa ale napewno pompa zlicza to jako kolwejny start i na wyswietlaczu jest tez 0hz

Przy Tcapach i chyba wiekszych jednostkach podobno robi to bez zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego użykownika to tylko liczydło i stoper , dla obeznanego w domowej automatyce można użyć HeishaMon i w domowej automatyce nawet co do sekundy zmierzyć i policzyć ilość defrostów.

 

Sama pompa tego nie liczy/podaje.

 

Niekoniecznie jak ja wiem ze przy plus 8 stopniach pompa potrafi mi na zasilaniu 30st pracowac ciągle przez 8godzin bez stopa to jak mam nocke 0st i taka sama temperature zasilania to logiczne jest że kazdy stop zliczony przez pompe przez noc to defrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...